Stanowisko specjalistyczne w zakresie prowadzenia analiz ekonomiczno-finansowych

Profil - image
Praca Kategoria ofert:
Profil stanowiska: Administracja biurowa, Bankowość / Finanse / Ekonomia,
Nr referencyjny: ##DSI/02/2018##

Nazwa firmy

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

Opis stanowiska

Główne obowiązki:

  • realizacja zadań związanych z prowadzeniem nadzoru oraz oceną nadzorczą wobec spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych,
  • dokonywanie analiz i ocen sytuacji ekonomiczno-finansowej spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych,
  • ocena zjawisk zachodzących w kasach na podstawie dostępnych materiałów i informacji w celu identyfikacji występujących niekorzystnych tendencji i zagrożeń oraz proponowanie działań zaradczych.

Wymagania

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub pokrewne: bankowość, rachunkowość, finanse, ekonomia,
  • doświadczenie zawodowe w obszarze związanym ze sporządzaniem raportów i analiz finansowych,
  • znajomość polskich standardów rachunkowości,
  • znajomość zagadnień związanych z analizą ekonomiczno-finansową i ryzykami występującymi w działalności spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Excel, PowerPoint),
  • umiejętność konstruowania i posługiwania się narzędziami analizy ilościowej i jakościowej.

Wymagania pożądane:

  • umiejętność tworzenia raportów w środowisku Business Objects,
  • znajomość języka angielskiego.

Tak

Oferujemy

  • umowę o pracę,
  • pracę w prestiżowej państwowej instytucji nadzorującej rynek finansowy,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach.

komunikatywność i budowanie relacji, przetwarzanie i selekcja informacji, podejmowanie decyzji i radzenie sobie ze stresem, rozwiązywanie problemów, organizacja pracy własnej, znajomość podstawowych programów biurowych (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), znajomość programów do statystycznej analizy danych, ocena finansowa przedsiębiorstwa, rachunkowość, analiza ekonomiczna, angielski,

Wymagane dokumenty

CV i list motywacyjny

www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Klauzula_informacyjna_dla_kandydat%C3%B3w_UKNF_61992.pdf

Pełny etat

Zobacz więcej:

Praca
młodsza/y księgowa/y
Firma: Randstad Finance
Data dodania: 10.08.2018
Warszawa - Okęcie
więcej
Praca
specjalistyczne
Firma: Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Warszawa, ul. Jasna
więcej
Praca
German Accounting Assistant (Order to Cash)
Firma: FRISTA
Warszawa, Mazowieckie