Kalendarz spotkań

Wydarzenia

Ten kalendarz umożliwia szybkie znalezienie spotkań pasujących dla danej grupy kandydatów. Aby uzyskać dostęp do filtrów, wybierz znajdującą się poniżej kalendarza pozycję.

 

 

 • „A co Ty wiesz o narkotykach?”– wykład ONLINE studentów działających w Studenckiej Poradni Prawnej.

  Zapraszamy na wykład online w ramach warsztatów online prowadzonych dla licealistów przez członków Studenckiej Poradni Prawnej.

  „A co Ty wiesz o narkotykach?” – Malwina Owczarek, Magdalena Podgrudna (sekcja karna Studenckiej Poradni Prawnej ALK)
  Jaka odpowiedzialność karna grozi za przestępstwa narkotykowe? Analiza przestępstw związanych z narkotykami, np. za rozpowszechnianie i posiadanie substancji zabronionych, na podstawie Kodeksu karnego oraz Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

  Wykład odbędzie się 1.06.2020 o godz. 11:00.

  Link do spotkania

  Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

  W przypadku pytań prosimy o kontakt z Alicją Tomasiewicz: atomasiewicz(at)kozminski.edu.pl,
  tel. 22 519 21 70.

 • Kozminski Business Hub Ekosystem Pozytywnego Wpływu zaprasza na galę online: „Pozytywny biznes w Polsce. Pasja, innowacje odpowiedzialność”.

  Gala odbędzie się w czwartek, 4.06.2020 w godzinach 9.30-17.30 na platformie ClickMeeting.

  Streaming online dostępny będzie na profilu na Facebooku Kozminski Business Hub.

  Już wiemy, że nie będzie powrotu do normalności, bo zazwyczaj powroty się nie udają, a i ta dawna normalność staje się coraz bardziej niemożliwa do podtrzymywania. Dlatego wielu z nas czuje, że żyjemy w czasach przełomu i jednocześnie wielkiej niepewności. Nie wiemy, jak będzie wyglądał świat, gospodarka i społeczeństwo za kilka miesięcy czy lat. Jesteśmy jednak przekonani, że w obliczu nadchodzących zmian powinniśmy zadbać o cztery filary w biznesie: pozytywny wpływ, pasja, innowacje i odpowiedzialność. O tych podstawach biznesu chcemy rozmawiać podczas konferencji.

  Zaprosiliśmy wielu przedstawicieli przedsiębiorstw pozytywnego wpływu – przedstawiamy ich w nowej edycji Raportu SPW2020, a najlepszym, wybranym przez Panel Pozytywnych Postaci wręczymy wyróżnienia. To przecież idealiści i marzyciele zwykle dają początek zmianom. Takich idealistów dążących do pozytywnej zmiany oblicza gospodarki, z wielką pasją, jest już na tyle dużo, że powstaje realny potencjał pozytywnej zmiany.

  Wiemy też, że potrzebna jest radykalna zmiana w sposobie działalności największych przedsiębiorstw. Niektóre z nich zaprosiliśmy wraz z Centrum UNEP/GRID Warszawa do udziału w pierwszej edycji innowacyjnego projektu Climate Leadership powered by UN Environment, by wspólnie wypracować zmiany na poziomie produktów i procesów, niezbędne w warunkach kryzysu klimatycznego. O innowacjach biznesu na rzecz klimatu będziemy dyskutować w niezmiernie profesjonalnym gronie, w przeddzień Światowego Dnia Środowiska.

  A na koniec tej szczególnej konferencji ogłosimy wyniki XIV edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2020, uznanego zestawienia przedsiębiorstw podejmujących najważniejsze wyzwania społeczne i środowiskowe w systematyczny sposób. Trudny czas pozwala nam na uświadomienie sobie znaczenia budowania odporności organizacyjnej, a tym jest właśnie zrównoważone zarządzanie, którego poziom zaawansowania badamy w największych firmach w Polsce. Od lat i z pasją.

  „Pozytywny biznes w Polsce. Pasja, innowacje i odpowiedzialność”

  9.30-11.00

  • Prezentacja Raportu „Startupy Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja społeczna 2020”
  • Partnerzy: BNP Paribas Bank Polska, Orange Polska i Samsung Electronics Polska.


