Event Calendar

Events

The calendar enables you to find events matching your educational interests. To access filters, select one of the tabs below.

 

 

 • Seminarium naukowe pt. "Defense in criminal trials under the US law"


  Wykład poprowadzi prof. Michael J. Rocque, Nova Southeastern University, Floryda.

  Na seminarium, które odbędzie się 09 stycznia 2019 r., godz. 12:15, sala A/26, zaprasza Katedra Prawa Karnego Akademii Leona Koźmińskiego.
   

 • Spotkanie dotyczące wyjazdu na wymianę w ramach programu Erasmus+

  Biuro Współpracy z Zagranicą zaprasza wszystkich studentów, zainteresowanych udziałem w programie Erasmus+ na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 15 stycznia, na dużej przerwie: 11.45 – 12.15, w Sali Senatu – D 202.

  Podczas spotkania będzie można otrzymać informację na temat procedury aplikowania i realizacji wymiany zagranicznej.

  Przypominamy, że tylko raz w roku, w lutym, odbywa się rekrutacja na wymianę na studia, na cały przyszły rok akademicki. Zainteresowani studenci są proszeni o składanie aplikacji on-line, poprzez system ikozminski.edu.pl. Tegoroczny termin składania aplikacji to 01.02.2019 – 01.03.2019.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym!
  Kiedy? 15.01.2019
  Gdzie? Sala Senatu – D 202
  O której? 11.45 – 12.15

   

 • Kariera zaczyna się na Koźmińskim

  Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami zaprasza wszystkich studentów studiujących na kierunkach: Zarządzanie oraz Administracja na wydarzenie z cyklu "Kariera zaczyna się w Koźmińskim".
  Od godz. 10:30 w Atrium D można będzie odwiedzić stoiska m.in.takich firm i organizacji jak: AzkoNobel, JTI oraz L'Oreal. W tym samym czasie zapraszamy do sali D/123 (zmiana sali) na prezentacje i warsztaty prowadzone przez: JTI, firmę rekrutacyjną People oraz Agencję Bezpieczeństa Wewnętrznego. 

  Zapraszamy także do stoiska Biura Karier i Współpracy z Absolwentami, na którym będzie można m.in. skonsultować swoje CV z doradcą kariery.

  "Kariera zaczyna się w Koźmińskim"

  16.01.2019

  Program wydarzenia
   

  Atrium D

  10:30 - 17:00 - stoiska pracodawców, możliwość rozmowy z rekruterami i skonsultowania swojego CV
   

  Sala D/123 (zmiana sali), Warsztaty i prezentacje

  12:30 - 12:45 - Rozpoczęcie, kilka słów o "Financial Times", Biuro Akredytacji ALK, Marcin Matyja

  12:45 - 13:15 - "LinkedIn learning a kompetencje przyszłości", ALK

  Prowadząca: Valeriia Gorlushko, kierownik Centrum EdTech ALK

  13:30 - 14:15 - „Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w systemie bezpieczeństwa RP”, ABW

  Prowadzący: funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

  14:30 - 15:15 - „Marketing wyzwań”, JTI

  Prowadzące: Aleksandra Michalska – absolwentka Filologii Angielskiej uniwersytetu SWPS. Brand Manager w JTI Polska, odpowiedzialna za strategię i rozwój marki Winston oraz tytoni w Polsce.

  Natalia Płomińska – absolwentka Wydziału Psychologii oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Brand Manager w JTI Polska odpowiedzialna za tworzenie i realizację strategii marki Camel na polskim rynku.

  15:30 - 16:15 - Jak pokonać rekrutera w 7 krokach, firma rekrutacyjna People

  Proadzący: Łukasza Krupa - Senior Consultant'em w zespole SSC/BPO w People, firmie specjalizującej się w kompleksowej rekrutacji i doradztwie personalnym. Doświadczenie zawodowe zdobywał najpierw w międzynarodowych firmach z sektora SSC/BPO na stanowiskach księgowych, by następnie wykorzystać je w nieco innym obszarze - agencjach rekrutacyjnych. 
  Zajmował się projektami z zakresu RPO, czyli outsourcingu procesów rekrutacyjnych, aktualnie realizuje projekty SSC/BPO - Shared Services Centers/ Business Process Outsourcing.

