Event Calendar

Events

The calendar enables you to find events matching your educational interests. To access filters, select one of the tabs below.

 

 

 • Paper Development Workshop organized by Department of Strategy and Research Center for Innovative Growth Strategies

  The Workshop aims at providng support to KU academicians in preparing their papers for publications in top tier journals. The event will be held by prof. William Newburry (editorial review board of JIBS, JWB, JMS, Global Strategy Journal, Journal of International Management, Thunderbird International Business Review, and Cross Cultural and Strategic Management). We invite both scholars and PhD students who want to improve their publication skills.

  Authors of 3-5 selected papers from the submitted pool will feedback and suggestions from prof. William Newburry. However, everyone is invited to participate!

  When: 1.10.2019, 12:00 AM-4:00 PM

  Where: Kozminski University, D-125

 • Akademia Leona Koźmińskiego jest partnerem Konferencji Business Insider Trends Festival

  My Image

  Business Insider Polska już po raz drugi organizuje międzynarodową konferencję Business Insider Trends Festival, która stanowi okazję do spotkania z polskimi i międzynarodowymi wizjonerami biznesu przyszłości.

  Wydarzenie odbędzie się w dniach 2-3 października br. w Warszawie.

   

  Wszyscy studenci, absolwenci i pracownicy ALK przy zakupie biletów mogą skorzystać ze zniżek.

  • Pracownicy i absolwenci ALK: 30% zniżki na wszystkie bilety (kod uprawniający do zniżki: Kozminski)
  • Studenci ALK: 65% zniżki na bilety Silver (kod uprawniający do zniżki: StudenciALK). Zniżka ważna tylko z aktualną legitymacją studencką)

   

  Na konferencji wystąpi ponad 120 ekspertów z całego świata, m.in Henry Blodget, założyciel Business Insider Inc., Hannes Schmid, fotograf, milioner i filantrop, założyciel organizacji Smiling Geco oraz Zev Siegl, współzałożyciel sieci kawiarni Starbucks. Wśród prelegentów Business Insider Trends Festival znajdą się również Ingo Rübe, założyciel i dyrektor generalny BOTLabs, Mark T. Hofmann, analityk kryminalny i psycholog biznesu oraz Aleksander Wandzel, VP Strategy w Abstra. Grupę prelegentów wzbogaci również Ylva M Andersson, coach i trener przywództwa i zespołów.

  Business Insider Trends Festival jest skierowany do kadry zarządzającej, menedżerów oraz przedstawicieli start-upów. Oferta tegorocznej edycji wydarzenia będzie jeszcze szersza – organizatorzy zaproszą uczestników
  do udziału interaktywnym festiwalu idei, trendów, sztuki i muzyki.

  Ważną częścią sceny Global Economy będzie blok tematyczny poświęcony Chinom. Poprowadzą go Jacob Lovén i Tom Xiong, producenci największego w Skandynawii podcastu poświęconego chińskim nowinkom technologicznym.

  Na drugiej scenie – Life Science – będzie można dowiedzieć się m.in. czym jest VUCA world czy fińskie określenie „sisu”.
   
  Na scenie Business 4.0 uczestnicy zobaczą m.in. Sonię Wędrychowicz, liderkę w dziedzinie transformacji cyfrowej z 25-letnim doświadczeniem w Europie, Azji i USA oraz Rafała Kuklińskiego z Amazon Web Service.

  Scena Media i Marketing zgromadzi specjalistów marketingu i komunikacji z całego świata. W jej ramach zaplanowano blok tematyczny Women Power, podczas którego uczestnicy, bazując na najnowszych badaniach, będą dyskutować, w jaki sposób kształtować swoje strategie, aby docierać do różnorodnych grup konsumentek efektywnie oraz budować ich lojalność.

   – Ubiegłoroczny sukces konferencji sprawił, że w tym roku naszego przedsięwzięcia nie może zabraknąć na europejskiej scenie biznesowej – mówi Jovan Protic, COO Ringier Axel Springer Polska. W I edycji, na trzech scenach, zgromadziliśmy 80 mówców z całego świata, a 1 400 uczestników wzięło udział w prelekcjach
  i warsztatach, podczas których dowiedzieli się jak pod wpływem nowych technologii zmieni się bankowość, świat finansów, przemysł i życie człowieka. W nowej, II edycji, zaproponujemy publiczności jeszcze więce
  j – dodaje Protic.