  11.00-12.00

  • Wręczenie wyróżnień dla laureatów w dwóch kategoriach: SCALEUP POZYTYWNEGO WPŁYWU, i STARTUP POZYTYWNEGO WPŁYWU
  • Prezentacje laureatów
  • Partner: BGK – wspieramy rozwój firm


  13.00-15.00

  • Climate Leadership – prezentacja rezultatów projektu
  • Organizator: Centrum UNEP/GRID-Warszawa
  • Dyskusja z udziałem firm i zaproszonych gości
  • Partnerzy: Havas PR Warsaw, Netguru, Rzeczpospolita


  15.00-17.30

  • Wystąpienia Partnerów i zaproszonych gości
  • XIV edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2020 – ogłoszenie wyników
  • Partnerzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przegląd odpowiedzi Deloitte Polska, partner technologiczny – Smart CSR – Concret Consulting, partner medialny – Dziennik Gazeta Prawna
 • ONLINE MBA OPEN DAY, spotkanie dla kandydatów na studia MBA, połączone z zajęciami merytorycznymi, jakie odbywają się na studiach.

  My Image

  Szukasz nowych możliwości rozwoju?
  Chcesz otworzyć się na nowe perspektywy zawodowe?
  Planujesz rozpocząć studia MBA?
   
  W programie zajęcia „Co łączy przywództwo z innowacjami”, które poprowadzi dr Andrzej Kuśmierz, oraz sesja informacyjna.

  Kiedy: sobota, 6 czerwca, godz. 10.00-13.00.

  Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zapisać się wypełniając formularz.

  Zapraszamy na stronę wydarzenia.

 • „Ochrona dzieci przed przestępstwami na tle seksualnym”– wykład ONLINE studentów działających w Studenckiej Poradni Prawnej.

  Zapraszamy na wykład online w ramach warsztatów online prowadzonych dla licealistów przez członków Studenckiej Poradni Prawnej.

  „Ochrona dzieci przed przestępstwami na tle seksualnym” (Natalia Skórkowska, Dominika Orłowska)

  Ofiarami jakich przestępstw są dzieci? Jaka kara grozi za czyny pedofilskie? Omówienie czynów zabronionych, których ofiarami padają dzieci, oraz środków ochrony takich pokrzywdzonych na tle przepisów prawa karnego materialnego i procesowego. Nawiązanie do filmu „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich.

  Wykład odbędzie się 8.06.2020 o godz. 11:00.

  Link do spotkania

  Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

  W przypadku pytań prosimy o kontakt z Alicją Tomasiewicz: atomasiewicz(at)kozminski.edu.pl,
  tel. 22 519 21 70.

 • „Prawo do jednojęzyczności w świetle wielojęzycznego prawa Unii Europejskiej” – otwarte seminarium doktorskie.

  Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE i Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza na otwarte seminarium doktorskie pt. „Prawo do jednojęzyczności w świetle wielojęzycznego prawa Unii Europejskiej”.

  Seminarium odbędzie się 8 czerwca br. (poniedziałek), początek o godz. 17.00.

  • Wprowadzenie: Aneta Skorupa-Wulczyńska (doktorantka seminarium prof. Jana Barcza, przygotowuje rozprawę nt. Prawa językowe obywatela Unii Europejskiej)
  • Komentarz: dr  Agnieszka Doczekalska (ALK)
  • Dyskusja

  Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

  Link do spotkania tutaj.

 • Spotkanie pt. „Prawnik przyszłości” z radcą prawnym Włodzimierzem Chróścikiem, Dziekanem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

  My Image

  Spotkanie na temat „Prawnik przyszłości” będzie poświęcone sposobom uzyskiwania uprawnień zawodowych oraz wyzwaniom związanym z wykonywaniem zawodu radcy prawnego w świecie nowych technologii.

  Termin: 10 czerwca 2020 r., godz. 16.00

  Link do spotkania tutaj.

 • „Innovating for a post-Covid world: Lessons from the Global Innovation Index” – webinar organizowany przez WEinnovators.club, którego partnerami są ALK i Amerykańska Izba Handlowa w Polsce.

  Gościem spotkania online będzie Prof. Soumitra Dutta z Cornell SC Johnson College of Business. Spotkanie poprowadzi prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Elekt Akademii Leona Koźmińskiego.

