Warsztaty

Warsztaty

 

Na warsztaty zapraszamy studentów Akademii Leona Koźmińskiego, którzy chcieliby nabyć i przećwiczyć konkretne umiejętności w zakresie prowadzenia własnego biznesu.

Informacji o ewentualnych zbliżających się warsztatach można szukać w naszym kalendarzu wydarzeń.

 

 

Dotychczasowe warsztaty

 

 

 

 • Wsparcie na Starcie. Budowanie Relacji w Biznesie.

  Termin: 16.11.2015, godz. 15.00-18.00

  Cele warsztatu:

  • Wspólne wypracowanie kompetencji skutecznego przedsiębiorcy
  • Poznanie założeń i możliwości otrzymania wsparcia w ramach Programu Wsparcie w Starcie
  • Zastanowienie się nad rolą relacji w życiu i w osiąganiu celów biznesowych
  • Poznanie metod trwałego budowania relacji w biznesie

  Prowadzący:

  Piotr Benedyk - trener, coach, mentor, psycholog. Przedsiębiorca. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Swoje doświadczenie biznesowe zdobywa od 15 lat. Pracował z wieloma klientami w różnych branżach jak: informatyka, bankowość, finanse, ubezpieczenia, motoryzacja, doradztwo, medycyna, nieruchomości, budownictwo, logistyka, przemysł paliwowy i gazowy, energetyka telekomunikacja, reklama, media, nieruchomości, specjalistyczne technologie. Jest twórcą metody 4 training, którą wprowadza i wykorzystuje podczas swojej pracy w wielu firmach handlowych. Współpracuje z radiem TOK FM i RDC jako ekspert od umiejętności miękkich. Jest autorem wielu artykułów o tematyce psychologicznej w wielu pismach branżowych i specjalistycznych.

  Szkolenie prowadzone było przez Youth Business Poland, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. YBP  to program mentoringowo-szkoleniowy, którego celem jest dostarczenie niezbędnej wiedzy biznesowej i wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, tak aby poprzez uzyskanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności zminimalizować ryzyko porażki i zwiększyć ich szanse na sukces firmy. 

 • Praktyczne aspekty analizy finansowej mikroprzedsiębiorcy

   

  Termin: 16.04.2015, godz. 10.00-13.00

   

  Prowadzący:

  Wiesław Sendek - związany z TISE i grupą Banku Credit Cooperatif od ponad 20 lat, teoretyk i praktyk procesu kredytowego mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.  Przez wiele lat łączył pracę w bankach komercyjnych (członek zarządu, dyrektor pionu, dyrektor departamentów  związanych z ryzykiem i polityką kredytową) z pracą eksperta-trenera  w różnych instytucjach szkoleniowych. W TISE pełni funkcję dyrektora ds. zarządzania ryzykiem kredytowym.

 • Biznes zaczyna się w głowie, czyli od idei do działania

  Cykl szkoleń „Pierwsze kroki do własnego biznesu”


  Youth Business Poland jest częścią The Prince’s Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Księcia Karola, która wspiera przedsiębiorczość w blisko 40 krajach świata.
  Program Youth Business Poland to program mentoringowo-szkoleniowy, którego celem jest dostarczenie niezbędnej wiedzy biznesowej i wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, tak aby poprzez uzyskanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności zminimalizować ryzyko porażki i zwiększyć ich szanse na sukces firmy. YBP prowadzi co miesiąc szkolenia dla młodych przedsiębiorców. Ich celem jest wskazywanie kierunków rozwoju, możliwych ścieżek, którymi może podążyć osoba przedsiębiorcza oraz bycie drogowskazem w zakresie wykorzystania wiedzy biznesowej. Chcemy wspierać przedsiębiorców w wyborze optymalnych dla nich rozwiązań, pozostawiając wybór i sposoby wykorzystania nabytych kompetencji uczestnikom naszych szkoleń.  1. Biznes zaczyna się w głowie, czyli od idei do działania

