Customer Order Assistant Internship

Profil - image
Staż Kategoria ofert:
Profil stanowiska:

Nazwa firmy

Signify (former Philips Lighting)

Signify to światowy lider na rynku oświetlenia dla profesjonalistów, klientów detalicznych i oświetlenia IoT. Nasze energooszczędne produkty, systemy i usługi oświetlenia pozwalają klientom cieszyć się najwyższą jakością światła, sprawiają, że życie staje się bezpieczniejsze i wygodniejsze, firmy bardziej wydajne, a w miastach żyje się przyjemniej.

Dzięki sprzedaży o wartości 7 miliardów Euro w 2017 roku, zatrudnianiu około 32 000 pracowników i obecności w ponad 70 krajach, prezentujemy niezwykłe możliwości oświetleniowe na całym świecie,

aby życie było jaśniejsze i lepsze.

Opis stanowiska

What you’ll do

  • You’ll communicate with customers with regards to order fulfillment and complaints resolutions
  • You’ll monitor customer service level and implement action plans to mitigate risks and eliminate issues
  • You’ll manage the customer orders via SAP based applications
  • You’ll deliver support and cooperate with various stakeholders within the company (Sales, Pricing, Marketing, Planning, Factories, Warehouse, Transportation)
  • You’ll support product return process
  • You’ll prepare analysis of a team performance
  • You’ll learn how to use SAP, Sales Force

Wymagania

What you’ll need

  • You are a Logistic, Supply Chain or relative student
  • You are Polish fluent and English upper-intermediate
  • You love to work and collaborate in a positive and engaging team
  • You have good analytical skills with strong attitude to details
  • You have strong related solution & IT/MS Excel knowledge
  • You are available to work approx. 40 hours/week
  • You can’t wait to join our team!

Tak

Oferujemy

What you’ll get in return…

There’s a pool of knowledge here which will take you to the next level of growing and developing yourself. Learn from the best and we’ll help you to leverage your career. Watch here how Daniel did it. His journey in Signify started as an apprentice.

Read here another example on how Signify contributes to take your career one step further.

Do you want to kickstart your career? Apply now!

What we promise

We’re committed to the continuous development of our employees and using our learning to shape the future of light and create a sustainable future. Join the undisputed leader in the lighting industry and be part of our diverse global team.

Wymagane dokumenty

CV

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)".

Umowa zlecenie

Zobacz więcej:

Staż
Commercial Sales - Intern - Warsaw
Firma: Cisco Systems
Data dodania: 23.09.2019
Warsaw, Poland
więcej
Staż
Stażysta PR
Firma: Publicis Media
więcej
Staż
Risk Analyst Intern
Firma: Tip Trailer Services
Data dodania: 13.09.2019
Warsaw/Warszawa