  Webinar prowadzony w j. angielskim odbędzie się w sobotę 13 czerwca o godz. 21:30.

  Będzie je można oglądać na Facebooku tutaj.

  Webinar stanowi część serii wykładów online pt. "The Greatest Contemporary Innovators", zorganizowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Partnerami tej serii są Instytut Nauk Ekonomicznych PAN i Koalicja na rzecz Polskich Innowacji.

   

  Prof. Soumitra Dutta

  Profesor zarządzania i były założyciel SC Johnson College of Business na Cornell University w Nowym Jorku. Przed dołączeniem do Cornell w 2012 r. pracował na wydziale INSEAD, wiodącej międzynarodowej szkoły biznesu z kampusami we Francji i Singapurze.
  Autorytet w dziedzinie innowacji w gospodarce opartej na wiedzy, z globalną perspektywą. W swojej karierze koncentrował się na tym, jak napędzać innowacje i rozwój biznesu poprzez odpowiednie połączenie innowacyjnych ludzi i technologii. Współredaktor i autor Global Information Technology Report, opublikowanego przez World Economic Forum i Global Innovation Index, opublikowanego przez Światową Organizację Własności Intelektualnej: dwa wpływowe raporty w polityce technologicznej i polityce innowacyjnej.
  Członek zarządu dwóch spółek giełdowych Sodexo (międzynarodowej firmy zarządzającej usługami gastronomicznymi i obiektami), Dassault Systemes (światowego lidera w dziedzinie systemów 3D) i jest członkiem rady akcjonariuszy (zarządu) ZS Associates (globalnego zarządu doradztwo w zakresie opieki zdrowotnej). Obecnie prezes zarządu Global Business School Network (działającej w Waszyngtonie organizacji non-profit zajmującej się budowaniem zdolności zarządzania w Afryce i na innych rynkach granicznych) oraz w radach doradczych kilku szkół biznesu, w tym HEC Montreal i ESADE (Hiszpania). Członek uprzywilejowanej grupy uczestników „Davos Circle”, którzy zostali zaproszeni na doroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos od ponad 10 lat. Współzałożyciel dwóch firm, w tym Fisheye Analytics, które przejęła grupa WPP.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Akademicki Mistrz Polski – AZS Koźmiński Szachy rozegra mecz szachowy online z Akademickim Mistrzem USA: University of Texas Rio Grande Valley.

  My Image

  Mecz odbędzie się na platformie Chess24 13.06.2020 o godzinie 17:00 czasu polskiego.

  Mecz będzie rozegrany w systemie każdy z każdym, gdzie w każdej drużynie będzie 8 zawodników.
  Łącznie zostanie rozegranych 8 rund w tempie 10min + 5s/ruch (ok. 30-45 min/partię).

  Skład drużyny ALK:

  1. Kubicka Anna – Akademicki Indywidualny Mistrz Polski 2019
  2. Jakubowski Krzysztof – Akademicki Indywidualny Mistrz Polski 2018 i 2019
  3. Kiołbasa Oliwia
  4. Janik Igor
  5. Tomczak Mikołaj
  6. Bargłowski Filip
  7. Kaczmarek Aleksander
  8. Kowalec Maciej

  Skład drużyny USA tutaj

  Zapraszamy do śledzenia meczu i kibicowania naszym zawodnikom!

 • Studenckie Koło Prawa Podatkowego zaprasza na trzeci warsztat podatkowy organizowany przy współpracy z kancelarią GWW.

  My Image

  Spotkanie odbędzie się w formule online.

  Celem wykładu jest przybliżenie „klauzuli zakazu nadużycia prawa”, umożliwiającej organom podatkowym zakwestionowanie podatnikom praw, wynikających z przepisów o VAT. Krajowe przepisy ustawy o VAT co prawda definiują to pojęcie, jednak jego prawidłowe rozumienie jest oparte na wykładni dokonanej przez TSUE. Zostaną przedstawione przesłanki, jakie muszą zaistnieć, by stwierdzić nadużycie prawa w VAT, a także obowiązki, jakie ciążą na organach podatkowych w sytuacji uznania, że doszło do nadużycia prawa. Wskazane zostaną kluczowe orzeczenia TSUE a także krajowych sądów administracyjnych, w których jako podstawę prawną wskazano klauzulę zakazu nadużycia prawa.