  Cztery sceny sukcesu
  Druga edycja Business Insider Trends Festival rozszerza zakres tematyczny i skupia się na czterech obszarach wiedzy, którym odpowiadać będą cztery oddzielne sceny. Business 4.0, Global Economy, LifeScience oraz nowa kategoria – Media & Marketing – to dziedziny determinujące funkcjonowanie przedsiębiorstw na współczesnym rynku. Każda z nich jest niezwykle istotna i może przesądzić o „być albo nie być” nowoczesnego biznesu.

  Jesteśmy świadkami i uczestnikami IV Rewolucji Przemysłowej. W ciągu kolejnych sześciu lat, do 2025 roku, nastąpi moment krytyczny w rozwoju wielu nowych technologii – upowszechnią się i będą zmieniać nasze życie
  w stopniu, w jakim teraz nie zdajemy sobie sprawy. Drukowanie narządów na biodrukarce 3D, sztuczna inteligencja w zarządzie firmy, autonomiczne samochody i pierwszy komercyjnie sprzedany wszczepialny smartfon – to tylko niektóre z prognoz. Każda branża podlega transformacji, a mówcy, którzy wystąpią w trakcie Business Insider Trends Festival pozwolą uczestnikom te zmiany zrozumieć i otworzą ich na nowe perspektywy
  – mówi Łukasz Grass, członek rady programowej Business Insider Trends Festival.

  Co przyniesie przyszłość?
  Dalszy rozwój sztucznej inteligencji, powstawanie nowych systemów płatności, ocena, diagnozowanie i leczenie pacjentów przy użyciu powszechnie stosowanej technologii, takiej jak wideokonferencje i smartfony, bez konieczności wizyty u specjalisty to procesy, z których już niebawem będziemy powszechnie korzystać. Otoczenie
  i miasta, w których żyjemy są coraz bardziej smart. Technologia stała się częścią każdej dziedziny życia. Jak się odnaleźć w cyberświecie? Jakie będzie nowe miejsce człowieka w dobie kolejnej rewolucji przemysłowej?

  Wizjonerzy na wyciągnięcie ręki
  Swoim doświadczeniem z przybyłymi gośćmi podzielą się zaproszeni prelegenci – wizjonerzy w swoich dziedzinach, biznesmani i prawdziwi ludzie sukcesu. Wysłuchać ich będzie można nie tylko ze sceny. Interaktywne EXPO będzie sprzyjać networkingowi, a organizatorzy zapewnią przestrzeń na kameralne spotkania, zamknięte warsztaty i debaty z mówcami.

  Trendy i jeszcze więcej

  Business Insider Trends Festival to znacznie więcej niż konferencja biznesowa. Wydarzeniu będzie towarzyszyć festiwal sztuki i muzyki oraz wiele innych kulturalnych atrakcji przygotowanych przez organizatorów i partnerów kongresu.  

  Więcej informacji o konferencji

  Video-zapowiedź konferencji 

   

  O konferencji BUSINESS INSIDER TRENDS FESTIVAL
  Business Insider Trends Festival to wydarzenie, na którym omawiane są trendy na globalnym rynku. W czasie spotkania światowej klasy eksperci opowiedzą, jak zmieni się współczesny świat finansów, mediów, nowych technologii, medycyny i zdrowia oraz czym będzie żył świat w kolejnych latach. To również jedna z najważniejszych imprez dotyczących trendów w biznesie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Konferencja organizowana jest z myślą o osobach ze świata biznesu, marketingu, nauki, mediów, którzy będą mieć szansę na spotkanie się w jednym miejscu i wymianę doświadczeń. Konferencja Business Insider TRENDS FESTIVAL posiada 20-punktową certyfikację DIMAQ, potwierdzającą wybitną jakość merytoryczną wydarzenia.

 • Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2019/2020

  Transmisja wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=2BXStK91Gsc

  Rektor, Prezydent oraz Senat Akademii Leona Koźmińskiego serdecznie zapraszają na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 3 października 2019 r. o godz. 10:00 w siedzibie uczelni w Warszawie, ul. Jagiellońska 59 w auli głównej.

 • Konferencja naukowa "Leki biologiczne - aspekty kliniczne i ekonomiczne"

  W dniu 8 października 2019 r. w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbędzie się konferencja Leki biologiczne – aspekty kliniczne i ekonomiczne.

  Wydarzenie organizowane jest przez Akademię Leona Koźmińskiego, Medicines for Europe, Krajowych Producentów Leków oraz kancelarię Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Podczas wydarzenia podsumujemy najbardziej aktualne zagadnienia związane z dostępem do leków biologicznych w Polsce i Europie, zamianą leków biologicznych w trakcie terapii, prawami pacjenta w kontekście zaawansowanych terapii biologicznych oraz skutkami ekonomicznymi stosowania leków biologicznych.

  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Konferencji.

 • IV edycja projektu społeczno-mentoringowego pt. „Kobiety u progu kariery zawodowej” Fundacji Business Boutique, którego partnerem jest Akademia Leona Koźmińskiego

   

  Fundacja Business Boutique zaprasza do udziału w IV edycji społeczno-mentoringowego projektu pt. „Kobiety
  u progu kariery zawodowej” zatytułowanej: „Droga do osobistego spełnienia poprzez budowanie harmonijnych relacji z innymi”, którego partnerem jest Akademia Leona Koźmińskiego.
  Zaproszenie kierujemy do pań u progu kariery i zmian, szukających inspiracji oraz dbających o swój zawodowy rozwój.


  Tematami tegorocznej edycji będą m.in.:

  • Komunikacja bez przemocy
  • Rozwój osobisty i zawodowy – jak mądrze zainwestować w siebie
  • Technologia – przyjazna przestrzeń współpracy i komunikacji


  Prelekcje poprowadzą eksperci z branży psychologii, HR, urody oraz nowych technologii. Gościem specjalnym będzie Katarzyna Błażejewska-Stuhr, która podzieli się historią swojego rozwoju zawodowego.


  Wydarzenie odbędzie się 11.10.2019 r. w godz. 09.00-17.00 w Akademii Leona Koźmińskiego, przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w Warszawie.


  Szczegółowe informacje i rejestracja

  Zobacz zapowiedź video wydarzenia

   

   

 • Konferencja "Future of Automation. Industry - Academia Collaboration"

  Konferencja odbędzie się 15 października 2019 r. w siedzibie naszej Akademii w Warszawie, ul. Jagiellońska 59, Sala Senatu D/202.

  Program:

  • 12:00-12:30 - Esko Penttinen, Aalto University - "Experiences of industry-academia collaboration & recent research results on automation of business processes"
  • 12:30-13:00 - Damian Kędziora, Hanken University     
  • 13:00-13:30 - Q&A Session     
  • 13:30-14:00 - Coffee break     
  • 14:00-14:30 - Jan Dąbrowski, Kozminski University - Presentation of the Kozminski Business Hub

  • 14:30-15:30 - Panel Discussion    

  Uczestnicy:

  • Esko Penttinen, Aalto University
  • Anna Salamończyk-Mochel, GPW Foundation
  • Paweł Panczyj, ABSL
  • Jakub Gontarek, Lewiatan

  Tematy:

  • Why companies are moving to advanced tech?
  • Why RPA?
  • What are the key lessons learned and risks?
  • How to ensure competency development going forward with different types of automation?
  • What are the next steps in automation?
  • What kind of the competencies are required for the future?
  • What is the best way for business - academia collaboration?

  .

  • 15:30-16:00 - Q&A Session


  Konferencja w całości prowadzona w j. angielskim.

  Zgłoszenia udziału poprzez wypełnienie formularza

  Udział w konferencji NIE wymaga uiszczania żadnych opłat.

  Kontakt: Elwira Pyk, epyk(at)kozminski.edu.pl, tel. 606 191 502 

  Konferencja jest organizowana przez Katedrę Metod Ilościowych i Zastosowania Informatyki ALK.

 • Dni Świeżaka 2019

   

  15 i 16 października w Akademii Leona Koźmińskiego obędą się Dni Świeżaka 2019.

  Dni Świeżaka to wydarzenie zarówno dla nowych, jak i kontynuujących naukę studentów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się w ALK.


  Harmonogram Dni Świeżaka:


  15 października

  Dzień Kół Naukowych
  od 10:00 do 14:00

  Podczas tego wydarzenia będziecie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami naszych kół naukowych. Dodatkowo o 11:45 zobaczymy ich w akcji podczas specjalnej debaty!

  Warsztat Dnia Naukowego "Zarządzanie Rynkiem Doznań"
  od 15:30, Pokój A/22

  Dowiecie się jak budować przewagę konkurencyjną w oparciu o doświadczenia konsumentów.


  16 października

   
  Kozminski EXPO
  od 10:00 do 13:00, Atrium, budynek D.


  Kozminski EXPO to okazja, aby poznać ofertę naszych kół naukowych i organizacji studenckich! Tego dnia możecie również zapisać się do wybranych organizacji na naszej uczelni, a także dowiedzieć się, jak dołączyć do koła naukowego lub pojechać na wymianę międzynarodową.

  Będzie też wiele konkursów i nagród specjalnych! To będzie niezapomniane wydarzenie, więc dołączcie do nas! Więcej informacji już wkrótce J

  Warsztat "Znajdź swoją wymarzoną pracę z LinkedIn!"
  poprowadzony przez Ahmeda Korshida (warsztat po angielsku)
  od 13:30 do 14:30, Pokój B/17


  Specjalny warsztat, w czasie którego dowiecie się, jak w pełni zrozumieć i wykorzystać LinkedIn, aby zbudować swój profesjonalny wizerunek w sieci i ułatwić sobie start na rynku pracy.

  Podczas wydarzenia do Waszej dyspozycji od godziny 12:50 pod salą B/17 będzie fotograf, który wykona profesjonalne zdjęcie, które można wykorzystać na profilu LinkedIn!

 • Katedra Rachunkowości i Katedra Finansów ALK zaprasza na otwarte seminarium naukowe. Gościem Katedry będzie prof. Stuart Tooley z QUT Business School w Brisbane w Australii.

  Katedra Rachunkowości i Katedra Finansów ALK zapraszają na otwarte seminarium naukowe. Gościem Katedry będzie prof. Stuart Tooley z QUT Business School w Brisbane w Australii.

  Prof. Stuart Tooley zaprezentuje swoje nowe badania: "IFRS Adoption and earnings quality: Evidence from
  a staged convergence approach”.

  Do udziału zapraszamy zarówno pracowników naukowych, jak i doktorantów, chcących poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą badań naukowych w obszarze sprawozdawczości finansowej.

  Seminarium odbędzie się 17 października br. o godzinie 16:15 w Akademii Leona Koźmińskiego
  przy ul. Jagiellońskiej 57 w Warszawie, w sali D-125.

  Professor Stuart Tooley
  Acting Head of School | Associate Professor | HDR Coordinator | School of Accountancy| QUT Business School

  Prosimy o potwierdzenie przybycia mailowo na adres: wstrzelczyk(at)kozminski.edu.pl 

  Serdecznie zapraszamy!

 • SZKOLENIE Negocjacje – przygotowanie, argumentowanie, przekonywanie

  Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia Negocjacje – przygotowanie, argumentowanie, przekonywanie
  21-22 października 2019 r.
  Negocjacje to najszybszy sposób zarabiania pieniędzy lub ich tracenia!
  W ciągu jednej godziny prawidłowo prowadzanych negocjacji i dobrych umiejętności negocjacyjnych zyskujemy dodatkowe kilka procent z transakcji w przeciwnym wypadku ich nie zarabiamy. Te kilka procent, to czasami jest kilka milionów.
  Sprawdź szczegóły: KLIKNIJ TU 

 • Aplikuj o stypendium naukowe Fundacji Koźmińskich dla najlepszych studentów ALK lub stypendium specjalne dedykowane tym, którzy wyróżniają się działalnością organizacyjną lub społeczną.

  My Image

  Jeśli jesteś studentem ALK i posiadasz wyróżniające osiągnięcia naukowe oraz organizacyjne, możesz ubiegać się o dodatkowe STYPENDIUM NAUKOWE z Fundacji Koźmińskich:

  • PLATINIUM, dedykowane studentom studiów I lub II stopnia, bądź jednolitych studiów magisterskich, którzy w roku akademickim 2018/2019 osiągnęli średnią arytmetyczną ocen ze studiów 5,00.
  • GOLD, dedykowane studentom studiów I lub II stopnia, bądź jednolitych studiów magisterskich, którzy w roku akademickim 2018/2019 osiągnęli średnią arytmetyczną ocen ze studiów nie niższą niż 4,75 i nie wyższą niż 4,99.
  • SPECJALNE, dedykowane studentom studiów I lub II stopnia, bądź jednolitych studiów magisterskich wyróżniającym się w roku akademickim 2018/2019 działalnością organizacyjną, społeczną lub inną istotną dla społeczności ALK.

  Szczegóły znajdują się w Regulaminie Stypendiów Fundacji Koźmińskich.

  Termin aplikowania o stypendium jest nieprzekraczalny: 01.10.2019 - 31.10.2019

  Wnioski o stypendium składać można wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie Fundacji Koźmińskich.

 • University Management Accounting Day with CIMA!

  We would like to invite you to the University Management Accounting Day with CIMA!

  Do you dream about a future in business? Then this is the place for you to be.

  Check out the schedule below! 