   

  Kontakt:

  Agnieszka Krawczyńska 

  akrawczynska@kozminski.edu.pl

  Monika Bodys

  mbodys@kozminski.edu.pl

 • Seminarium studentów III roku prawa "Prawne aspekty stosowania środków tymczasowych przez Trybunał Sprawiedliwości UE"

  Studenci III roku prawa zapraszają na seminarium poświęcone Prawnym aspektom stosowania środków tymczasowych przez Trybunał Sprawiedliwości UE

  16 stycznia 2019 r., godz. 17:00, sala A/26.

   Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności: sbaranowska(at)icloud.com

 • Seminarium naukowe nt. „Kontrowersje związane z odwrotnym obciążeniem podatkiem VAT”

  Zakład Prawa Finansowego i Podatkowego ALK zaprasza na seminarium naukowe w ramach Forum Prawa Podatkowego z udziałem dr. Wojciecha Dmocha, doradcy podatkowego, pt. „Kontrowersje związane z odwrotnym obciążeniem podatkiem VAT”.

  Seminarium odbędzie się 17 stycznia 2019 r., o godz 17:30 w sali A-26.

 • "Kosmos jest bliżej niż myślisz" - spotkanie z Panem Jakubem Stelmachowskim, pracownikiem spółki spin-out Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie – Astronika

  Chcecie dowiedzieć się,jak wysłać misję na Marsa? Jak wygląda współpraca z NASA? W jaki sposób realizowane są kosmiczne projekty i badania? Albo jak wygląda codzienna praca w kosmicznej branży?

  Jeśli tak, to Koło Przedsiębiorczości SUKCES zaprasza na spotkanie w czwartek, 17 stycznia 2019 o 15:30, aula II.

  Więcej informacji na stronie wydarzenia na FB

 • Centrum Studiów Kosmicznych ALK zaprasza na otwarte seminarium nt. "Polski sektor kosmiczny a cyberbezpieczeństwo"

  Seminarium odbędzie się 17 stycznia o godz. 17.30 w Auli II.

 • „Jeśli chodzi o prawo, to mogę doczytać” - spotkanie dyskusyjne z Panią Mecenas Joanną Parafianowicz

  Katedra Teorii, Filozofii i Historii Prawa Kolegium Prawa ALK serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie dyskusyjne z Panią Mecenas Joanną Parafianowicz, felietonistką „Rzeczpospolitej”, redaktor naczelną portalu „Pokój adwokacki”, autorką fp „Prawnicy kochają inaczej’ i fp „Adwokatura jest także kobietą”.

  Termin i miejsce: 18 stycznia 2019 r. w godz. 10.15-11.15 (piątek), aula C/ I w siedzibie ALK.

 • MBA Open Day, spotkanie dla kandydatów na studia MBA.

  Szukasz nowych możliwości rozwoju?
  Chcesz otworzyć się na nowe perspektywy zawodowe?
  Planujesz rozpocząć studia MBA?

  Studia MBA to wspaniała intelektualna przygoda ale także wyzwanie. Warto przed dokonaniem wyboru programu dołączyć do spotkania z naszymi wykładowcami, doradcami edukacyjnymi i absolwentami. Będzie to doskonały czas aby zobaczyć jak uczymy, porozmawiać o studiach i rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Zapraszamy na MBA OPEN DAY, który odbędzie się 19 stycznia 2019 roku o godz. 10:00 w ALK w Auli Leona Koźmińskiego.

  Więcej informacji.

 • Bezpłatne spotkanie dla kandydatów na studia podyplomowe Data Science i Big Data w zarządzaniu połączone z merytorycznym warsztatem. Przyjdź i zobacz jak uczymy.

  Jesteś menedżerem?

  Interesuje Cię spojrzenie na całość zagadnień związanych z Big Data i Data Science?

  Chcesz zdobyć praktyczne kompetencje w zakresie specyfiki dużych danych, integracji i gromadzenia danych z różnych źródeł oraz  architektury rozwiązań klasy Big Data?

