specjalistyczne w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych

Profil - image
Praca Kategoria ofert:
Profil stanowiska: Bankowość / Finanse / Ekonomia,
Nr referencyjny: ##DLB/02/2019##

Nazwa firmy

Komisja Nadzoru Finansowego

UKNF jest niezależną instytucją, ograniczającą nadmierne ryzyko w działalności podmiotów nadzorowanych, wzmacniającą przejrzystość rynku finansowego i wspierającą budowanie jego pozycji w Europie.

Opis stanowiska

na stanowisko

w Departamencie Licencji Bankowych

(Warszawa / pełny etat)

Główne obowiązki:

  • prowadzenie postępowań administracyjnych, w tym przygotowywanie propozycji rozstrzygnięć
    w sprawach z zakresu zadań Departamentu,

  • przygotowywanie projektów stanowisk (interpretacji) prawnych KNF lub UKNF w sprawach należących do kompetencji Departamentu.

Wymagania

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe prawnicze albo ostatni rok studiów prawniczych,

  • dobra znajomość procedury administracyjnej,

  • wysokie umiejętności komunikacyjne, zwłaszcza w zakresie formułowania korespondencji pisemnej,

  • samodzielność w organizowaniu pracy i inicjatywa w wykonywaniu zadań,

  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym samodzielne przygotowywanie korespondencji pisemnej.

Wymagania pożądane:

  • praktyka w zakresie formułowania korespondencji prawnej (opinii, interpretacji, decyzji),

  • doświadczenie zawodowe zdobyte w instytucjach finansowych lub administracji publicznej
    w obszarach compliance, prawnym, prowadzenia postępowań administracyjnych,

  • dobra znajomość prawa bankowego i innych regulacji rynku finansowego,

  • znajomość zagadnień ekonomicznych i finansowych (w szczególności rachunkowość), w tym zasad funkcjonowania banków i innych uczestników rynku finansowego oraz orientacja w bieżących wydarzeniach na rynku finansowym.

Tak

Oferujemy

Oferujemy:

  • umowę o pracę,

  • wprowadzenie przez doświadczoną kadrę w problematykę zadań Departamentu i Urzędu;

  • możliwość nabycia eksperckiego doświadczenia w praktyce nadzorczej rynku finansowego, w tym zapoznanie się z kulturą ryzyka nadzorczego,

  • udział w ciekawych, interdyscyplinarnych projektach nadzorczych,

  • możliwość wpływu nadzorczego na kształt praktyk rynkowych,

  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach.

Prosimy o określenie poziomu oczekiwań finansowych w kwocie miesięcznej brutto.

Aplikacje zawierające cv oraz list motywacyjny w języku polskim proszę przesyłać
w formie elektronicznej na adres rekrutacja@knf.gov.pl
z dopiskiem w tytule maila: ##DLB/02/2019##

Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.

Aplikacje nie zawierające klauzuli o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji nie będą rozpatrywane.

praca w grupie, przetwarzanie i selekcja informacji, podejmowanie decyzji i radzenie sobie ze stresem, rozwiązywanie problemów, organizacja pracy własnej,

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez UKNF - link:

www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Klauzula_informacyjna_dla_kandydat%C3%B3w_UKNF_61992.pdf

Pełny etat

Zobacz więcej:

Praca
Media Trainee
Firma: Value Media Sp. z o.o.
Data dodania: 19.04.2019
Warszawa, al. jerozolimskie 134
więcej
Praca
Asystent/tka Zarządu
Firma: Globe Trade Centre S.A.
Warszawa-Okęcie
więcej
Praca
Junior Strategy Analyst
Firma: White Star Real Estate Sp. z o.o.