referent/starszy referent w Wydziale Zarządzających ASI

Profil - image
Praca Kategoria ofert:
Profil stanowiska: Bankowość / Finanse / Ekonomia,
Nr referencyjny: ##DFF/02/2018##

Nazwa firmy

Komisja Nadzoru Finansowego

UKNF jest niezależną instytucją, ograniczającą nadmierne ryzyko w działalności podmiotów nadzorowanych, wzmacniającą przejrzystość rynku finansowego i wspierającą budowanie jego pozycji w Europie.

Opis stanowiska

Referent/starszy referent w Wydziale Zarządzających ASI w Departamencie Funduszy Inwestycyjnych i Funduszy Emerytalnych

  • prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawie wniosków o wpis do rejestru zarządzających alternatywną spółką inwestycyjną (zarządzających ASI), składanych na podstawie ustawy
    o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi;
  • przygotowywanie projektów opinii prawnych, projektów odpowiedzi i wyjaśnień związanych ze stosowaniem przepisów ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, dotyczących zarządzających ASI.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe prawnicze albo ostatni rok prawa;
  • dobra znajomość prawa administracyjnego, w tym przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego;
  • znajomość przepisów Kodeksu spółek handlowych, w szczególności w zakresie funkcjonowania spółek kapitałowych oraz spółek komandytowych i spółek komandytowo-akcyjnych;
  • znajomość przepisów ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi;
  • samodzielność, odpowiedzialność, obowiązkowość;
  • komunikatywność;
  • znajomość języka angielskiego;
  • dobra użytkowa znajomość podstawowego oprogramowania komputerowego;
  • umiejętność logicznego wnioskowania, szybkiego analizowania materiałów oraz jasnego prezentowania własnych wniosków i opinii;
  • umiejętność analizowania i interpretowania przepisów prawnych;
  • łatwość w formułowaniu stanowiska na piśmie.

Oferujemy

Umowę o pracę na czas określony.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji oraz wskazanie poziomu oczekiwań finansowych w kwocie miesięcznej brutto. Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Aplikacje nie zawierające klauzuli o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji nie będą rozpatrywane.

komunikatywność i budowanie relacji, praca w grupie, podejmowanie decyzji i radzenie sobie ze stresem, znajomość podstawowych programów biurowych (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), komunikacja społeczna, angielski,

Wymagane dokumenty

cv oraz list motywacyjny w języku polskim

Aplikacje nie zawierające klauzuli o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji nie będą rozpatrywane.

Pełny etat

Zobacz więcej:

Praca
Wsparcie Działu Obsługi Roszczeń
Firma: Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A
Data dodania: 18.05.2018
Warszawa, ul. Marynarska 15 (budynek New City niedaleko Galerii Mokotów)
więcej
Praca
Internship with German
Firma: Marsh
Warszawa, Mazowieckie
więcej
Praca
Analityk w Departamencie Ryzyka
Firma: FAKTORIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Warszawa, ul. Wołoska 24