Portfolio kariery

Portfolio Kariery - co to jest?

Poftfolio Kariery to przegląd zawodów, stanowisk i ścieżek kariery, jakie można realizować po ukończeniu Akademii Leona Koźmińskiego. Prezentujemy sylwetki naszych Absolwentów, którzy z powodzeniem poruszają się po rynku pracy. Oczywiście lista ta nigdy nie będzie wyczerpana, bo i możliwości, jakie daje uczelnia są nieograniczone. Nasi Absolwenci i ich kariery mogą stanowić jednak nieocenione źródło inspiracji.

Przed zapoznaniem się z sylwetkami naszych Absolwentów zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku.


Żeby poszerzyć wiedzę na temat możliwych ścieżek kariery po ukończeniu Akademii Leona Koźmińskiego, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem Praca.pl, który zawiera opisy wielu różnorodnych stanowisk i zawodów.

 • Sylwia Madej - Specjalista ds. Rekrutacji i Employer Brandingu w Henkel Polska Sp. z o. o.

  • Miejsce zatrudnienia:
  Henkel Polska Sp. z o.o.
  • Adres kontaktowy:
  sylwia.madej@pl.henkel.com
  • Edukacja w ALK:
  Studia I stopnia: BBA Management and Marketing
  Studia II stopnia: Zarządzanie, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi
  Studia podyplomowe: Psychologia Biznesu dla Menedżerów oraz HR Business Partner

   

  Postanowiłam pracować w tym zawodzie, bo...

  ...rekrutacja to możliwość poznawania nowych ludzi oraz obserwacja ich reakcji i zachowań podczas rozmów rekrutacyjnych. Każda rozmowa to kolejne wyzwanie, doświadczenie oraz niesamowita pigułka wiedzy, jaką otrzymuję od kandydatów. Natomiast Employer Branding to szczególny rodzaj marketingu, w którym zawsze chciałam pracować. Podczas podejmowania różnego rodzaju inicjatyw ograniczeniem dla mnie jest tylko moja wyobraźnia, a to pozwala mi codziennie z uśmiechem przychodzić do pracy.


  Najważniejsze obszary mojej działalności to...


  ...rekrutacja, Employer Branding, Programy stażowe oraz Top Talent.

   

  Najwięcej satysfakcji w pracy sprawia mi...

  ...sprawianie komuś radości, wykonywanie zadań tak, że usłyszę pochwałę z czyichś ust, poczucie, że właściwie wykorzystałam okazję i czas, że okazałam się bardzo potrzebna
  i pomocna.

   

  Najwięcej trudności w pracy sprawia mi...

  ...praca jest dla mnie przyjemnością, więc wszelkie trudności zamieniam na wyzwania, które z uśmiechem realizuję :)

   

  Jak ALK wpłynęło na to, że jestem w tym miejscu?

  Henkel poszukiwał stażysty do działu HR, ponieważ ktoś miał zająć się organizacją konkursu dla studentów Henkel Innovation Challenge. Przedstawicielka Firmy zadzwoniła do Biura Karier w ALK, przedstawiając profil kandydata, z zapytaniem czy w ALK byłby ktoś zainteresowany taką współpracą. Marzena (ówczesny pracownik Biura Karier) bez wahania odpowiedziała "Sylwia Madej" jest akurat u mnie w biurze. Czy chciałaby Pani z nią porozmawiać?" I tak zaczęła się moja przygoda z firmą Henkel. Dziękuję ALK!

   

  Moje najważniejsze wspomnienie z okresu studiów w ALK?

