Junior Quantitative Associate

Profil - image
Praca Kategoria ofert:
Profil stanowiska: Bankowość / Finanse / Ekonomia, IT,
Nr referencyjny: /MB/RH/KG7964

Nazwa firmy

ING Tech Poland

ING Tech Poland dostarcza innowacyjne usługi w ING na całym świecie.

W ramach ING Tech Poland utworzony został RiskHub – Centrum Wiedzy Eksperckiej kształtujące przyszłość modelowania ryzyka i analizy danych w Polsce. Naszą ambicją jest budowa innowacyjnej społeczności skupionej na ryzyku i pozycji pracodawcy marzeń na warszawskim rynku pracy.

Pracujemy zgodnie z podejściem Agile. Dzięki dużej swobodzie działania pobudzamy innowacyjność, kreatywność i motywację naszych pracowników, co pozwala elastycznie dostosowywać się do zmieniających się oczekiwań naszych partnerów biznesowych.

Opis stanowiska

Zadania:

  • tworzenie modeli oceny modeli ryzyka kredytowego: 40%
  • nauka i ulepszanie umiejętności: 20%
  • tworzenie wysokiej jakości walidacyjnych raposrtów: 20%
  • interakcje z interesariuszami modelowymi: 20%
  • stały rozwój i koordynacja: 10%

Wymagania

Szukamy Cię, jeśli:

  • interesujesz się modelowaniem statystycznym zjawisk ekonomicznych, pasjonujesz się technikami uczenie maszynowego (machine learning), chcesz poszerzać swoją wiedzę i udoskonalać umiejętności związane z modelowaniem,
  • posiadasz tytuł akademicki (magistra lub doktora) ilościowych metod badań, matematyki, statystyki lub statystyki,
  • posiadasz duże doświadczenie w programowaniu w SAS lub innym języku programowania wykorzystywanym w analizie danych (Python, R),
  • znasz się na narzędziach statystycznych i technikach modelowania,
  • charakteryzujesz się analitycznymi umiejętnościami i krytycznym myśleniem,
  • lubisz dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi,
  • znasz angielski na wysokim poziomie.

Dodatkowo zapunktujesz za:

  • wszelkie doświadczenie związane z zastosowaniem modeli zachowań,
  • pracą z modelami ryzyka kredytowego (PD/LGD/EAD),
  • znajomość regulacji modelowań kapitałowych (IRB)
  • wiedzą z zakresu regulacji udzielania pożyczek (IFRS9)
  • szczegółową wiedzą dotyczącą technik modelowania IRB i/lub IFRS9,
  • znajomością modeli underwritingowych lub systemów wczesnego ostrzegania.

Pozostałe wymagania:

  • pozytywny i konstruktywny sposób myślenia
  • doskonałe umiejętności komunikacyjne w języku angielskim (poziom B2/C1)
  • umiejętność pisania przejrzystych raportów
  • umiejętność pracy w małych zespołach
  • samodzielność

Nie

Oferujemy

  • Międzynarodowe środowisko
  • Dostęp do najnowszych technologii
  • Szkolenia, certyfikaty, rozwój zawodowy
  • Zapewnienie dostępu do niezbędnych narzędzi pracy: laptopa, komórki, dodatkowego monitora
  • Przepyszną kawę, dofinasowanie do karty Multisport, prywatną opiekę zdrowotną

komunikatywność i budowanie relacji, praca w grupie, rozwiązywanie problemów, organizacja pracy własnej, znajomość programów do statystycznej analizy danych, angielski,

Wymagane dokumenty

CV

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Jeżeli w przyszłości, chciałbyś/chciałabyś brać udział w innych rekrutacjach prowadzonych przez ING Business Shared Services B.V. sp. z o.o. Oddział w Polsce z siedzibą w Katowicach, potrzebujemy Twojej dodatkowej zgody:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia przyszłych rekrutacji.”

W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji informujemy, że będą one wykorzystywane przez okres 2 lat.

Dowolna

Zobacz więcej:

Praca
Junior Cash Collector with English
Firma: Accenture Services Sp. z o.o.
Data dodania: 19.11.2019
więcej
Praca
Customer Service Junior Specialist with Dutch
więcej
Praca
Customer Service Junior Specialist with Spanish