  Prelegent: Małgorzata Militz, doradca podatkowy, partner GWW Tax.

  Link do spotkania

  Zapraszamy serdecznie!
  Zarząd Studenckiego Koła Prawa Podatkowego
  Kontakt: sknpp(at)kozminski.edu.pl

  Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

 • Spotkanie online dla kandydatów na studia podyplomowe Relacje inwestorskie i pozyskiwanie kapitału w przedsięwzięciach innowacyjnych. Od startupu do scaleupu. Temat przewodni to „Pozyskiwanie kapitału i relacje inwestorskie po COVID-19”.

  My Image

  Nasze spotkanie to miejsce dla tych z Państwa, którzy pragną rozwijać swój własny biznes, myślą o drugiej rundzie finansowania, mają już inwestora zewnętrznego lub chcą takiego pozyskać. Ponadto zapraszamy wszystkich, którzy interesują się rynkiem kapitałowym i funduszami venture capital.

  Wydarzenie odbędzie się 16.06 2020 r. o godz. 17.00.
  Szczegóły tutaj.

 • Big Data in Political Campaigns and Policy Evaluations - online webinar with Olha Zadorozhna, Ph.D.

  We would like to invite you to an online lecture by Olha Zadorozhna, Ph.D. as part of the "#STAYATHOME and join our online courses" action: "Big Data in Political Campaigns and Policy Evaluations". The lecture will be conducted in English.

  "In recent years the big data has started to be widely used in political campaigns and politics. On one hand, it is used to mobilize voters, engage them, and even predict their votes. On the other hand – it is used to help elected politicians to do their job much more effectively through policy evaluations. How does one make political predictions using the big data? What data can be used in policy evaluations? What are the threats associated with the big data usage in political campaigning? These and many other questions will be addressed during our webinar." - invites Olha Zadorozhna, Ph.D. representing our Master in Big Data Science program.


  Date: 18.06
  Time: 5:00 PM (CET)
  Platform: Microsoft Teams


  To join the online lecture, you just have to click the link below at the given time and follow the instructions.
  LINK TO THE LECTURE: bit.ly/Big_Data_Campaigns

 • Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Pawła Ochrymiuka

  Zgodnie z § 7 ust. 3 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. z 2018 r. poz. 261) oraz zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018r. poz. 1669).

  Rada Naukowa Dyscypliny Nauki Prawne Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zaprasza na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie nauki prawne mgra Pawła Ochrymiuka.

  Obrona odbędzie się w dniu 18 czerwca 2020 r. o godz. 10:00 przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

  Temat rozprawy doktorskiej:

  „Odpowiedzialność przebijająca w spółkach kapitałowych”

  Promotor:
  prof. dr hab. Józef Okolski z Akademii Leona Koźmińskiego

  Promotor pomocniczy:
  dr Rafał Żebrowski z Akademii Leona Koźmińskiego

  Recenzenci:

  • dr hab. Łukasz Gasiński z Uniwersytetu Warszawskiego
  • prof. UAM dr hab. Tomasz Sójka z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

  Dostęp na zdalną publiczną obronę rozprawy doktorskiej przy użyciu aplikacji MS Teams tutaj.

  Streszczenie pracy oraz recenzje zamieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej Akademii Leona Koźmińskiego.

  Rozprawa doktorska znajduje się do wglądu w bibliotece Akademii Leona Koźmińskiego.

  Przewodniczący Rady Naukowej

  Dyscypliny Nauki Prawne

  Prof. dr hab. Wojciech Góralczyk

 • Dzień otwarty online dla kandydatów na studia podyplomowe Zarządzanie projektami w badaniach klinicznych: spotkanie połączone z zajęciami merytorycznymi.

  My Image

  Tematem spotkania będzie COVID-19 - zarządzanie zmianą w czasie kryzysu. Wyzwania badań klinicznych.

  Studia ZPBK to wspaniała  okazja dla osób posiadających doświadczenie w pracy w branży badań klinicznych i chcących rozwijać się w kierunku zarządzania projektami. Jest to także szansa na rzetelne przygotowanie się egzaminu certyfikacyjnego PMP®.

