VR/AR DEVELOPER

Profil - image
Praca Kategoria ofert:
Profil stanowiska: IT,

Nazwa firmy

HR XPERIENCE

Opis stanowiska

Daily tasks on the job:

  • development of new products and solutions and improving existing ones
  • cooperation with international customers and partners
  • business trips
  • coordination of work and close cooperation with other project and development teams

Wymagania

Must have:

  • experience in the following areas:
  • development of interactive 3D applications with Unity3D
  • development of Virtual Reality (VR) and Augmented Reality (AR) Applications - development with Microsoft HoloLens and HTC Vive
  • good programming skills: C++, C#
  • good language skills (English and/or German)

Nice to have:

  • knowledge of web development

Nie

Oferujemy

  • interesting and varied job in the area of simulation, training and system engineering - flexible working time
  • pleasant working atmosphere in a motivated team
  • market salary
  • German employment contract

Wymagane dokumenty

brak

"Zgodnie z RODO oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przeprowadzenia procedury rekrutacji. Ponadto, wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego CV w przyszłych procesach rekrutacyjnych organizowanych przez firmę HR Xperience Poland sp. z o.o. Powyższa zgoda została wyrażona dobrowolnie."

Pełny etat

Zobacz więcej:

Praca
Redaktor/Copywriter
Firma: Comparison Sp. z o.o.
Data dodania: 23.03.2020
Warszawa/Praca Zdalna
więcej
Praca
Pracownik biurowy - w dziale upadłości konsumentów
Firma: Kancelaria Krzysztofa Piotrowskiego
Data dodania: 06.03.2020
więcej
Praca
Spedytor Międzynarodowy
Firma: Harbor Center Sp z o.o.
Data dodania: 27.02.2020