Aktualności

Społeczność ALK wzięła udział w 31. Biegu Niepodległości z okazji 101. rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę. Naszą drużynę reprezentowali m.in. prof. Grzegorz Mazurek, prof. Jacek Tomkiewicz i prof. Katarzyna Kolasa.


11 listopada 2019 obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To szczególny dzień
dla wszystkich Polaków oraz osób innych narodowości, które wybrały sobie nasz kraj jako miejsce do życia.

Nasi studenci oraz pracownicy i przyjaciele Akademii mieli okazję wziąć wspólnie udział w Biegu Niepodległości
– największym biegu ulicznym w stolicy i drugim tak dużym w Polsce. Zawodnicy przebiegli dystans 10 kilometrów.

Podczas biegu ALK reprezentowali m.in.: Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą prof. ALK dr hab. Grzegorz Mazurek, Dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii prof. ALK dr hab. Jacek Tomkiewicz oraz prof. ALK dr hab. Katarzyna Kolasa, liderka kierunku Health Economics and Big Data Analytics.

Naszym zawodnikom kibicowały cheerleaderki Bell Arto Cheerleaders Kozminski University.

Społeczność ALK przygotowywała się do biegu pod czujnym okiem profesjonalnego trenera, pana Artura Jabłońskiego, z którym trenowali w Parku Skaryszewskim.

Zgodnie z tradycją Bieg Niepodległości odbywa się od symbolicznej godziny 11:11, a zawodnicy ustawiają się
na linii startu w dwóch kolumnach: białej i czerwonej (według noszonych przez nich kolorów koszulek) tworząc najdłuższą flagę Polski. W tym roku składała się ona z 22 tysięcy osób. Tegoroczna, 31. już, edycja Biegu Niepodległości otworzyła czwartą dekadę imprezy.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowego ducha i jesteśmy dumni z takiej reprezentacji!