  Termin: 18.12.2014 r., godz. 10.00-14.00

  Liczba uczestników: do 20 osób

  Celem warsztatu jest wypracowanie wstępnych pomysłów biznesowych i uświadomienie uczestnikom jaką rolę w prowadzeniu własnego biznesu odgrywa sposób myślenia. Często mamy chęci i zapał, ale nie wszystko wychodzi nam jak chcemy pomimo zaangażowania i ciężkiej pracy. Szkolenie będzie okazją do przyjrzenia się co jest przyczyną takiej sytuacji, jak ją zmienić i jak świadomie realizować swoje cele biznesowe, pomimo różnych przeciwności. Podczas warsztatu wielu uczestników uświadomi sobie, co robi w sposób nieświadomy, aby przedsięwzięcia się nie udały. Ponadto po warsztacie będzie można doświadczyć, że przedsiębiorczość to stan umysłu, bez względu na rodzaj biznesu.


  Prowadzący:


  Piotr Benedyk
  Trener, coach, mentor, psycholog, przedsiębiorca- prowadzi 2 firmy. Wszechstronny specjalista w zakresie kształcenia umiejętności miękkich.
  Posiada międzynarodowy certyfikat coacha – International Coaching Community (ICC), certyfikat Extended Disc, CoachWise Essentials (ICF) oraz certyfikat Mentor CoachWise. Jest mentorem w organizacji wspierającej przedsiębiorców Youth Business Poland, która jest częścią The Prince’s Youth Business International. Jest właścicielem firmy szkoleniowo –  coachingowej benedyk.com.pl.
  Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu: przedsiębiorczości, efektywnej sprzedaży, profesjonalnej obsługi klienta, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w obsłudze klienta,  współpracy w zespole, kierowania zespołem, coachingu,  prezentacji, negocjacji, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie ze stresem, asertywności, komunikacji, inteligencji emocjonalnej, budowania zespołu, motywowania, zarzadzania zmianą. Współpracuje z radiem TOK FM i RDC jako ekspert od umiejętności miękkich. Jest autorem wielu artykułów o tematyce psychologicznej w wielu pismach branżowych i specjalistycznych.
  Swoje doświadczenie biznesowe zdobywa od 15 lat. Pracował z wieloma klientami w różnych branżach jak: informatyka, bankowość, finanse, ubezpieczenia, motoryzacja, doradztwo, medycyna, nieruchomości, budownictwo, logistyka, przemysł paliwowy i gazowy, energetyka telekomunikacja, reklama, media, nieruchomości, specjalistyczne technologie.
  Ukończył Uniwersytet Warszawski na Wydziale Psychologii oraz Akademię Muzyczną im F. Chopina w Warszawie. Od  wielu lat współpracuje z Akademią Toyoty i Lexusa pełniąc rolę trenera oraz sędziego certyfikacyjnego sprzedawców i doradców serwisowych, gdzie szkoli i ocenia poziom sprzedaży i doradztwa. Jest twórcą metody 4 training, którą wprowadza i wykorzystuje podczas swojej pracy w wielu firmach handlowych.

 • Modele Biznesowe, czyli jak szybko i skutecznie stworzyć strategię działania

  Cykl szkoleń „Pierwsze kroki do własnego biznesu”


  Youth Business Poland jest częścią The Prince’s Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Księcia Karola, która wspiera przedsiębiorczość w blisko 40 krajach świata.
  Program Youth Business Poland to program mentoringowo-szkoleniowy, którego celem jest dostarczenie niezbędnej wiedzy biznesowej i wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, tak aby poprzez uzyskanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności zminimalizować ryzyko porażki i zwiększyć ich szanse na sukces firmy. YBP prowadzi co miesiąc szkolenia dla młodych przedsiębiorców. Ich celem jest wskazywanie kierunków rozwoju, możliwych ścieżek, którymi może podążyć osoba przedsiębiorcza oraz bycie drogowskazem w zakresie wykorzystania wiedzy biznesowej. Chcemy wspierać przedsiębiorców w wyborze optymalnych dla nich rozwiązań, pozostawiając wybór i sposoby wykorzystania nabytych kompetencji uczestnikom naszych szkoleń.  2. Modele Biznesowe, czyli jak szybko i skutecznie stworzyć strategię działania

  Termin: 8.01.2014 r., godz. 10.00-14.00

  Liczba uczestników: do 20 osób


  Tworzenie długich, szczegółowych biznesplanów powoli odchodzi do lamusa. Metodologia Modeli Biznesowych Lean Canvas zmienia obecnie sposób, w jaki tworzone są nowe produkty i usługi. Metoda ta oparta jest na założeniu działania w warunkach niepewności. Otoczenie biznesowe w wielu branżach zmienia się szybciej niż kiedykolwiek w historii. W sytuacji tej tradycyjne metody budowania nowych firm przestają działać. Większość biznesplanów nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością, a mnóstwo działań kończy się marnotrawstwem.