  Na ten temat mogłabym napisać pracę doktorską :), ale na to jeszcze przyjdzie czas, a póki co podzielę się kilkoma słowami z mojego przemówienia, które wygłosiłam już jako absolwentka ALK podczas graduacji.
  "Przychodząc kilka lat temu do Akademii Leona Koźmińskiego każdy z nas miał plany, marzenia i ambicje. Każdy z nas świadomie wszedł na pokład i wyruszył w niezapomnianą przygodę - długi rejs żaglowcem na otwartym morzu. Drogie Koleżanki i Koledzy nikt z nas nigdy wcześniej tego nie przeżył, dlatego nie zdawaliśmy sobie sprawy co nas czeka. Ale jedno było pewne - ten statek Akademii Leona Koźmińskiego był! i jest! najlepszym jaki można sobie wyobrazić. To ten statek dawał nam podstawy sądzić, iż będzie to najlepszy rejs naszego życia! [...] Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy to, jako młoda studentka, przyjechałam do Warszawy na studia. Wszyscy wiemy jak wyglądały początki - szukanie mieszkania, pierwsze kolokwia, studenckie integracje, nauka i zabawa. Ale po pewnym czasie przyszła tęsknota za rodzinnym domem. Chwile kryzysu i tęsknoty postanowiłam wypełnić działalnością na Uczelni. To właśnie przez pracę w ALK oraz działalność w ESN i Samorządzie pozwoliła zapomnieć, iż mój prawdziwy rodzinny dom nie jest dostępny na wyciągnięcie ręki. Dzisiaj analizując te sytuację zdałam sobie sprawę jak ALK wpłynęła na moje życie. To mury tej szkoły podczas studiów zastąpiły mi dom! Poczułam się jak w dużej rodzinie."

   

  Co zadecydowało o wybraniu studiów w ALK?

  Możliwość podjęcia studiów w języku angielskim już na poziomie licencjackim.

   

  Chętnie nawiąże kontakty biznesowe z:

  Absolwentami ALK :)

 • Ewa Grzejszczyk - Marketing Manager w Grupie Etendard Sp. z o.o.

  • Miejsce zatrudnienia:
  Grupa Etendard Sp. z o.o.
  • Adres kontaktowy:
  ewa.grzejszczyk@etendard.pl, www.grupaetendard.pl
  • Edukacja w ALK:
  Studia I stopnia: Zarządzanie, Psychologia w Zarządzaniu
  Studia II stopnia: Zarządzanie, Psychologia w Zarządzaniu

   

   

  Postanowiłam pracować w tym zawodzie, bo...

  …moją ścieżkę zawodową rozpoczęłam od pracy w badaniach rynku. W pewnym momencie doszłam do wniosku, że chcę pracować w marketingu, bo „tam zawsze coś się dzieje”. Lubię pracę kreatywną, gdzie tworzy się reklamy, kampanie, dba o wizerunek firmy czy marki. Ale marketing to również dbałość o szczegóły, strategia, planowanie i zarządzanie projektami. Każdy projekt jest wyzwaniem, niosącym nowe doświadczenie oraz niesamowitą pigułkę wiedzy. Uważam, że taka praca rozwija nie tylko umiejętności zawodowe, ale również charakter człowieka.


  Najważniejsze obszary mojej działalności to...


  ...odpowiedzialność za tworzenie i nadzorowanie polityki firmy w zakresie marketingu, współtworzenie strategii marketingowej firmy, tworzenie budżetu marketingowego. Koordynuję kreacje i produkcję materiałów promocyjnych, tworzę informacje prasowe oraz ściśle współpracuję z działem handlowym.

  Najwięcej satysfakcji w pracy sprawia mi...

  ...jej widoczny efekt oraz świadomość, że dana rzecz będzie miała zarówno pośredni jak i bezpośredni wpływ na inne działania i sukcesy w firmie.


  Najwięcej trudności w pracy sprawia mi...

  ...w pracy trudności traktuję jak kolejne wyzwania :)

   

  Jak ALK wpłynęło na to, że jestem w tym miejscu?

  To program studiów i osoby, które spotkałam ukierunkowały mnie na moją ścieżkę zawodową. Na PwZ miałam zarówno przedmioty ścisłe jak finanse, zarządzanie finansami, matematyka (co pomaga mi w tworzeniu budżetów), również sam marketing, różne rodzaje psychologii (które natomiast znajdują odniesienie w pracy kreatywnej) oraz zarządzanie projektami. Wiedzę wyniesioną z ALK wykorzystuję każdego dnia w pracy.

   

  Moje najważniejsze wspomnienie z okresu studiów w ALK?

