Obowiązkowe praktyki studenckie

 

 

 

 

Praktyki studenckie w Ministerstwie Sprawiedliwości

Biuro Dyrektora Generalnego Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach współpracy z uczelniami wyższymi zarówno publicznymi, jak i niepublicznymi organizuje praktyki studenckie w departamentach/biurach Ministerstwa Sprawiedliwości – w szczególności dla studentów ostatnich lat studiów (4-5 rok jednolitych studiów magisterskich lub 1-2 rok studiów II stopnia - uzupełniających magisterskich) oraz studiów doktoranckich.

Szczegółowe informacje na temat sposobu aplikowania dostępne są pod linkiem.

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia portalu LepszePraktyki.pl prowadzonego przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie można podzielić się opinią na temat miejsca odbywania praktyk, zapoznać z opiniami innych użytkowników, ofertami praktyk lub zarekomendować firmę do Certyfikatu Dobrych Praktyk i Staży.

 

 

 

 

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami współpracuje z LexJob.pl, portalem rekrutacyjnym dla studentów i absolwentów prawa. LexJob.pl oferuje pracę dla prawnika, praktyki prawnicze w renomowanych kancelariach oraz staże w administracji publicznej, sądach i organizacjach międzynarodowych.

 

 

 

 

 

 

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie prowadzi program praktyk dla osób chcących zdobyć doświadczenie zawodowe w jednostkach organizacyjnych Sądu biorącego udział we wdrażaniu wielu pilotażowych rozwiązań organizacji pracy sądownictwa powszechnego. Szczegółowe informacje oraz sposób aplikacji dostępne są na stronie.