  Celem szkolenia jest poznanie i przećwiczenie najważniejszych elementów metody Lean Canvas. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość poznać elementarne założenia metody oraz stworzyć swój własny model biznesowy przy wsparciu trenera i grupy.

  Prowadzący:

  Agnieszka Krawczyk - Customer Engagement Designer
  Posiada doświadczenie w projektach badawczych i doradczych związanych z tworzeniem innowacji, budowaniem klimatu innowacyjności w organizacji, projektowaniem i wdrażaniem wartości firmowych oraz zmian na nich opartych, angażowaniu klientów w doskonalenie oferty (m.in. poprzez Customer Advisory Boards), pracy z właścicielami wyzwań, projektowaniu i organizowaniu działań komunikacyjnych, oraz monitorowaniu wdrażania rozwiązań. Pracowała dla takich firm jak: Seco-Warwick, Da Grasso, Young Digital Planet, UCMS Group Poland, Nowa Era, Bank Millennium, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski, Sony Music Poland i inne.

 • Elevator Pitch i networking, czyli jak zainteresować biznes swoim pomysłem

  Cykl szkoleń „Pierwsze kroki do własnego biznesu”


  Youth Business Poland jest częścią The Prince’s Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Księcia Karola, która wspiera przedsiębiorczość w blisko 40 krajach świata.
  Program Youth Business Poland to program mentoringowo-szkoleniowy, którego celem jest dostarczenie niezbędnej wiedzy biznesowej i wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, tak aby poprzez uzyskanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności zminimalizować ryzyko porażki i zwiększyć ich szanse na sukces firmy. YBP prowadzi co miesiąc szkolenia dla młodych przedsiębiorców. Ich celem jest wskazywanie kierunków rozwoju, możliwych ścieżek, którymi może podążyć osoba przedsiębiorcza oraz bycie drogowskazem w zakresie wykorzystania wiedzy biznesowej. Chcemy wspierać przedsiębiorców w wyborze optymalnych dla nich rozwiązań, pozostawiając wybór i sposoby wykorzystania nabytych kompetencji uczestnikom naszych szkoleń.

   
  3. Elevator Pitch i networking, czyli jak zainteresować biznes swoim pomysłem

  Termin: 3.03.2014 r., godz. 10.00-14.00

  Liczba uczestników: do 20 osób


  Początkujący przedsiębiorcy zazwyczaj są przekonani o wyjątkowości swojego produktu/usługi. Największą sztuką jest jednak zainteresować swoim pomysłem środowisko biznesowe: klientów, inwestorów, potencjalnych współpracowników.

  Celem szkolenia jest poznanie zasad skutecznej prezentacji zgodnie z zasadą Elevator Pitch. Szkolenie będzie również okazją do porozmawiania o sile networkingu w biznesie, doświadczenie korzyści ze współdziałania z innymi oraz poznanie zasad skutecznej współpracy. Otwarcie swojego biznesu na współpracę z innymi może znacząco przyspieszyć jego rozwój, obniżyć koszty jego prowadzenia, a także ułatwić tworzenie i wykorzystywanie nowych okazji biznesowych.

   

  Prowadzący:

  Artur Negri
  Posiada dwudziestoletnie doświadczenie pracy z ludźmi w biznesie, samorządach, instytucjach, mediach, dyplomacji i nauce. Był m.in. dziennikarzem i redaktorem Polskiego Radia i prasy ekonomicznej; autorem i szefem projektów PR; szefem zespołów; rzecznikiem prasowym; dyrektorem biura prasowego. Jest coachem, mentorem, trenerem, wykładowcą i konsultantem. Od początku pracy zawodowej zajmuje się zatem słowem i komunikatem z wielu perspektyw. Posiada wykształcenie filozofa i logika.