  Zapisz się na bezpłatne spotkanie dla kandydatów na studia Data Science i Big Data w zarządzaniu połączone z merytorycznym warsztatem. Przyjdź i zobacz jak uczymy.

  Kiedy? 19 stycznia 2019 r., godz. 13.00 

  Gdzie? Akademia Leona Koźmińskiego

  Adres? Warszawa, ul. Jagiellońska 59, sala D/200

  Plan spotkania

  13:00-13:15 Wprowadzenie: Czym jest Data Science i Big Data?

  13:15-14:15 - Praktyczny przykład przejścia od surowych danych do interaktywnego raportu. 

  Przy pomocy Power BI zostanie zaprezentowane przejście od pobrania zgromadzonych danych oraz ich transformacji poprzez prosty model uczenia maszynowego, modelowania raportowego – w taki sposób, aby jako efekt końcowy uzyskać interaktywny dashboard przeznaczony dla użytkowników końcowych.

  14:15-14:30 Sesja informacyjna

 • Wykład Pawła Świebody pt. "Unia Europejska przed wyborami do Parlamentu Europejskiego".

  Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza na  wykład Pawła Świebody Unia Europejska przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

  Paweł Świeboda jest wicedyrektorem Europejskiego Ośrodka Strategii Politycznej, który jest wewnętrznym ośrodkiem analitycznym w Komisji Europejskiej – sporządza analizy strategiczne, zapewnia doradztwo oraz wspiera Przewodniczącego Komisji, Jean-Claud’a Junckera.

  21 stycznia 2019 r., początek o godz. 17.00, Sala Senatu, Akademia Leona Koźmińskiego

  Program:

  Powitanie i wprowadzenie:  prof. Jan Barcz, kierownik Katedry

  Wykład : dyrektor Paweł Świeboda

  Dyskusja

  Prosimy o potwierdzenie udziału: annapudlo(at)kozminski.edu.pl

 • Publiczna obrona rozprawy doktorskiej w dyscyplinie prawo mgr. Rafała Pasternaka

  Rektor oraz Senat Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie prawo mgr. Rafała Pasternaka.

  Obrona odbędzie się w dniu 24 stycznia 2019 r. o godz. 13:15 w sali nr  D-202 (sala Senatu, I piętro w budynku D), ul. Jagiellońska 57, Warszawa.

  Temat rozprawy doktorskiej: "Szacowanie podstawy opodatkowania jako jedna z metod ustalenia jej wielkości"

  Więcej informacji

 • Finał konkursu "Zostań Twarzą Koźmińskiego" 2019 - godz. 11:45, Atrium D

 • Specjalna jubileuszowa konferencja naukowa "W POSZUKIWANIU LEPSZEGO ŚWIATA - EKONOMIA I POLITYKA" - 28-29 stycznia 2019 r.

 • Seminarium naukowe "Reparacje od Niemiec po drugiej wojnie światowej w świetle prawa międzynarodowego" połączone z prezentacją książki prof. Jana Barcza i prof. Jerzego Kranza.

  Katedra Prawa Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego,, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zapraszają na seminarium naukowe Reparacje od Niemiec po drugiej wojnie światowej w świetle prawa międzynarodowego połączone z prezentacją najnowszej książki autorstwa profesorów Jana Barcza i Jerzego Kranza o tym samym tytule.


  30 stycznia 2019 r. (środa), początek o godz. 11:15, Muzeum Sądownictwa Akademii Leona Koźmińskiego

        Program:

  Powitanie i wprowadzenie: prof. Robert Grzeszczak (UW)

  Omówienie głównych tez książki:

  prof. Jerzy Kranz (ALK)

  prof. Jan Barcz (ALK)

  Komentarz:

  prof. Krzysztof  Ruchniewicz (UWr.)

  prof. Witold Góralski (UW)

  Dyskusja

  Podsumowanie i zamknięcie: prof. Anna Zawidzka-Łojek (UW)

  Prosimy o potwierdzenie udziału: wp.lewandowski(at)uw.edu.pl

  Uczestnicy konferencji otrzymają bezpłatnie  egzemplarz książki.

Najbardziej interesowałyby mnie spotkania:

[Translate to Angielski:]