  Przed dokonaniem wyboru programu warto dołączyć do spotkania z naszym doradcą edukacyjnym oraz partnerami merytorycznymi studiów. Będzie to doskonały czas, aby zobaczyć, jak uczymy, porozmawiać o studiach i rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Podczas naszego spotkania w bezpiecznej, wirtualnej przestrzeni:

  • odpowiemy na Państwa pytania
  • porozmawiamy o wymaganiach rekrutacyjnych
  • wspólnie przyjrzymy się programowi studiów

                
  Poniedziałek 22 czerwca, godz. 17.00: spotkanie odbędzie się w formule online.

  Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zapisać się wypełniając formularz.

  Szczegóły i zapisy TUTAJ.

 • Spotkanie online dla kandydatów na studia podyplomowe Data Science i Big Data w zarządzaniu.

  My Image
  • Jesteś menedżerem?
  • Interesuje Cię spojrzenie na całość zagadnień związanych z Big Data i Data Science?
  • Planujesz wykorzystać je do kierowania działem lub przedsiębiorstwem?
  • Chcesz zdobyć praktyczne kompetencje w zakresie specyfiki dużych danych, integracji i gromadzenia danych z różnych źródeł oraz architektury rozwiązań klasy Big Data?

  Zapisz się na bezpłatne spotkanie dla kandydatów na studia Data Science i Big Data w zarządzaniu połączone z merytorycznym warsztatem. Przyjdź i zobacz, jak uczymy.

  Spotkanie odbędzie się we wtorek, 23 czerwca 2020 r. o godz. 17.00 w formule online.

  Więcej informacji i zapisy tutaj.

 • Dzień otwarty studiów Badania i analizy marketingowe w Internecie połączony z zajęciami merytorycznymi, takimi jakie odbywają się na studiach.

  My Image

  Temat wykładu: „Nie oglądam reklam, ale kupuję tylko markowe rzeczy. Czego nie widzimy podczas 377 kontaktów reklamowych dziennie”.

  Spotkanie jest organizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego oraz GEMIUS S.A.

  Spotkanie odbędzie się 23 czerwca 2020 r., o godz. 17.00.

  Więcej informacji i zapisy tutaj.

 • Bezpłatne, otwarte warsztaty dla kandydatów na studia podyplomowe Salesforce CRM i Marketing Automation.

  My Image
  • Kim są Twoi klienci?
  • Jaką generują wartość?
  • Co zrobić, aby podejmować świadome decyzje marketingowe w oparciu o sprawdzoną wiedzę o klientach?

  Przede wszystkim musisz zdobyć wiedzę, a potem nauczyć się nią zarządzać. Budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o koncepcję zarządzania relacjami z klientami (CRM) jest dużo łatwiejsze, jeśli korzystasz z wiodącego rozwiązania jakim jest platforma Salesforce, wykorzystująca zaawansowane techniki AI (ang. artificial intelligence) do segmentacji klientów i planowania efektywnych kampanii.

  Zapraszamy na warsztaty wprowadzające studiów podyplomowych Salesforce CRM i Marketing Automation organizowane przez naszą uczelnię oraz Craftware, Platynowego Partnera Salesforce w Polsce. Podczas warsztatów zaprezentujemy zajęcia „CRM i marketing automation w kontekście pracy zdalnej”. Zrobimy to, aby pokazać, jak będziemy Cię uczyć podczas studiów.

  Spotkanie odbędzie się 24.06.2020 o godz. 17:00.
  Szczegóły i zapisy tutaj.

 • Debata online „Społeczeństwo kontra wirus” z udziałem wykładowców z Katedry Nauk Społecznych oraz studentki socjologii biznesu i mediów ALK.

  My Image

  Po dwóch udanych debatach z cyklu „Biznes kontra wirus” oraz debacie „Marketing kontra wirus” przyszła kolej na przedyskutowanie wpływu Covid-19 na społeczeństwo. Wykładowcy z Katedry Nauk Społecznych postanowili przygotować trzy spotkania, w trakcie których spojrzą na zjawisko z trzech innych perspektyw: socjologicznej, psychologicznej oraz medioznawczej.

  Najbliższe spotkanie pod hasłem „My i pandemia” odbędzie się 24 czerwca (środa) o godz. 19:00 na naszym profilu głównym na Facebooku. Zacznie się ono mini-prelekcjami trzech profesorów: prof. Stanisława Jędrzejewskiego, prof. Gavina Rae oraz prof. Piotra Chmielewskiego, którzy następnie zaczną debatować nad wpływem pandemii na społeczeństwo. Na sam koniec zaprezentujemy wyniki badań jakościowych prowadzonych przez studentów socjologii biznesu i mediów w ramach przedmiotu Warsztaty badawcze.

