Event Calendar

Events

The calendar enables you to find events matching your educational interests. To access filters, select one of the tabs below.

 

 

 • O sprawczości zawodniczej vs. kibicowskiej, a także o tym jak – złowić frajera…?! Czyli co sprawi, że w naszym życiu zmienią się nasze sprawy, a nie cudze…?”

   

  „O PRZYWÓDZTWIE, BUDOWANIU RELACJI I ZARZĄDZANIU ENERGIĄ W BIZNESIE”,
  a tym razem „O sprawczości zawodniczej vs. kibicowskiej, a także o tym jak – złowić frajera…?! Czyli co sprawi, że w naszym życiu zmienią się nasze sprawy, a nie cudze…?”

   

  Miejsce: Aula ALK, ul. Jagiellońska 59, Akademia Leona Koźmińskiego
  Termin: 22 październik 2019 (wtorek) godzina 18.00.

  Godziny:
  18:00 Networking
  18:30 Nikolay Kirov, Robert Krool

  Kontakt z organizatorem:
  Klaudia Krasuska
  Specjalista ds. relacji z Absolwentami
  Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami
  kkrasuska@kozminski.edu.pl
  tel: 22 519 22 74

   

  Nikolay Kirov zaprasza na spotkanie inspiracyjne i networkingowe dla Absolwentów i Przyjaciół Akademii Leona Koźmińskiego w ramach cyklu "O PRZYWÓDZTWIE, BUDOWANIU RELACJI I ZARZĄDZANIE ENERGIĄ W BIZNESIE ". Gościem będzie Robert Krool, przedsiębiorca i pedagog, specjalista ds. decyzji międzypokoleniowych, sklasyfikowany przez media na 7 miejscu w rankingu najbardziej wpływowych mentorów biznesu w Polsce. Prezes zarządu Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców i Mentorów, założyciel innowacyjnego Liceum Ogólnokształcącego LifeSkills Nr 1 w Warszawie.

   

  O wystąpieniu od prelegenta:
  „Łowienie frajerów to podstawa gospodarki wolnorynkowej. Gdyby tego zabronić, nie byłaby to już wolna gospodarka…” to mocny wniosek z książki dwóch Noblistów pt. „Złowić frajera. Ekonomia manipulacji i oszustwa” wydanej w języku polskim przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

  Podczas spotkania Robert wskaże cztery „pojęcia wpływu”, które prawdopodobnie są dla wielu osób niejasne, nieprecyzyjne, a i nierzadko bezwiednie powtarzane, niczym „frajerskie zaklęcia” na pomroczność jasną, prezentowane w w/w lekturze. Po co więc to wyjaśniać – pytacie…?

  Jest kilka powodów. Pierwszy - dziś frajerzy nie wiedzą, że nimi są. Uważają się w większości za inteligentnych łowców. Drugi - każdy łowca, dzieli finalnie los swoich ofiar, czyli frajerów. I trzy - to frajerzy sponsorują łowców, nieodwrotnie… jak widać w związku z tym potrzebujemy poważnej rewolucji w jakości edukacji, więc nasze spotkanie będzie z poważnym zawodnikiem rebelii edukacyjnej w Polsce.

  Wyobraź sobie taką „bajkową, mitologiczną wręcz sytuację”, że poznajesz najważniejsze nawyki i sposoby działania tzw. ludzi sukcesu, czyli takich, jakich pokazują okładki i tzw. jedynki w mediach.

  Czy zaczniesz zupełnie inaczej patrzeć na świat, na swoje dotychczasowe decyzje i wybory?

  Czy postanowisz, że to pora na zmianę…?

  I czy naprawdę jedyną stałą jest zmiana, a do celu najłatwiej dotrzeć słuchając tych, którzy są tam, gdzie Ty chcesz być…?

  Ale czy to wszystko powyżej sprawi, że coś się u nas zmieni…?

  No właśnie i tu dochodzimy do sprawczości – bo konkretnie - to co sprawi, że w naszym życiu zmienią się „nasze sprawy”?

  I czym jest ta tajemnicza „sprawczość” w mojej konkretnej sytuacji…?

  Aha - i na co ta sprawczość poluje, a co poluje na nią…?

  Pejzaż mojej codziennej pracy od ponad 30 lat, stanowią: myślenie pytaniami, decyzje strategiczne, kryteria właścicielskie i precyzowanie wykluczeń oraz ryzyk. Praktyczne przykłady obrazujące te pojęcia w naszej codzienności, będę prezentował bardzo dosadnie – to moja dewiza – zaś tłem naszego spotkania będzie refleksja, że: „..łowienie frajerów to podstawa gospodarki wolnorynkowej. Gdyby tego zabronić, nie byłaby to już wolna gospodarka…” To mocny wniosek z książki dwóch Noblistów pt. „Złowić frajera. Ekonomia manipulacji i oszustwa” wydanej w języku polskim przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, jaką już teraz polecam.

  Układając całość spotkania, wskażę cztery „pojęcia wpływu zawodniczego”, a także przykłady na nie z mojego doświadczenia tak prywatnego, jak zawodowego. Pojęcia wpływu, z tego co widzę, są dla wielu osób niejasne, nieprecyzyjne, a i nierzadko bezwiednie powtarzane… Czynią to np. kibice na potęgę, zamalowują rzeczywistość „owymi frajerskimi zaklęciami” na pomroczność jasną prezentowanymi w w/w lekturze. Po co więc to wyjaśniać – pytacie…?

  Jest kilka powodów, zwłaszcza, że mamy przytłaczającą liczbę kibiców, ich opinii, poglądów, a bardzo niewielką reprezentacje zawodników, posiadających wiedzę. W takim tyglu powstaje wiedza fałszywie dodatnia kibiców i wiedza fałszywie ujemna zawodników. A zatem pierwszy powód - dziś frajerzy nie wiedzą, że nimi są. Uważają się w większości za inteligentnych łowców. Drugi powód - każdy łowca, dzieli finalnie los swoich ofiar, czyli frajerów. I trzy - to frajerzy sponsorują łowców, nieodwrotnie… Jak widać, co potwierdza w/w publikacja, potrzebujemy poważnej i zdecydowanej rewolucji w jakości edukacji. Nasze spotkanie będzie więc praktyczną inspiracją do rebelii edukacyjnej w Polsce zwłaszcza w zakresie kompetencji XXI-go wieku, zawodów i rynków przyszłości oraz przygotowania do świata przyszłości, jaki jeszcze nie istnieje. Moje przesłanie jest proste: nie krytykujmy szkół publicznych. Zakładajmy szkoły prywatne i klasy autorskie!

   

  O prelegencie:

  Robert Krool - Reżyser 54 projektów formalnych zmian sukcesyjnych i następczych. Łączna wartość działań jego Instytutu Międzypokoleniowego, przekroczyła w 2018 roku 5,5 mld PLN. Szereg klientów obsługuje 20 lat, dwoje z nich operuje firmami z listy „Fortune Global 500″, do tego grona należy także kilka rodzin królewskich. Fundator, CEO i wespół z dr. n. med. Jarosławem Sikorą, założyciel Fundacji LifeSkills – Instytutu Międzypokoleniowego, prowadzącej prywatne Liceum Ogólnokształcącego LIFESKILLS Nr 1 w Warszawie. Sklasyfikowany przez media na 7. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych mentorów biznesu w Polsce. Przedsiębiorca i pedagog, rekomendowany przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców i Mentorów. Laureat tytułu, wyróżnienia Master Mentor 2017 Magazynu Businessman.pl, autor 8 książek, jego publiczność szacuje się na ponad 600 tys. decydentów, rodziców i przedsiębiorców.

   

  Spotkanie poprowadzi:

  Nikolay Kirov - Praktyk z doświadczeniem dydaktycznym i zapleczem naukowym.
  Od 1996 r. trener, doradca, mówca inspiracyjny i wykładowca w zakresie:
  •    Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w Biznesie
  •    Przywództwa, strategii i wdrażania zmian organizacyjnych
  •    Rozwiązywania konfliktów i komunikowania się
  •    Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych
  •    Zarządzania sobą, zespołem oraz zarządzania własną energią: ciałem, emocjami i umysłem.

  Instruktor Caligraphy Health System- styl QiGong/Tai Chi - Caligraphy Yoga - oraz ZEN Coaching praktyk, prowadzący cykliczne zajęcia z grupami uczącymi się zarządzać sobą, w tym energią własną dla odnalezienia równowagi życiowej, w ramach projektu LifeEnergy.pl
  Certyfikowany w narzędziach diagnostycznych: FRIS, MPA, MTQ48, Reiss Motivation Profile.

  Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców i Mentorów. Jego wystąpienia, zarówno dla firm, jak i w ramach branżowych konferencji: Kongresu Kadry, Forum profesjonalistów HR, National Sales Congres, Quo Vadis Szkolenia, Morfologia sprzedaży, spotkały się z bardzo wysoką oceną zarówno pod względem merytorycznym jak i prezentacyjnym.

  Od 22 lat ponad 100 000 osób brało udział w jego wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów rozwojowych dla korporacji i przedsiębiorców, studiów podyplomowych,  programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla Kadry Medycznej, a także międzynarodowego programu Executive MBA realizowanego w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca  Kozminski AMP -  Advanced Management Program - realizacja Warszawa - Barcelona, prowadził zajęcia w EADA Business School.

  Twórca „Akademii Negocjacji, Budowania relacji i Kreowania Wartości w Biznesie”. Dyrektor Koźmiński MBA - obszar Przywództwo i Negocjacje - Akademia Leona Koźmińskiego. Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów. Zaprojektował i koordynuje studia podyplomowe „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”,  te studia proponują nowe podejście do sprzedaży. Więcej na kirov.pl .

  Współtwórca programu  „Life & Business Energy Management” więcej na  LifeEnergy.pl

  Na swoich kursach pokazuje: jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści finansowe i obustronne zadowolenie partnerów; jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Jak zarządzać sobą, swoją energią i podejmować decyzję, aby być przywódcą w czasach szybkich zmian.

  Partner i członek zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o. . i LifeEnegy.pl, Członek Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, Członek Zarządu Fundacji BARGEWORK, członek Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards oraz członek Rady Programowej „Personel i Zarządzanie”. Dyrektor Koźmiński MBA - obszar Przywództwo i Negocjacje - Akademia Leona Koźmińskiego, wcześniej wieloletni Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, Kozminski Executive Business School. Ponad 10 lat pełnił funkcję członka kolegium redakcyjnego czasopisma „Management and Business Administration. Central Europe”.  Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

  Autor kilkuset artykułów w czasopismach naukowych oraz prasy menedżerskiej.

  Specjalizuje się w projektowaniu programów talentowych i rozwojowych dla menedżerów - pod indywidulane potrzeby organizacji.

  PROWADZIŁ DORADZTWO I SZKOLENIA DLA:

  •    BRE Bank, BGK, ING Bank Śląski, (BGŻ) BNP Paribas, Cardif Insurance, NBP, Noble Bank, PKO BP, PZU, Raiffeisen POLBANK, Raiffeisen Leasing, RBS, Bankowe Towarzystwo Leasingowe, Union Investment
  •    Mercedes, Renault, Renault Truck, KIA Motors, Kongsberg Automotive, GatX, HSV Polska, PESA Bydgoszcz, SPX FLOW, Skoda, Tramwaje Warszawskie, VW
  •    AUCHAN, EUROCASH, METRO GROUP, SCM Poland, ATRIUM Poland Real Estate Management, MULTI Poland, Procter&Gamble
  •    PGNiG, NAFTA POLSKA, ORLEN Upstream, Polska Spółka Gazownictwa (a wcześniej Mazowiecka Spółka Gazownicza), Polskie Sieci Energetyczne PSE-INFO, GAZ-SYSTEM
  •    Carlsberg, CCC, Robert BOSCH, Balluff, Balticon, STOCK Polska, CMC, Jabil Circuit Poland, Jabil Assembly Poland, Norcospectra Industries, Krosno Glass, Reckitt Benckiser, Schneider Electric, TIM S.A.,T4B, WSK-Rzeszów, Polmos Żyrardów (BELVEDERE), UTC    Aerospace
  •    ORANGE, INFOVIDE-MATRIX, Integrated Solutions, Carlson Wagonlit, JET LINE, CASINOS Poland, Q-Development, Poczta Polska, TELTECH, Swede Center
  •    Agencja Rozwoju Przemysłu, Najwyższa Izba Kontroli, Operator ARP, Biuro Kadr i Szkoleń m.st Warszawy, Biuro Naczelnego Architekta m. st. Warszawy, Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego
  •    Medicover, POLFA Warszawa, POLPHARMA, PGF,  SIEMENS Health Care, SLAWEX oraz szeregu firm z branży farmaceutycznej.

  Opiekun ponad 150 strategicznych projektów doradczych, prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekun i promotor ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej.

  W latach 2005-2008 był koordynatorem regionalnym największego projektu edukacyjnego w Europie (ponad 40 mln zł) „Studia podyplomowe dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw”, realizowanego przez Stowarzyszenie Uczelni Wyższych "Edukacja dla Przedsiębiorczości" w ramach SPORZL 2.3,A.

  Główne zainteresowania badawcze oraz doradcze i szkoleniowe to negocjacje i budowanie relacji z partnerami strategicznymi w biznesie, negocjacje strategiczne: zespołowe i wielostronne,  zarządzanie sobą i własną energią, przywództwo i zastosowanie neuronauki przy komunikowaniu się i budowaniu zespołów oraz wdrażanie zmian strategicznych dla firm z branż: finansowej, motoryzacyjnej, medycznej, farmaceutycznej, FMCG, turystycznej, budowlanej, wydawniczej, turystycznej, logistyki i przemysłu oraz instytucji publicznych.

   

   

   

   

   

   

Najbardziej interesowałyby mnie spotkania:

[Translate to Angielski:]