Event Calendar

Events

The calendar enables you to find events matching your educational interests. To access filters, select one of the tabs below.

 

 

 • „Kara za kanibalizm: prawo jako jeden z systemów normatywnych” – wykład ONLINE dr. Mateusza Woińskiego.

  My Image

  Zapraszamy na wykład ONLINE: „Kara za kanibalizm: prawo jako jeden z systemów normatywnych”, który poprowadzi dr Mateusz Woiński.


  Czy można poświęcić życie jednej osoby, by uratować troje? Czy życie sławnego naukowca jest więcej warte od życia robotnika? Pięciu badaczy grzęźnie w jaskini głęboko pod ziemią. Wiedzą, że zanim przyjdzie ratunek, zginą z głodu. Postanawiają więc dla dobra większości poświęcić jedną osobę. Ta hipotetyczna historia, wymyślona przez Lona Fullera, profesora prawa Harvard University, wykorzystywana jest na studiach prawniczych do rozważań nad moralnością prawa


  Wykład odbył się 26 marca o godz. 12:15.


  Wirtualne zajęcia prowadzone przez wykładowców ALK, podobnie jak te organizowane w trybie stacjonarnym, mają na celu codziennie wsparcie licealistów i studentów w przygotowaniu do matury i zaliczeń przedmiotowych. Tym razem odbędą się one w zaciszu domowym każdego zainteresowanego. Zapraszamy nie tylko uczniów i studentów, ale także osoby pozostałe osoby w każdym wieku.


  Informacje na temat wszystkich wykładów

Najbardziej interesowałyby mnie spotkania:

[Translate to Angielski:]