  Agenda spotkania:

  1. prof. ALK dr hab. Piotr Chmielewski: COVID-19: NOWY KRYZYS PANDEMII

  Wychodząc od koncepcji kryzysu i kryzysowego zarządzania przedstawi główne podejścia nauk społecznych do badania kryzysów i zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

  2. prof. Gavin Rae: PANDEMIA A FUNKCJONOWANIE SPOŁECZNE

  Pandemia Covid-19 dotyczy przede wszystkim relacji człowieka z naturą. Zmieniło to także nasze dotychczasowe funkcjonowanie społeczne (dystans społeczny, praca zdalna, nasze relacje z rodziną i przyjaciółmi). Socjologia pomaga nam zrozumieć zmieniającą się rzeczywistość, nasze codzienne życie.

  3. prof. Stanisław Jędrzejewski: PANDEMIA A NOWE TECHNOLOGIE

  • Kto zyskał, a kto stracił na pandemii?
  • Jakie aplikacje i technologie będą zaspokajać różne potrzeby społeczeństwa?
  • Czy proces deglobalizacji obejmie również media i komunikację społeczną?
  • Czy nadal będziemy w dużej części pracować lub uczyć się i korzystać z oferty kultury artystycznej na odległość?

  4. dr Katarzyna Staszyńska-Zagórska i studentka Małgorzata Dziubak: RAPORT Z BADAŃ STUDENTÓW 

  „Społeczne zdrowie w czasach pandemii”

  Omówienie fragmentu badania, które przeprowadzili studenci stacjonarni socjologii w ramach zajęć Warsztaty badawcze. Były to wywiady indywidualne przeprowadzone z osobami w różnym wieku, podczas gdy część z nich była aktywna zawodowo i miała dzieci w wieku szkolnym. Przeprowadzono również dwa wywiady z lekarzami, a także dwa wywiady z małżeństwem, w którym jedna osoba była zarażona koronawirusem, a druga znalazła się na kwarantannie.

  Zapraszamy serdecznie!

 • Dzień otwarty studiów podyplomowych Praktyczne zastosowanie SAP ERP: warsztaty z konsultantami SAP.

  My Image

  Będzie to także doskonała okazja, aby porozmawiać o programie studiów oraz kwestiach organizacyjnych.

  Zgodnie z badaniami prowadzonymi na świecie 30% dużych przedsiębiorstw i korporacji  światowych używa systemu SAP jako narzędzia zarządzającego. W Polsce odsetek ten jest jeszcze wyższy i sięga ok. 40%. Znajomość systemu SAP stwarza możliwość pracy jako specjalista z obszarów: logistyka, planowanie produkcji, planowanie zapotrzebowania, dystrybucja  i sprzedaż, kontrola i zapewnienie jakości, produkcja, finanse, utrzymanie ruchu, gospodarka remontowa, kontroling finansowy, a także jako konsultant wdrożeniowy, architekt procesów biznesowych i wiele innych. Jest to atut, który odpowiednio wykorzystany, może dać absolwentom kierunku bardzo dużą przewagę na rynku pracy.

  Czwartek, 25 czerwca 2020, godz. 18:00

  Spotkanie odbędzie się w formule online.

  Szczegóły i zapisy TUTAJ.

 • „Marketing (korona)wirusowy, czyli marketing internetowy w czasie pandemii i po”: spotkanie online dla kandydatów na studia podyplomowe z Zarządzania marketingowego połączone z zajęciami merytorycznymi.

  1. Jak obecna trudna sytuacja wpływa na komunikację firm i marek z klientami?
  2. Które podejścia są skuteczne? Jak zmieniają się zachowania klientów?
  3. Jak powinien wyglądać marketing internetowy w czasie pandemii?
  4. Jak pandemia wpływa na kampanie i rynek reklamy?

  Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz na spotkaniu w wirtualnej, bezpiecznej przestrzeni z wykładowcą Podstaw e-marketingu i Social media marketingu na studiach podyplomowych Zarządzanie Marketingowe panią Dagmarą Platą-Alf!

