Executive Assistant

Profil - image
Praca Kategoria ofert:
Profil stanowiska: Administracja biurowa,

Nazwa firmy

enxoo

W enxoo rozwój to nasze drugie imię i jest wiele powodów, dlaczego tak mówimy :) Pracujemy z nowoczesną technologią Salesforce i dzięki temu dostarczamy naszym klientom najbardziej innowacyjne rozwiązania dostępne na rynku. Wspieramy firmy w zarządzaniu relacjami z klientami, partnerami i pracownikami, dostarczając doradztwo i narzędzia IT, które zwiększają sprzedaż, ułatwiają realizację celów biznesowych i wspierają szybki rozwój.

Opis stanowiska

  • Managing the CEO schedule (arranging meetings, managing calendar, business travel planning, etc)
  • Producing presentation materials, reports, documents and necessary correspondence
  • Co-creation of offers, analysis and working with CRM system on a daily basis
  • Taking part in marketing activities such as conferences and materials preparation
  • Creating and proofreading documents to ensure they meet quality standards
  • Supporting CEO and leadership team meetings
  • Ensuring proper flow of information and documentation

Wymagania

  • A lot of positive energy! :)
  • Very good communication skills
  • University degree
  • Very good command of English (C1)
  • Very good knowledge of MS Office
  • Attention to detail
  • Ability to multitask and excellent organization skills
  • Flexibility and willingness to learn new things
  • Analytical skills

Tak

Oferujemy

Working at Enxoo will give you many opportunities to grow and participate in interesting projects and events. You get all the necessary training, an independent position and some challenging tasks, but with the safety net of mentorship from experienced colleagues. You’ll get to work with the newest technological solutions. It’s also a chance to join an awesome team, who works and jokes together

communication and relationship building, processing and selecting information, decision-making and coping with stress, problem solving, own work organization, knowledge of basic office programs (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), English,

Wymagane dokumenty

CV

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez enxoo Sp. z o.o. w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Pełny etat

Zobacz więcej:

Praca
NEW TECHNOLOGIES AND DIGITAL TRANSFORMATION CONSULTANT WARSAW
Firma: ManagementSolutions
Data dodania: 21.02.2020
Warsaw
więcej
Praca
DATA SCIENCES CONSULTANT WARSAW
Warsaw, Poland
więcej
Praca
Business Consultant Warsaw
Warsaw