Kalendarz spotkań

Wydarzenia

Ten kalendarz umożliwia szybkie znalezienie spotkań pasujących dla danej grupy kandydatów. Aby uzyskać dostęp do filtrów, wybierz znajdującą się poniżej kalendarza pozycję.

 

 

 • Msza z okazji inauguracji roku akademickiego 2020/2021

  W dniu 4 października 2020 r. o godz. 18:00, tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca, w Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie przy ul. Chłodnej 9 odbędzie się msza z okazji inauguracji kolejnego roku akademickiego.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2020/2021

  Link do transmisji live uroczystości na naszym kanale YouTube TUTAJ.

  Rektor, Prezydent i Senat Akademii Leona Koźmińskiego mają zaszczyt zaprosić na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2020/2021, która odbędzie się 5 października 2020 r. (poniedziałek) o godz. 15:00 w siedzibie Akademii w Warszawie, ul. Jagiellońska 59, w auli głównej.

  Program uroczystości:

  • Wystąpienie Rektora prof. Grzegorza Mazurka
  • Wystąpienia Prezydenta ALK prof. Witolda T. Bieleckiego oraz Honorowego Prezydenta prof. Andrzeja K. Koźmińskiego
  • Wystąpienia Gości
  • Uroczysta immatrykulacja studentów
  • Powitanie studentów I roku przez Samorząd Studentów ALK
  • Wręczenie medali i odznaczeń
  • Wręczenie statuetek „Lwy Koźmińskiego” absolwentom ALK
  • Wykład inauguracyjny prof. Marioli Ciszewskiej-Mlinarič nt. „Biznes w czasach pandemii: na drodze ku nowej normalności”

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

  Uroczystość będzie transmitowana online na naszym kanale YouTube tutaj.

 • XXI Doroczna Konferencja Audytingu, której patronem jest Akademia Leona Koźmińskiego.

  Akademia Leona Koźmińskiego objęła patronat nad XXI Doroczną Konferencją Audytingu, która odbędzie się online 8 października 2020 w godzinach 10-16.

  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  Hasło przewodnie tegorocznej konferencji brzmi: „Szanse i wyzwania dla Firm Audytorskich i Samorządu zawodowego w dobie kryzysu gospodarczego”.

  Eksperci zastanowią się nad problemami, z którymi muszą obecnie mierzyć się biegli rewidenci i firmy audytorskie.

  Rejestracja oraz szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

 • Spotkanie online Erasmus Students Reunion: #erasmusdays 2020

  My Image

  Czas pandemii znacznie utrudnia mobilność studentów, a w wielu przypadkach ją uniemożliwia. Tęsknimy za czasami, kiedy do Akademii Leona Koźmińskiego przyjeżdżały setki studentów.

  Chcielibyśmy przywołać tamten okres, spotykając się ponownie i rozmawiając o doświadczeniach, wspomnieniach związanych z wymianą studencką oraz dalszych planach rozwoju studentów zagranicznych, którzy odwiedzili naszą uczelnię w ramach wymiany międzynarodowej.

  Spotkanie odbędzie się 15.10.2020 o godz. 16:00.

 • Spotkanie online z cyklu „Hakerzy w krawatach”, związanego z problematyką bezpieczeństwa komputerowego, które poprowadzi dr Marcin Zaród.

  Zapraszamy na serię spotkań „Hakerzy w krawatach”, związanych z problematyką bezpieczeństwa komputerowego. W planach jest m.in. spotkanie ze specjalistką od bezpieczeństwa komputerowego i ekspertami od rynku pracy w tym obszarze. Dodatkowo odbędzie się prezentacja badań naukowych związanych z hakerami i bezpieczniakami oraz pokazy warsztatu badawczego.

  Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 października (
  piątek) o godzinie 12:00. Spotkanie poprowadzi dr Marcin Zaród.

  Wydarzenie odbędzie się w trybie online na platformie Zoom TUTAJ.

  Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

  Warsztat podsumowuje wyniki badań projektu pt.:„Hakerzy w krawatach? Zastosowania nauk społecznych w bezpieczeństwie komputerowym” realizowanego w Akademii w latach 2019-2020 I finansowanego z programu „Dialog” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

 • III edycja konferencji Trends Festival, organizowanej przez Business Insider, której partnerem jest Akademia Leona Koźmińskiego.