  Na ten temat mogłabym napisać koleją pracę magisterską. Najważniejszym wydarzeniem dla mnie była obrona pracy magisterskiej, gdzie po wielu przeprowadzonych badaniach napisanych raportach, wyjazdach, również wielu trudnościach udało mi się obronić na ocenę bardzo dobrą.

   

  Co zadecydowało o wybraniu studiów w ALK?

  Jeszcze wtedy ALK było jedyną uczelnią, która oferowała kierunek gdzie znalazłam zarówno przedmioty humanistyczne (psychologia) jak i ścisłe (zarządzanie, finanse, matematyka).

   

  Chętnie nawiąże kontakty biznesowe z:

  …każdym, kto jest zainteresowany współpracą w zakresie doradztwa marketingowego oraz zarządzania projektami. Zobaczcie czym zajmują się spółki w Grupie Etendard, chętnie zrealizuję pod względem marketingowym nowy projekt.


 • Monika Kozakiewicz - Business Manager w Studio Fotografii Dziecięcej Pstryku-Smyku

  • Miejsce zatrudnienia:
  Studio Fotografii Dziecięcej Pstryku-Smyku
  • Kontakt:
  monika@pstryku-smyku.pl, tel.: 515 022 008, www.pstryku-smyku.pl    
  • Edukacja w ALK:
  MBA dla Finansistów

   


  Postanowiłam pracować w tym zawodzie, bo...

  … ta rola doskonale pozwala mi używać moich najlepszych kompetencji, co finalnie przekłada się na ogromną satysfakcję z pracy. Im bardziej jestem zaangażowana, tym bardziej odczuwają to nasi klienci i wspólnie budujemy dobre relacje, które naprawdę są ważne w życiu.a


  Najważniejsze obszary mojej działalności to...


  … rozwój bieżącej działalności w kierunku stworzenia unikalnej, wyróżniającej się kreatywnym i nietuzinkowym podejściem agencji reklamowej obsługującej sektor dziecięco-młodzieżowy oraz rodzinny. Obejmuje to inicjowanie współpracy z potencjalnymi klientami, dbanie o właściwy przepływ informacji oraz efektywną komunikację, tak by wszystko realizowane było w komfortowych warunkach dla zaangażowanych osób. I naturalnie czuwanie nad terminowym i jakościowym wykonaniem uzgodnionych prac. Sukces jest tym, co mnie i zespół mocno motywuje w codziennym funkcjonowaniu. A w trakcie sesji zdjęciowych jestem dobrym duchem, który wspiera fotografika  i zespół produkcyjny na back stage’u –, stylistę, fryzjera, makijażystę oraz dba o potrzeby bohaterów sesji.

  Najwięcej satysfakcji w pracy sprawia mi...

  … uśmiech, który pojawia się na twarzach milusińskich, którzy świetnie się bawią w trakcje sesji fotograficznych i milion pozytywnych emocji, którymi dzielą się ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi po wizycie w Pstryku-Smyku. Ważne jest też to, że rodziny otrzymują naprawdę cudne zdjęcia, zwłaszcza te kreatywne. Są jedyne w swoim rodzaju i cieszy mnie to ogromnie, że można nimi uszczęśliwić.


  Najwięcej trudności w pracy sprawia mi...

  … czasami wyzwaniem jest nadążenie za energią kilkulatków, gdy przez 4 godziny są w żywiole przygody przed obiektywem. Gdy ktoś z kolegów absolwentów zechce mnie kiedyś odwiedzić w studiu, przekona się, jak niczym nie zmącona radość życia opanowuje tu wszystkich bez wyjątku.


  Jak ALK wpłynęło na to, że jestem w tym miejscu?

  Stosowna wiedza biznesowa oraz umiejętności przekazane mi w trakcie programu studiów, a także inspirujące spotkania z absolwentami podczas cyklicznych wydarzeń organizowanych przez uczelnię zaowocowały świadomą decyzją o zmianie ścieżki zawodowej. Dzięki temu programowi uwierzyłam, że można tworzyć biznes oparty na najlepszych wzorcach, będąc dumnym z tego, gdzie się pracuje i co się oferuje. I w dodatku wiedzieć, jak to robić.

   

  Moje najważniejsze wspomnienie z okresu studiów w ALK?

  Energia, kreatywność, wyzwania, przyjazna i nade wszystko kompetentna kadra naukowa.

   

  Co zadecydowało o wybraniu studiów w ALK?

  Marzenia :)  O ALK marzyłam jako nastolatka, która chciała rozwijać się w sprzyjającym probiznesowym otoczeniu. Gdzie wiedza nie śpi, gdzie ludziom chce się chcieć. Do dzisiaj każda wizyta na uczelni wzbudza radość ze spotkania osób, które żyją w nurcie ciągłego rozwoju i które dzielą się dobrymi praktykami biznesowymi. To jest ogromna wartość.

   

  Chętnie nawiąże kontakty biznesowe z:

  … osobami, które działają w firmach oferujących produkty dla dzieci i młodzieży oraz produkty dla całej rodziny. Dla nich chętnie przygotujemy wyjątkowe kampanie reklamowe.
  Zapraszam serdecznie także na sesje indywidualne – jakie tylko rodzice czy dzieci są w stanie sobie wymarzyć. Podsumowaniem niechaj będzie dewiza: ‘W Pstryku-Smyku’ spełniają się marzenia, tylko nam o nich powiedz…



 • Bartłomiej Anusiak - Prezes Zarządu w Mikrostyk S. A.

  • Miejsce zatrudnienia:
  Mikrostyk S.A.
  • Adres kontaktowy:
  b.anusiak@mikrostyk.pl
  • Edukacja w ALK:
  Zarządzanie

   

   

   

  Postanowiłem pracować w tym zawodzie, bo...
  ... bo nie umiem ani pięknie malować ani pięknie śpiewać.


  Najważniejsze obszary mojej działalności to...
  ... jest ich wiele.

   

  Najwięcej satysfakcji w pracy sprawia mi...

  ... kiedy moi pracownicy przejmują inicjatywę bo wierzą, że mogą coś zmienić.


  Najwięcej trudności w pracy sprawia mi...

  … motywacja do zmian.


  Jak ALK wpłynęło na to, że jestem w tym miejscu?

  Efekt motyla?

   

  Moje najważniejsze wspomnienie z okresu studiów w ALK?

  To były studia, które dawały możliwość tym co chcą, i którzy do czegoś dążą. Szkoła, która jest w stanie dobrze przygotować młodego człowieka do wyzwań zawodowych.

   

  Co zadecydowało o wybraniu studiów w ALK?

  Prestiż, pozycje w rankingu...

   

  Chętnie nawiąże kontakty biznesowe z:

  Właścicielem hotelu SPA położonym w miejscu gdzie nie mają zasięgu telefony komórkowe.



 • Krzysztof Bełdycki - Przedsiębiorca (BRB Doradztwo Biznesowe Krzysztof Bełdycki)

  • Miejsce zatrudnienia:
  BRB Doradztwo Biznesowe Krzysztof Bełdycki
  • Kontakt:
  tel. 722-529-820, www.brb-doradztwobiznesowe.pl
  • Edukacja w ALK:
  Administracja, Specjalizacja: Zarządzanie sektorem publicznym

   

   

   

  Postanowiłem pracować w tym zawodzie, bo...
  ... nadszedł czas aby zacząć realizować swoje pomysły zawodowe pod własnym „szyldem”. 15 lat pracy w korporacjach pozwoliło mi zdobyć doświadczenie w obszarach obsługi klientów, planowania działań operacyjnych, minimalizacji ryzyk i tworzenia narzędzi biznesowych optymalizujących koszty i zwiększających efektywność prowadzonych działań. W swojej pracy przekładam standardy i narzędzia stosowane w korporacjach na płaszczyznę działań początkujących przedsiębiorców. Korporacje potrafią funkcjonować zarówno w warunkach wzrostu jak i spowolnienia gospodarczego, potrafią ocenić ryzyko w biznesie a podjęte decyzje są świadome i przemyślane.  Zauważyłem, że przedsiębiorcy najczęściej uczą się na własnych błędach, często ryzykują wszystkim co mają aby utrzymać się na rynku, dlatego przygotowałem pakiet usług, dzięki którym mogą płynnie przejść poszczególne etapy funkcjonowania i rozwoju swojego biznesu.


