Aktualności

Open Banking Hackathon


Open Banking Hackathon31 maja – 2 czerwca 2019 roku
Startberry, ul. Grochowska 306/308, Warszawa

Open Banking Hackathon to wydarzenie gromadzące programistów, studentów uczelni z Polski i regionu CEE oraz przedstawicieli sektora płatniczego – banki, instytucje płatnicze oraz firmy technologiczne, w celu wyłonienia talentów informatycznych oraz popularyzacji rozwiązań dla otwartej bankowości, w tym budowanych w oparciu o PolishAPI – standard interfejsu na potrzeby usług świadczonych przez strony trzecie w oparciu o dostęp do rachunków płatniczych, czyli usług wprowadzanych przez znowelizowaną dyrektywę w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego (PSD2).

Kogo szukamy?
Studentów uczelni technicznych, chcących podjąć wyzwanie i zmierzyć się z zadaniami sformułowanymi przez banki i inne instytucje płatnicze w obszarze zaawansowanej analizy danych oraz usług opisanych w standardzie PolishAPI.

Wyzwania
Podczas hackathonu zmierzycie się z wyzwaniami w dwóch obszarach:
•    Zaawansowana analiza danych,
•    Usługi płatnicze.
Do waszej dyspozycji będą dwa interfejsy (API):
•    AIS API – interfejs umożliwiający dostęp do informacji o rachunku (obejmujący także historię transakcji na rachunku),
•    PIS API – interfejs umożliwiający inicjację płatności, np. w kontekście transakcji e-commerce.
Każde z wyzwań polega na zrealizowaniu zadania, spełniającego określone wymagania biznesowe, szczegóły wyzwań dostępne są na stronie: openbankinghackathon.pl

Nagrody
Główna nagroda Open Banking Hackathon to 10.000 PLN dla zwycięskiego zespołu! Ale to nie wszystko, nasi Partnerzy zastanawiają się właśnie, jak urozmaicić rywalizację i ufundować dodatkowe nagrody… bądźcie czujni, na stronie openbankinghackathon.pl będą pojawiać się nowe informacje.

Informacje praktyczne
Open Banking Hackathon odbędzie się w Startberry, fantastycznej przestrzeni, udostępnianej przez EY i Microsoft – Partnerów Hackathonu. Do Waszej dyspozycji będzie wszystko, czego potrzeba do pracy, weźcie tylko swoje laptopy. Zapewniamy posiłki oraz noclegi, a także spore zniżki na dotarcie do Warszawy – dzięki kolejnemu Partnerowi wydarzenia, firmie Flixbus.
Dodatkowe informacje: openbankinghackathon.pl;

Organizator: Związek Banków Polskich
Partnerzy: Microsoft, EY, Mastercard, KIR, Asseco, Tink, Startberry, The Heart, FinTaxLegal, FIRG, Flixbus