  Zapraszamy na III edycję konferencji Trends Festiwal – flagowego wydarzenia organizowanego przez Business Insider. Tym razem konferencja będzie miała charakter globalny i odbędzie się w dniach 19-23 października 2020 r. na 4 różnych scenach – globalnej, amerykańskiej, europejskiej i azjatyckiej.

  Swój udział w tym wydarzeniu potwierdzili uznani liderzy ze świata nauki i biznesu. Powróci Hannes Schmid i będzie kontynuować opowieść o tym, jak zmienia Kambodżę, a oprócz niego pojawią się m.in. Reed Hastings, CEO Netflixa, Sebastian Thrun, założyciel Udacity i Google X, Nouriel Roubini ze Stern School of Business, Carlos Watson, Co-Founder & CEO OZY Media, Sergio P. Ermotti, CEO UBS Group AG, Christoph Franz, prezes zarządu Roche Holding AG Audrey Tang, Digital Minister z Taiwanu Felix Oberholzer-Gee, Strategy Professor na Harvard Business School.

  Będzie mowa o najnowszych trendach w dziedzinie technologii, organizacji i zarządzania, zmian społecznych, ochrony środowiska i o tym, jak pandemia wpływa na naszą rzeczywistość. Więcej na temat speakerów i tematów można znaleźć na stronie wydarzenia.

  Studenci naszej uczelni otrzymują zniżkę 80% zniżkę na zakup biletów. Aby kupić bilet ze zniżką, należy na  wpisać na stronie kodBIGTF_ALK80. Oferta ta dotyczy wyłącznie biletów Basic (cena biletu BASIC po zniżce to: 99zł).

  Zapisy TUTAJ

  Do każdego biletu dodawana jest darmowa subskrypcja międzynarodowej edycji Business Insider.
  Polecamy zakup biletów PLUS (lub VIP), które dają roczny dostęp do wszystkich materiałów. W okresie zamieszania pandemicznego, w którym trudno znaleźć czas i pieniądze na szkolenia, roczny dostęp do treści przygotowanych przez światowych liderów świata biznesu czy wykładowców wiodących uniwersytetów, ale też osobowości podejmujących inicjatywy zmieniające świat, jak Hannes Schmid. To świetne źródło inspiracji i wiedzy nie tylko dla menedżerów, ale całych zespołów.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Olgi Protsiuk

  Zgodnie z § 7 ust. 3 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. z 2018 r. poz. 261) oraz zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018r. poz. 1669) Rada Naukowa Dyscypliny Nauki Prawne Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zaprasza na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości mgr Olgi Protsiuk.

  Obrona odbędzie się w dniu 21 października 2020 r. o godz. 12:00 przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

  Temat rozprawy doktorskiej:
  Oczekiwania wobec kontraktu psychologicznego i zachowania kontrproduktywne w wybranych przedsiębiorstwach na Ukrainie

  Promotor:
  prof. dr hab. Jolanta Szaban z Akademii Leona Koźmińskiego

  Recenzenci:

  • prof. UŁ dr. hab. Anna Rogozińska-Pawełczyk z Uniwersytetu Łódzkiego
  • prof. UMK dr hab. Dawid Szostek z Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

   

  Dostęp na zdalną publiczną obronę rozprawy doktorskiej przy użyciu aplikacji MS Teams TUTAJ.

  Streszczenie pracy oraz recenzje zamieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej Akademii Leona Koźmińskiego.

  Rozprawa doktorska znajduje się do wglądu w bibliotece Akademii Leona Koźmińskiego.

  Przewodniczący Rady Naukowej

  Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości

  Prof. dr hab. Krzysztof Obłój

 • Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Grzegorza Olczyka

  Zgodnie z § 7 ust. 3 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. z 2018 r. poz. 261) oraz zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018r. poz. 1669) Rada Naukowa Dyscypliny Nauki Prawne Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zaprasza na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości mgr. Grzegorza Olczyka.