  Spotkanie odbędzie się 25 czerwca o godz. 17:00.

  Szczegóły tutaj.

 • Konferencja w sprawie przyszłości Europy. Dyskusja na kanwie najnowszej książki prof. Jana Barcza pt. „Od lizbońskiej do post-lizbońskiej Unii Europejskiej. Główne kierunki reformy ustrojowej procesu integracji europejskiej”

  Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE, Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają na wydarzenie pt.

  Konferencja w sprawie przyszłości Europy. Dyskusja na kanwie najnowszej książki prof. Jana Barcza pt. „Od lizbońskiej do post-lizbońskiej Unii Europejskiej. Główne kierunki reformy ustrojowej procesu integracji europejskiej”, Wolters Kluwer, Warszawa 2020

  Wydarzenie odbędzie się 26 czerwca 2020 r. (piątek), o godz. 17.00.


  Program:

  • Konferencja w sprawie przyszłości Europy – Unia Europejska w dobie koronawirusa: ambasador Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie
  • Główne tezy książki: prof. dr hab. Jan Barcz
  • Komentarze: prof. ALK dr hab. Jerzy Kranz i prof. ALK dr hab. Agnieszka Grzelak
  • Dyskusja


  Link do książki tutaj.

  Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams tutaj.

 • Dzień otwarty online dla kandydatów na studia podyplomowe z obszaru finanse.

  My Image

  Wspólnie przyjrzymy się programom studiów i odpowiemy na pytania z nimi związane.

  Będzie można również porozmawiać w bezpiecznej, wirtualnej przestrzeni z kierownikami i opiekunami studiów.

  Sobota 27.06.2020 r., godz. 9.30 w formule online

  W trakcie spotkania:

  • odpowiemy na Państwa pytania
  • porozmawiamy o wymaganiach rekrutacyjnych
  • wspólnie przyjrzymy się programom studiów
  • pokażemy dodatkowe korzyści wynikające ze studiowania programów z obszaru finansów w ALK w ramach Zintegrowanego systemu nauczania

  System ten pozwala słuchaczom na podejmowanie kolejnych studiów z możliwością zaliczenia przedmiotów, które wchodziły w skład realizowanych już wcześniej studiów podyplomowych w ALK. W rezultacie czesne za kontynuację studiów jest znacznie niższe niż w przypadku podejmowania kolejnych studiów podyplomowych realizowanych w tradycyjny sposób.

  Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zapisać się wypełniając formularz.                   
  Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

  Szczegóły i zapisy TUTAJ.

 • Spotkanie online w j. angielskim dla kandydatów na studia podyplomowe Transition Manager Academy.

  My Image

  Pandemia Covid-19 jest klasyczną VUCA, a wymuszone zaprzestanie normalnego życia jest okazją do ciekawości - do oceny zachowań liderów ponad granicami narodowymi, kulturowymi i politycznymi.
  Jaka jest więc rola lidera w czasach kryzysu?
  Co jako przywódcy powinniśmy teraz zrobić, jeśli wcześniej się tym nie zajęliśmy? Według Christophera Worleya zwinna organizacja to taka, która zmienia się szybciej i lepiej niż inne.

  Bezpłatne spotkanie w j. angielskim odbędzie się 29.06.2020 o godz. 17.00.
  Szczegóły i zapisy tutaj.

 • Kosmiczny podwieczorek – „Czy Polska powinna regulować górnictwo kosmiczne?”

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Kosmiczny podwieczorek.

  Tematem naszego spotkania będzie dyskusja na temat tego, czy Polska może potencjalnie mieć coś do powiedzenia i czy ma jakiś potencjał rozwoju w zakresie górnictwa kosmicznego, a jeżeli tak, to czy moglibyśmy stworzyć zachętę do rozwoju tego obszaru regulując go w korzystny dla przedsiębiorców i inwestorów sposób. Będzie zatem trochę o technologii, a trochę o polityce prawa, czyli po co inżynierowi i inwestorowi prawo górnictwa kosmicznego? Uczestnicy podwieczorku to kosmiczna mieszanka składająca się z prawników, inżyniera i ekonomisty.

  Spotkanie odbędzie się 30 czerwca o godz. 17:00.

  Link do spotkania tutaj.
   

Najbardziej interesowałyby mnie spotkania: