Accounting Assistant

Profil - image
Praca Kategoria ofert:
Profil stanowiska:

Nazwa firmy

enxoo

W enxoo rozwój to nasze drugie imię i jest wiele powodów, dlaczego tak mówimy :) Pracujemy z nowoczesną technologią Salesforce i dzięki temu dostarczamy naszym klientom najbardziej innowacyjne rozwiązania dostępne na rynku. Wspieramy firmy w zarządzaniu relacjami z klientami, partnerami i pracownikami, dostarczając doradztwo i narzędzia IT, które zwiększają sprzedaż, ułatwiają realizację celów biznesowych i wspierają szybki rozwój.

Opis stanowiska

  • Entering documents into our financial and accounting system
  • Analysis of the state of settlements with contractors
  • Keeping personal files and employee documentation in accordance with applicable regulations
  • Providing support to the Accounting Department
  • Cooperating closely with our Finance Specialist
  • Learning new things from our financial / accounting department while supporting our  financial specialist
  • Other awesome financial, challenging tasks  in ongoing work

Wymagania

  • Very good communication skills
  • 1 year of professional experience, including an internship, in Finance or an Accounting department
  • General knowledge of Finance, preferably a graduate from Finance /Accounting or similar
  • Attention to detail and good organization of work
  • Good command of English (B2)
  • Good command of MS Office
  • Ability to multitask and meet deadlines

Tak

Oferujemy

Working at Enxoo will give you many opportunities to grow and participate in interesting projects and events. You get all the necessary training, an independent position and some challenging tasks, but with the safety net of mentorship from experienced colleagues. You’ll get to work with the newest technological solutions. It’s also a chance to join an awesome team, who works and jokes together

communication and relationship building, processing and selecting information, problem solving, own work organization, knowledge of basic office programs (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), accounting, English,

Wymagane dokumenty

CV

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez enxoo Sp. z o.o. w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Pełny etat

Zobacz więcej:

Praca
NEW TECHNOLOGIES AND DIGITAL TRANSFORMATION CONSULTANT WARSAW
Firma: ManagementSolutions
Data dodania: 21.02.2020
Warsaw
więcej
Praca
DATA SCIENCES CONSULTANT WARSAW
Warsaw, Poland
więcej
Praca
Business Consultant Warsaw
Warsaw