  Obrona odbędzie się w dniu 26 października 2020 r. o godz. 09:00 przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

  Temat rozprawy doktorskiej:

  Procesy transferu wiedzy w kulturze pracowników organizacji „opartej na wiedzy”

  Promotor:
  prof. dr hab. Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego

  Promotor pomocniczy
  dr hab. Marta Strumińska-Kutra z Akademii Leona Koźmińskiego

  Recenzenci:

  • prof. dr hab. Wojciech Dyduch z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  • prof. dr hab. Beata Glinka z Uniwersytetu Warszawski

  Dostęp na zdalną publiczną obronę rozprawy doktorskiej przy użyciu aplikacji MS Teams TUTAJ.

  Streszczenie pracy oraz recenzje zamieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej Akademii Leona Koźmińskiego.

  Rozprawa doktorska znajduje się do wglądu w bibliotece Akademii Leona Koźmińskiego.

  Przewodniczący Rady Naukowej

  Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości

  Prof. dr hab. Krzysztof Obłój

 • Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Ciechomskiej

  Zgodnie z § 7 ust. 3 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. z 2018 r. poz. 261) oraz zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018r. poz. 1669).

  Rada Naukowa Dyscypliny Nauki Prawne Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zaprasza na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie nauki prawne mgr Małgorzaty Ciechomskiej.

  Obrona odbędzie się w dniu 28 października 2020 r. o godz. 10:00 przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

  Temat rozprawy doktorskiej:
  Usługi społeczeństwa informacyjnego w Unii Europejskiej – zagrożenia dla ochrony danych osobowych usługobiorców

  Promotor:
  prof. ALK dr hab. Agnieszka Grzelak z Akademii Leona Koźmińskiego

  Recenzenci:

  • prof. dr hab. Robert Grzeszczak z Uniwersytetu Warszawskiego
  • prof. UŚ dr hab. Mariusz Jagielski z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

   

  Dostęp na zdalną publiczną obronę rozprawy doktorskiej przy użyciu aplikacji MS Teams TUTAJ.

  Streszczenie pracy oraz recenzje zamieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej Akademii Leona Koźmińskiego.

  Rozprawa doktorska znajduje się do wglądu w bibliotece Akademii Leona Koźmińskiego.

  Przewodniczący Rady Naukowej

  Dyscypliny Nauki Prawne

  Prof. dr hab. Wojciech Góralczyk

 • Ogólnopolska Konferencja Naukowa naukowa pt.: „Praca zdalna, czyli o prawie pracy tworzonym na nowo”.

  Konferencja organizowana jest we współpracy przez Katedrę Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Zakład Prawa Pracy w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego.

  Konferencja odbędzie się w trybie online w dniu 29 października 2020 r.

  PROGRAM:

  • 14.00-14.15: otwarcie konferencji
  • 14.15-15.30: Sesja I. Przewodniczący: Prof. dr hab. Ludwik Florek, UW
  • 14.15 – 14.30: prof. dr hab. Arkadiusz Sobczyk, UJ, Koncepcja wspólnoty zakładu pracy z perspektywy pracy zdalnej
  • 14.30-14.45: dr hab. Monika Gładoch, prof. UKSW, Realizacja funkcji ochronnej w pracy zdalnej – prawda czy fałsz?
  • 14.45-15.00: dr hab. Monika Latos-Miłkowska, prof. ALK, Koncepcja pracy na odległość z perspektywy pracodawcy
  • 15.00-15.30: dyskusja
  • 15.30-16.45: Sesja II. Przewodniczący: dr hab. Jan Piątkowski, prof. UMK
  • 15.30-15.45: dr hab. Tomasz Duraj, prof. UŁ, Paradygmat pracy podporządkowanej a praca zdalna
  • 15.45-16.00: dr Magdalena Kuba, ALK, Dopuszczalność kontroli pracownika w pracy zdalnej
  • 16.00-16.15: dr hab. Katarzyna Roszewska, prof. UKSW, Skuteczność form zabezpieczenia społecznego w pracy zdalnej
  • 16.15-16.45: dyskusja
  • 16.45-17.00: podsumowanie i zamknięcie konferencji

   

  Strona konferencji i zapisy: TUTAJ.

Najbardziej interesowałyby mnie spotkania: