Junior Anti-Money Laundering Analyst

Profil - image
Praca Kategoria ofert:
Profil stanowiska:
Nr referencyjny: 17076521

Nazwa firmy

Citi Service Center Poland

Opis stanowiska

  • Working with global colleagues to investigate and detect possible money laundering activities
  • Analyse transactions and financial data from more than 60 countries
  • Conduct enhanced due diligence investigations into global client activity
  • Report unusual transactions that could relate to money laundering or terrorist finance activities
  • Become a subject matter expert in AML and help fight financial crime

Wymagania

  • You are degree qualified - min. Bachelor degree
  • You are fluent in English
  • You have strong analytical and investigative skills
  • You have excellent MS Office knowledge

Oferujemy

  • Competitive salary
  • Market-leading benefits package
  • Comprehensive trainings in AML area
  • Global work environment with global career opportunities
  • Dynamic and positive work environment
  • Close cooperation with colleagues from US
  • Friendly team mates and managers
  • On-going dedication to your development and career progression

Wymagane dokumenty

CV in English

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

Pełny etat

Zobacz więcej:

Praca
Specjalista ds. Planowania Kampanii (TV)
Firma: Telewizja Polska S.A.
Data dodania: 21.02.2018
Warszawa, Mazowieckie
więcej
Praca
Partner Marketing Analyst
Firma: Dell Sp. z o.o.
Warszawa, ul. Inflancka 4a
więcej
Praca
Coaching Assistant
Firma: Flow Fiero Consultancy
Warsaw