Aktualności

Znajdź rozwiązanie na jeden z problemów współczesnego świata zaprezentowanych na platformie Creator Space™ i wygraj staż letni w BASF Polska!Firma BASF Polska już po raz kolejny zaprasza studentów do wzięcia udziału w konkursie stażowym. Zadaniem konkursowym jest napisanie krótkiego referatu o inteligentnym rozwiązaniu globalnego problemu. Referaty należy przesłać do 12 kwietnia 2015 roku na adres konkurs(at)basf.com Nagrodą dla zwycięzców są 3-miesięczne płatne staże.


Konkurs organizowany przez BASF Polska skierowany jest do wszystkich studentów szkół wyższych. Na zwycięzców czekają staże letnie w działach chemii kosmetycznej,  środków ochrony roślin,  chemii przemysłowej i towrzyw sztucznych, dziale zakupów lub IT (Warszawa), chemii budowlanej (Śrem), domieszek do betonu (Myślenice), Controllingu, BHP lub kontroli jakości (Środa Śląska). Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie jednostronicowego referatu o inteligentnym rozwiązaniu w obszarze:

 

  • Życie w miastach
  • Inteligentna energia
  • Żywność

W ocenie nadesłanych prac konkursowych brana będzie pod uwagę wartość merytoryczna referatu, a także sposób zaprezentowania i poprowadzenie moderacji swojego pomysłu na platformie www.creator-space.basf.com
 
Zachęcamy młodych ludzi do kreatywnego wykorzystania ich zdolności. Jestem przekonana, że udział w konkursie będzie dla uczestników ciekawym wyzwaniem, a staż w naszej firmie doskonałą okazją na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia – mówi Sylwia Szmidt, kierownik działu HR w BASF Polska Sp. z o.o.

Ze szczegółami konkursu stażowego można się zapoznać na stronie  na stronie www.basf.pl oraz na profilu firmy BASF Facebooku. Informacje o konkursie można także znaleźć na wybranych uczelniach w całej Polsce oraz w Biurach Karier.

O Creator Space™
Creator Space™ jest miejscem współpracy na wielu płaszczyznach. To tutaj możesz dołączyć do ekspertów z różnych dziedzin przemysłu, wymieniać się z nimi poglądami i spostrzeżeniami, kreować innowacje i debatować na temat najważniejszych wyzwań ekonomicznych, środowiskowych i społecznych.

BASF Polska jako wiodącą firmą chemiczną, zaangażowaną społecznie, wspierającą i biorącą czynny udział w wielu edukacyjnych projektach, które zachęcają dzieci i młodzież do odkrywania sekretów chemii. BASF Polska współpracuje także z wiodącymi uczelniami w Polsce. Obszar działań dotyczy zarówno wykładów dla studentów, jak i badań technologicznych. Jeżeli naukę można postrzegać jako podstawę do tworzenia cudów, to dlatego, że w BASF Polska do chemii podchodzi się w sposób kreatywny. Organizacja programów edukacyjnych, zajęć oraz konkursów ma oczarować dociekliwie umysły młodych ludzi i wzbudzić zapał do nauki.

Od Ponad 5 lat współpracujemy z Centrum Nauki Kopernik. BASF jest wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego dla dzieci i młodzieży odwiedzanego rocznie przez 10 tys osób. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dążącą do lepszej ochrony klimatu i promującej energooszczędność. Stworzyliśmy także edukacyjną platformę www.chemiatomy.pl, która wspiera dzieci i młodzież w dziedzinie chemii, poprzez wiele interesujących projektów, jak na przykład tegoroczny konkurs „Bohaterowie Przyszlości”. Głównym celem strony chemiatomy.pl jest promowanie chemii za pomocą bogatej treści multimedialnej, interaktywnych ilustracji, gier i najnowocześniejszych aplikacji sieciowych, a także ułatwianie jej zrozumienia, szczególnie przez młode pokolenia.

W 2014 roku, BASF Polska oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+ podpisały oficjalną umowę dotyczącą współpracy w zakresie działań edukacyjnych. Dzięki temu w Humanitarium powstaną dwa, nowe laboratoria chemiczne, które umożliwią pokazanie dzieciom, jak bawić się nauką i jak prowadzić niezwykłe doświadczenia.

O firmie BASF w Polsce
Portfolio BASF w Polsce obejmuje m.in. chemikalia, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu) oraz lakiery samochodowe. Centrala firmy BASF mieści się w Al. Jerozolimskich w Warszawie.

W Polsce działają trzy zakłady produkcyjne firmy BASF w tym w Myślenicach w pobliżu Krakowa (domieszki do betonu) oraz w Śremie w pobliżu Poznania (systemy poliuretanowe), gdzie znajduję się również centrala dystrybucyjno-logistyczna działu chemii budowlanej. Kolejny zakład, fabryka katalizatorów samochodowych, został uruchomiony w lipcu 2014 w Środzie Śląskiej pod Wrocławiem. Dziś BASF zatrudnia w Polsce ok. 545 pracowników, a sprzedaż grupy w Polsce w 2014 roku wyniosła 770 milionów Euro. Od maja 2012 roku, dyrektorem zarządzającym BASF Polska jest dr Dirk Elvermann.
Więcej informacji na www.basf.pl