specjalistyczne

Profil - image
Praca Kategoria ofert:
Profil stanowiska: Administracja biurowa, Bankowość / Finanse / Ekonomia, Prawo,
Nr referencyjny: ##DSI/03/2018##

Nazwa firmy

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

Opis stanowiska

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko specjalistyczne w Wydziale Analiz Instytucji Płatniczych w Departamencie Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych i Instytucji Płatniczych
(Warszawa / pełny etat)

Główne obowiązki:

  • dokonywanie analiz danych sprawozdawczych krajowych instytucji płatniczych oraz tworzenie na ich podstawie raportów w sprawach z zakresu zadań Wydziału,
  • dokonywanie analiz działalności instytucji płatniczych w aspekcie generowanych przez nie ryzyk oraz zgodności z przepisami prawa,
  • wykonywanie czynności w postępowaniach administracyjnych, w tym przygotowywanie projektów pism i decyzji administracyjnych w sprawach z zakresu zadań Wydziału,
  • przygotowywanie projektów stanowisk prawnych w sprawach należących do kompetencji Wydziału.

Wymagania

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne lub prawnicze (dopuszczalne wykształcenie wyższe techniczne poparte doświadczeniem zawodowym w sektorze finansowym),
  • znajomość przepisów ustawy o usługach płatniczych,
  • umiejętności komunikacyjne, szczególnie w zakresie formułowania korespondencji pisemnej,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym co najmniej na samodzielne sporządzanie korespondencji,
  • umiejętności analityczne,
  • łatwość w formułowaniu stanowisk na piśmie,
  • bardzo dobra organizacja pracy,
  • samodzielność i zaangażowanie,
  • umiejętność pracy w zespole i skutecznej komunikacji.

Wymagania pożądane:

  • dobra znajomość krajowych i wspólnotowych regulacji w zakresie funkcjonowania instytucji płatniczych,
  • znajomość ustawy Kodeks postępowania administracyjnego,
  • dobra orientacja w zakresie funkcjonalności usług płatniczych, funkcjonowania pieniądza elektronicznego oraz rozwoju rynku usług płatniczych w Polsce i na świecie,
  • znajomość zagadnień ekonomicznych i finansowych, w tym zasad funkcjonowania instytucji płatniczych.

Tak

Oferujemy

  • umowę o pracę,
  • pracę w prestiżowej państwowej instytucji nadzorującej rynek finansowy,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.

praca w grupie, przetwarzanie i selekcja informacji, podejmowanie decyzji i radzenie sobie ze stresem, rozwiązywanie problemów, organizacja pracy własnej, znajomość podstawowych programów biurowych (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), ocena finansowa przedsiębiorstwa, rachunkowość, analiza ekonomiczna, praktyczne stosowanie przepisów prawa, angielski,

Wymagane dokumenty

CV

www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Klauzula_informacyjna_dla_kandydat%C3%B3w_UKNF_61992.pdf

Dowolna

Zobacz więcej:

Praca
młodsza/y księgowa/y
Firma: Randstad Finance
Data dodania: 10.08.2018
Warszawa - Okęcie
więcej
Praca
Firma: Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Warszawa, ul. Jasna
więcej
Praca
German Accounting Assistant (Order to Cash)
Firma: FRISTA
Warszawa, Mazowieckie