M&A Business Analyst Intern

Profil - image
Staż Kategoria ofert:
Profil stanowiska: Bankowość / Finanse / Ekonomia,

Nazwa firmy

JP Weber Sp. z o.o.

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:

Przede wszystkim świadczenie usług z obszaru Fuzji i Przejęć (M&A), dotyczących m.in.:

  • Przygotowywania analiz i raportów na temat potencjalnych celów inwestycyjnych,
  • Opracowywania prospektów i memorandów inwestycyjnych,
  • Przeprowadzania analiz rynkowych,
  • Market research i przygotowywania ofert i prezentacji dla klientów,
  • Wstępne wyceny celów przejęcia,
  • Udział w negocjacjach w ramach transakcji M&A.

Wsparcie w zakresie Doradztwa Transakcyjnego, głównie w ramach:

  • Finansowego due diligence, tj. analizy kondycji biznesu, kapitału pracującego i zadłużenia netto przedsiębiorstwa będącego celem transakcji, a także ryzyk związanych z potencjalnym przejęciem danej spółki,
  • Analiz prognoz i biznes-planów oraz wsparcia kupującego w finansowym modelowaniu biznesu,
  • Przygotowania spółek do sprzedaży, tzw. „exit readiness” lub „vendor assistance”,
  • Nauka zasad konstruowania umów SPA (sprzedaży / nabycia spółki).

Wsparcie w procesach Corporate Finance:

  • Wyceny przedsiębiorstw i modelowania finansowego,
  • Wsparcie przy pozyskiwaniu finansowania.

Wymagania

  • Wykształcenie finansowe/ekonomiczne lub pokrewne – student/studentka IV/V roku studiów,
  • Znajomość MS Office (PowerPoint, Word, Excel),
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • Zainteresowania w obszarze M&A, Due Diligence lub Corporate Finance,
  • Chęć rozpoczęcia kwalifikacji ACCA lub CFA.

Tak

Oferujemy

  • Udogodnienia w postaci dofinansowania karty Multisport, Medicover, owoców w biurze itp.
  • Pracę w firmie doradczej realizującej projekty dla polskich i zagranicznych spółek
  • Zdobycie doświadczenia w procesach M&A, due diligence i Corporate Finance
  • Możliwość rozwoju – co-finansowanie kwalifikacji ACCA, możliwość nauki języka niemieckiego
  • Elastyczny czas pracy
  • Przyjazną atmosferę pracy
  • Ciekawe wyjazdy i spotkania integracyjne

komunikatywność i budowanie relacji, znajomość podstawowych programów biurowych (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), ocena finansowa przedsiębiorstwa, angielski,

Wymagane dokumenty

CV

„Na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. wyrażam zgodę na przetwarzanie przez JP Weber Investment Advisory sp. z o.o. moich danych osobowych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych w celu przeprowadzenia rekrutacji.”

Umowa zlecenie

Zobacz więcej:

Staż
STAŻ W DZIALE PRAWNYM
Firma: Man On The Moon
Data dodania: 12.07.2019
Brand New Galaxy Sp. z o. o.
więcej
Staż
PŁATNY STAŻ W AGENCJI REKLAMOWEJ
Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31
więcej
Staż
Stażysta PR
Firma: Publicis Media