Scrum Master

Profil - image
Praca Kategoria ofert:
Profil stanowiska: IT,

Nazwa firmy

enxoo

W enxoo rozwój to nasze drugie imię i jest wiele powodów, dlaczego tak mówimy :) Pracujemy z nowoczesną technologią Salesforce i dzięki temu dostarczamy naszym klientom najbardziej innowacyjne rozwiązania dostępne na rynku. Wspieramy firmy w zarządzaniu relacjami z klientami, partnerami i pracownikami, dostarczając doradztwo i narzędzia IT, które zwiększają sprzedaż, ułatwiają realizację celów biznesowych i wspierają szybki rozwój.

Opis stanowiska

What you’ll be doing:

  • Guiding on how to use Scrum/Agile practices and providing proper Scrum flow
  • Monitoring team performance
  • Identifying and removing project impediments
  • Facilitating, challenging and motivating the team
  • Ensuring team development and effectiveness
  • Creating a trusted environment open to discussion and feedback
  • Providing all needed support to the team

Wymagania

If you:

  • have at least 3 years experience in IT including min. 1 year in similar role and understanding of Agile values
  • have a good understanding of the software delivery process
  • are a team player and team development and satisfaction is your priority
  • are good at facilitating, resolving conflicts and giving valuable feedback
  • are fluent in English (both written and spoken)
  • are familiar with Jira or similar project management tools
  • have a certificate to prove your competencies as Scrum Master (appreciated but not necessary)

Tak

Oferujemy

Check out what we offer:

  • An independent position and exciting Salesforce projects
  • Salesforce training from scratch. We will teach you everything you need about Salesforce
  • Mentoring from experienced colleagues
  • Sport card
  • Life insurance
  • Private health care package
  • Working with the newest technological solutions

It’s also a chance to join an awesome team, who works and jokes together

communication and relationship building, group work, team management, decision-making and coping with stress, problem solving, own work organization, English,

Wymagane dokumenty

CV

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez enxoo Sp. z o.o. w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Kontrakt lub samozatrudnienie

Zobacz więcej:

Praca
NEW TECHNOLOGIES AND DIGITAL TRANSFORMATION CONSULTANT WARSAW
Firma: ManagementSolutions
Data dodania: 21.02.2020
Warsaw
więcej
Praca
DATA SCIENCES CONSULTANT WARSAW
Warsaw, Poland
więcej
Praca
Business Consultant Warsaw
Warsaw