Dokumenty aplikacyjne - wskazówki

Dokumenty aplikacyjne

Studenci i Absolwenci!

Przygotowaliśmy dla Was trzy przykładowe wzory CV, z których możecie korzystać. Oczywiście zapraszamy również na indywidualne konsultacje do Biura Karier i Współpracy z Absolwentami. Z chęcią wyjaśnimy wszystkie wątpliwości, poprawimy błędy i udzielimy wskazówek.


Możecie też skorzystać z porad przygotowanych we współpracy z Aniołami Kariery.

CV

CV Klasyczne  Wzór tego CV jest czytelny i przejrzysty, zwiera wszelkie niezbędne informacje. Jego kolorystyka jest stonowana, a układ tradycyjny. Polecany jest w przypadku aplikowania do organizacji o tradycyjnej kulturze lub na przykład do administracji publicznej.

CV dla mniej doświadczonych  skupia uwagę na mocnych stronach kandydata, które nie muszą być jeszcze widoczne w doświadczeniu zawodowym. Ważną rolę odgrywają tu sekcje: edukacja i aktywność dodatkowa, gdzie opis mocnych stron można wesprzeć konkretnymi informacjami.

CV dla bardziej doświadczonych  w większym stopniu opiera się o opis zarówno doświadczenia, jak i sukcesów zawodowych. Na początku zachęcamy do stworzenia krótkiego profilu zawodowego, który będzie stanowił syntezę najważniejszych informacji o ścieżce kariery.

 

Ważne! W stopce CV należy umieścić klauzulę o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Jeśli pracodawca prosi o zamieszczenie jej w konkretnej formie - należy to zrobić. Jeśli nie, można użyć klauzuli zamieszczonej poniżej:

“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).”

  • Co prezentować w kolejnych sekcjach?

List motywacyjny

List motywacyjny powinien być tworzony z myślą o konkretnym pracodawcy i konkretnym stanowisku pracy. Nie każdy pracodawca wymaga jego dołączenia, ale jeśli wyraźnie nie jest to zaznaczone, lepiej żeby stał się częścią naszej aplikacji. Zachęcamy do zapoznania się z jego strukturą w przygotowanym przez nas wzorze.