  • 10:50 - 11:00 - Official Welcome - Małgorzata Kucharczyk PhD, CIMA Program coordinator
  • 11:00 - 11:30 - Opening Ceremony UMAD with special online guest: CEE Region, Karen Phang, Associate Director, Association of International Certified Professional Accountants 
  • 11:30 - 13:20 - CIMA Business Games - John Mulenga, Msc, Kozminski University
  • 13:20 - 13:40 - Closing session and group photography, filling in the questionnaire “Feedback form: business game event” 
  • 13:40 - 14:30 - Ask the CIMA Ambassador for CIMA at University Program Prospects
  • 14:30 - End of the event

  Where? ROOM A/138

  When? OCTOBER 21st, 2019(MONDAY) at 10:50 AM

 • O sprawczości zawodniczej vs. kibicowskiej, a także o tym jak – złowić frajera…?! Czyli co sprawi, że w naszym życiu zmienią się nasze sprawy, a nie cudze…?”

   

  „O PRZYWÓDZTWIE, BUDOWANIU RELACJI I ZARZĄDZANIU ENERGIĄ W BIZNESIE”,
  a tym razem „O sprawczości zawodniczej vs. kibicowskiej, a także o tym jak – złowić frajera…?! Czyli co sprawi, że w naszym życiu zmienią się nasze sprawy, a nie cudze…?”

   

  Miejsce: Aula ALK, ul. Jagiellońska 59, Akademia Leona Koźmińskiego
  Termin: 22 październik 2019 (wtorek) godzina 18.00.

  Godziny:
  18:00 Networking
  18:30 Nikolay Kirov, Robert Krool

  Kontakt z organizatorem:
  Klaudia Krasuska
  Specjalista ds. relacji z Absolwentami
  Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami
  kkrasuska@kozminski.edu.pl
  tel: 22 519 22 74

   

  Nikolay Kirov zaprasza na spotkanie inspiracyjne i networkingowe dla Absolwentów i Przyjaciół Akademii Leona Koźmińskiego w ramach cyklu "O PRZYWÓDZTWIE, BUDOWANIU RELACJI I ZARZĄDZANIE ENERGIĄ W BIZNESIE ". Gościem będzie Robert Krool, przedsiębiorca i pedagog, specjalista ds. decyzji międzypokoleniowych, sklasyfikowany przez media na 7 miejscu w rankingu najbardziej wpływowych mentorów biznesu w Polsce. Prezes zarządu Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców i Mentorów, założyciel innowacyjnego Liceum Ogólnokształcącego LifeSkills Nr 1 w Warszawie.

   

  O wystąpieniu od prelegenta:
  „Łowienie frajerów to podstawa gospodarki wolnorynkowej. Gdyby tego zabronić, nie byłaby to już wolna gospodarka…” to mocny wniosek z książki dwóch Noblistów pt. „Złowić frajera. Ekonomia manipulacji i oszustwa” wydanej w języku polskim przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

  Podczas spotkania Robert wskaże cztery „pojęcia wpływu”, które prawdopodobnie są dla wielu osób niejasne, nieprecyzyjne, a i nierzadko bezwiednie powtarzane, niczym „frajerskie zaklęcia” na pomroczność jasną, prezentowane w w/w lekturze. Po co więc to wyjaśniać – pytacie…?

  Jest kilka powodów. Pierwszy - dziś frajerzy nie wiedzą, że nimi są. Uważają się w większości za inteligentnych łowców. Drugi - każdy łowca, dzieli finalnie los swoich ofiar, czyli frajerów. I trzy - to frajerzy sponsorują łowców, nieodwrotnie… jak widać w związku z tym potrzebujemy poważnej rewolucji w jakości edukacji, więc nasze spotkanie będzie z poważnym zawodnikiem rebelii edukacyjnej w Polsce.

  Wyobraź sobie taką „bajkową, mitologiczną wręcz sytuację”, że poznajesz najważniejsze nawyki i sposoby działania tzw. ludzi sukcesu, czyli takich, jakich pokazują okładki i tzw. jedynki w mediach.

  Czy zaczniesz zupełnie inaczej patrzeć na świat, na swoje dotychczasowe decyzje i wybory?

  Czy postanowisz, że to pora na zmianę…?

  I czy naprawdę jedyną stałą jest zmiana, a do celu najłatwiej dotrzeć słuchając tych, którzy są tam, gdzie Ty chcesz być…?

  Ale czy to wszystko powyżej sprawi, że coś się u nas zmieni…?

  No właśnie i tu dochodzimy do sprawczości – bo konkretnie - to co sprawi, że w naszym życiu zmienią się „nasze sprawy”?

  I czym jest ta tajemnicza „sprawczość” w mojej konkretnej sytuacji…?

  Aha - i na co ta sprawczość poluje, a co poluje na nią…?

  Pejzaż mojej codziennej pracy od ponad 30 lat, stanowią: myślenie pytaniami, decyzje strategiczne, kryteria właścicielskie i precyzowanie wykluczeń oraz ryzyk. Praktyczne przykłady obrazujące te pojęcia w naszej codzienności, będę prezentował bardzo dosadnie – to moja dewiza – zaś tłem naszego spotkania będzie refleksja, że: „..łowienie frajerów to podstawa gospodarki wolnorynkowej. Gdyby tego zabronić, nie byłaby to już wolna gospodarka…” To mocny wniosek z książki dwóch Noblistów pt. „Złowić frajera. Ekonomia manipulacji i oszustwa” wydanej w języku polskim przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, jaką już teraz polecam.

  Układając całość spotkania, wskażę cztery „pojęcia wpływu zawodniczego”, a także przykłady na nie z mojego doświadczenia tak prywatnego, jak zawodowego. Pojęcia wpływu, z tego co widzę, są dla wielu osób niejasne, nieprecyzyjne, a i nierzadko bezwiednie powtarzane… Czynią to np. kibice na potęgę, zamalowują rzeczywistość „owymi frajerskimi zaklęciami” na pomroczność jasną prezentowanymi w w/w lekturze. Po co więc to wyjaśniać – pytacie…?

  Jest kilka powodów, zwłaszcza, że mamy przytłaczającą liczbę kibiców, ich opinii, poglądów, a bardzo niewielką reprezentacje zawodników, posiadających wiedzę. W takim tyglu powstaje wiedza fałszywie dodatnia kibiców i wiedza fałszywie ujemna zawodników. A zatem pierwszy powód - dziś frajerzy nie wiedzą, że nimi są. Uważają się w większości za inteligentnych łowców. Drugi powód - każdy łowca, dzieli finalnie los swoich ofiar, czyli frajerów. I trzy - to frajerzy sponsorują łowców, nieodwrotnie… Jak widać, co potwierdza w/w publikacja, potrzebujemy poważnej i zdecydowanej rewolucji w jakości edukacji. Nasze spotkanie będzie więc praktyczną inspiracją do rebelii edukacyjnej w Polsce zwłaszcza w zakresie kompetencji XXI-go wieku, zawodów i rynków przyszłości oraz przygotowania do świata przyszłości, jaki jeszcze nie istnieje. Moje przesłanie jest proste: nie krytykujmy szkół publicznych. Zakładajmy szkoły prywatne i klasy autorskie!

   

  O prelegencie:

  Robert Krool - Reżyser 54 projektów formalnych zmian sukcesyjnych i następczych. Łączna wartość działań jego Instytutu Międzypokoleniowego, przekroczyła w 2018 roku 5,5 mld PLN. Szereg klientów obsługuje 20 lat, dwoje z nich operuje firmami z listy „Fortune Global 500″, do tego grona należy także kilka rodzin królewskich. Fundator, CEO i wespół z dr. n. med. Jarosławem Sikorą, założyciel Fundacji LifeSkills – Instytutu Międzypokoleniowego, prowadzącej prywatne Liceum Ogólnokształcącego LIFESKILLS Nr 1 w Warszawie. Sklasyfikowany przez media na 7. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych mentorów biznesu w Polsce. Przedsiębiorca i pedagog, rekomendowany przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców i Mentorów. Laureat tytułu, wyróżnienia Master Mentor 2017 Magazynu Businessman.pl, autor 8 książek, jego publiczność szacuje się na ponad 600 tys. decydentów, rodziców i przedsiębiorców.

   

  Spotkanie poprowadzi:

  Nikolay Kirov - Praktyk z doświadczeniem dydaktycznym i zapleczem naukowym.
  Od 1996 r. trener, doradca, mówca inspiracyjny i wykładowca w zakresie:
  •    Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w Biznesie
  •    Przywództwa, strategii i wdrażania zmian organizacyjnych
  •    Rozwiązywania konfliktów i komunikowania się
  •    Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych
  •    Zarządzania sobą, zespołem oraz zarządzania własną energią: ciałem, emocjami i umysłem.

  Instruktor Caligraphy Health System- styl QiGong/Tai Chi - Caligraphy Yoga - oraz ZEN Coaching praktyk, prowadzący cykliczne zajęcia z grupami uczącymi się zarządzać sobą, w tym energią własną dla odnalezienia równowagi życiowej, w ramach projektu LifeEnergy.pl
  Certyfikowany w narzędziach diagnostycznych: FRIS, MPA, MTQ48, Reiss Motivation Profile.

  Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców i Mentorów. Jego wystąpienia, zarówno dla firm, jak i w ramach branżowych konferencji: Kongresu Kadry, Forum profesjonalistów HR, National Sales Congres, Quo Vadis Szkolenia, Morfologia sprzedaży, spotkały się z bardzo wysoką oceną zarówno pod względem merytorycznym jak i prezentacyjnym.

  Od 22 lat ponad 100 000 osób brało udział w jego wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów rozwojowych dla korporacji i przedsiębiorców, studiów podyplomowych,  programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla Kadry Medycznej, a także międzynarodowego programu Executive MBA realizowanego w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca  Kozminski AMP -  Advanced Management Program - realizacja Warszawa - Barcelona, prowadził zajęcia w EADA Business School.

  Twórca „Akademii Negocjacji, Budowania relacji i Kreowania Wartości w Biznesie”. Dyrektor Koźmiński MBA - obszar Przywództwo i Negocjacje - Akademia Leona Koźmińskiego. Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów. Zaprojektował i koordynuje studia podyplomowe „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”,  te studia proponują nowe podejście do sprzedaży. Więcej na kirov.pl .

  Współtwórca programu  „Life & Business Energy Management” więcej na  LifeEnergy.pl

  Na swoich kursach pokazuje: jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści finansowe i obustronne zadowolenie partnerów; jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Jak zarządzać sobą, swoją energią i podejmować decyzję, aby być przywódcą w czasach szybkich zmian.

  Partner i członek zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o. . i LifeEnegy.pl, Członek Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, Członek Zarządu Fundacji BARGEWORK, członek Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards oraz członek Rady Programowej „Personel i Zarządzanie”. Dyrektor Koźmiński MBA - obszar Przywództwo i Negocjacje - Akademia Leona Koźmińskiego, wcześniej wieloletni Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, Kozminski Executive Business School. Ponad 10 lat pełnił funkcję członka kolegium redakcyjnego czasopisma „Management and Business Administration. Central Europe”.  Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

  Autor kilkuset artykułów w czasopismach naukowych oraz prasy menedżerskiej.

  Specjalizuje się w projektowaniu programów talentowych i rozwojowych dla menedżerów - pod indywidulane potrzeby organizacji.

  PROWADZIŁ DORADZTWO I SZKOLENIA DLA:

  •    BRE Bank, BGK, ING Bank Śląski, (BGŻ) BNP Paribas, Cardif Insurance, NBP, Noble Bank, PKO BP, PZU, Raiffeisen POLBANK, Raiffeisen Leasing, RBS, Bankowe Towarzystwo Leasingowe, Union Investment
  •    Mercedes, Renault, Renault Truck, KIA Motors, Kongsberg Automotive, GatX, HSV Polska, PESA Bydgoszcz, SPX FLOW, Skoda, Tramwaje Warszawskie, VW
  •    AUCHAN, EUROCASH, METRO GROUP, SCM Poland, ATRIUM Poland Real Estate Management, MULTI Poland, Procter&Gamble
  •    PGNiG, NAFTA POLSKA, ORLEN Upstream, Polska Spółka Gazownictwa (a wcześniej Mazowiecka Spółka Gazownicza), Polskie Sieci Energetyczne PSE-INFO, GAZ-SYSTEM
  •    Carlsberg, CCC, Robert BOSCH, Balluff, Balticon, STOCK Polska, CMC, Jabil Circuit Poland, Jabil Assembly Poland, Norcospectra Industries, Krosno Glass, Reckitt Benckiser, Schneider Electric, TIM S.A.,T4B, WSK-Rzeszów, Polmos Żyrardów (BELVEDERE), UTC    Aerospace
  •    ORANGE, INFOVIDE-MATRIX, Integrated Solutions, Carlson Wagonlit, JET LINE, CASINOS Poland, Q-Development, Poczta Polska, TELTECH, Swede Center
  •    Agencja Rozwoju Przemysłu, Najwyższa Izba Kontroli, Operator ARP, Biuro Kadr i Szkoleń m.st Warszawy, Biuro Naczelnego Architekta m. st. Warszawy, Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego
  •    Medicover, POLFA Warszawa, POLPHARMA, PGF,  SIEMENS Health Care, SLAWEX oraz szeregu firm z branży farmaceutycznej.

  Opiekun ponad 150 strategicznych projektów doradczych, prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekun i promotor ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej.

  W latach 2005-2008 był koordynatorem regionalnym największego projektu edukacyjnego w Europie (ponad 40 mln zł) „Studia podyplomowe dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw”, realizowanego przez Stowarzyszenie Uczelni Wyższych "Edukacja dla Przedsiębiorczości" w ramach SPORZL 2.3,A.

  Główne zainteresowania badawcze oraz doradcze i szkoleniowe to negocjacje i budowanie relacji z partnerami strategicznymi w biznesie, negocjacje strategiczne: zespołowe i wielostronne,  zarządzanie sobą i własną energią, przywództwo i zastosowanie neuronauki przy komunikowaniu się i budowaniu zespołów oraz wdrażanie zmian strategicznych dla firm z branż: finansowej, motoryzacyjnej, medycznej, farmaceutycznej, FMCG, turystycznej, budowlanej, wydawniczej, turystycznej, logistyki i przemysłu oraz instytucji publicznych.

   

   

   

   

   

   

 • Wykład dr. Tsocho Zlatkova, socjologa z Bułgarskiej Akademii Nauk w Sofii pt. „Społeczny kontekst transformacji ekonomicznej i politycznej w Bułgarii”

  Katedra Nauk Społecznych zaprasza na wykład dr. Tsocho Zlatkova, socjologa z Bułgarskiej Akademii Nauk w Sofii, pod tytułem: „Społeczny kontekst transformacji ekonomicznej i politycznej w Bułgarii”.

  Wykład odbędzie się w środę 23.10.2019 o godzinie 16.00 w Akademii Leona Koźmińskiego w sali A/9.

 • Seminarium "The Rule of Law: A view from Canada"

  23 października 2019, o godz. 12.15 w sali A-26 Katedra Prawa Karnego ALK organizuje seminarium "The Rule of Law: A view from Canada", na którym referat wygłosi prof. Hamish Stewart z Uniwersytetu w Toronto.

  Wydarzenie w języku angielskim.

 • Seminarium „Business History in Central & Eastern Europe”

  Dr Tomasz Olejniczak i dr Anna Pikos z Katedry Zarządzania serdecznie zapraszają na seminarium naukowe pt. „Business History in Central & Eastern Europe” poświęcone tematyce historii biznesu i archiwów.

  Seminarium jest współorganizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Historyków Biznesu (EBHA) i objęte patronatem honorowym Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk.


  Seminarium odbędzie się w dniach 25-26 października w siedzibie naszej uczelni w Warszawie (ul. Jagiellońska 59).

  Wstęp wolny.

  Organizatorzy będę wdzięczni za przekazanie informacji o wydarzeniu do innych potencjalnie zainteresowanych osób.  

  Zgłoszenie chęci uczestnictwa prosimy kierować na adres: businesshistory(at)kozminski.edu.pl.

  Więcej informacji oraz program wydarzenia

 • Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w ALK organizowana przez Fundację DKMS. Zapraszamy do udziału w akcji w godz. 9:00-17:00 w Atrium budynku D.

  My Image

  25 października w godz. 9:00-17:00 na terenie naszej uczelni, w Atrium budynku D odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

  Akcja organizowana jest przez Fundację DMKS, a jej celem jest pomoc 9-letniej Hani cierpiącej na ostrą białaczkę limfoblastyczną oraz innym chorym.

  Rejestracja do bazy dawców polega na wypełnieniu formularza rejestracyjnego oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej części policzka. taki zabieg zajmuje około 10 minut i może uratować komuś życie w przyszłości.

  Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu 10 lat istnienia fundacja zarejestrowała ponad 1 436 000 potencjalnych dawców w Polsce.

  Serdecznie zachęcamy wszystkich do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

  Więcej na temat Fundacji DKMS

 • Deloitte Day

  Akademia Biznesu zbliża się wielkimi krokami!

  Z tej okazji odwiedzimy Twoją uczelnię! Przyjdź i dowiedz się więcej o tegorocznej edycji Akademii Biznesu!

  We wtorek 29 października będziemy na Akademii Leona Koźmińskiego w budynku D!

  Będziesz miał okazję porozmawiać z Ambasadorem #Deloitte oraz zdobyć super prawnicze gadżety!

  Do zobaczenia 29 października w budynku D ALK!

   

   

Najbardziej interesowałyby mnie spotkania:

[Translate to Angielski:]