  Najważniejsze obszary mojej działalności to...
  Głównymi obszarami mojej obecnej działalności zawodowej są:
  - doradztwo i konsultacje biznesowe dla początkujących przedsiębiorców oraz firm już istniejących na rynku, które chcą zwiększyć efektywność swoich działań,
  - szkolenia w zakresie obsługi klientów oraz prowadzenia działalności gospodarczej,
  - coaching.

  Najwięcej satysfakcji w pracy sprawia mi...

  ... gdy widzę, jak klienci z którymi pracuję zaczynają świadomie podejmować decyzje i realizują swoje plany zawodowe stosując się do udzielonych im wskazówek.


  Najwięcej trudności w pracy sprawia mi...

  … kiedy muszę odmówić klientowi podjęcia z nim współpracy ze względu na inne zobowiązania zawodowe jakie mam w danym terminie.


  Jak ALK wpłynęło na to, że jestem w tym miejscu?

  Pierwsze studia w ALK podjąłem w 1999r. Były to studia licencjackie na kierunku Administracja. Uczelnia cieszyła się dużą renomą a kierunek Administracja łączył w sobie wiedzę prawniczą i ekonomiczną co w moim przypadku przełożyło się na rozwój kariery zawodowej od specjalisty do Dyrektora a następnie pozwoliło mi zostać przedsiębiorcą.

   

  Moje najważniejsze wspomnienie z okresu studiów w ALK?

  Mam bardzo dużo takich wspomnień, wymienię kilka:
  - pierwsza sesja i emocje jakie się z nią wiązały,
  - przygotowanie i obrona pracy licencjackiej i magisterskiej,
  - seminarium magisterskie u prof. L. Zachera,
  - wykłady z prof. W. Kieżunem,
  - nawiązane przyjaźnie z kolegami z roku,


  Co zadecydowało o wybraniu studiów w ALK?

  Było kilka takich czynników:
  - kierunek studiów - Administracja,
  - renoma uczelni,
  -  wysokość czesnego,
  - zjazdy który odbywały się wówczas w czwartek i piątek po południu oraz w sobotę  co umożliwiało połączyć pracę zawodową z nauką oraz pozwalało na wygospodarowanie trochę czasu wolnego w weekend na życie towarzyskie.

   

  Chętnie nawiąże kontakty biznesowe z:

  Osobami, które:
  - zamierzają zostać przedsiębiorcami,
  - potrzebują wsparcia w zakresie przygotowania się do bycia przedsiębiorcą,
  - chcą ocenić szanse realizacji swoich pomysłów biznesowych.




 • Katarzyna Fischbach - HR Business Partner w EXATEL S. A.

  • Miejsce zatrudnienia:
  EXATEL S. A.
  • Kontakt:
  tel. 691 990 120
  • Edukacja w ALK:
  Zarządzanie Zasobami Ludzkimi – studia magisterskie
  Zarządzanie Kompetencjami – studia podyplomowe


   

   

   

  Postanowiłam pracować w tym zawodzie, bo...
  To był czysty przypadek, tuż po szkole średniej zarejestrowałam się w urzędzie pracy i od razu zostałam skierowana na pierwszą rozmowę -  referent ds. kadrowych i tak to się zaczęło… i tak trwam w tym  obszarze już kilkanaście lat, obecnie na stanowisku HR Business Partnera.


  Najważniejsze obszary mojej działalności to...
  Jako HR Business Partner odpowiedzialna jestem za współpracę z menadżerami w zakresie dostarczenia skutecznych narzędzi rozwoju kompetencji, realizacji projektów rekrutacyjnych oraz wsparcie we wszystkich procesach związanych z zarządzaniem ludźmi. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspieram również efektywne funkcjonowanie systemu Zarządzania przez Cele oraz systemu ocen okresowych.

  Najwięcej satysfakcji w pracy sprawia mi...

  Realizacja ciekawych HRowych projektów, dzięki którym realizuję swoje potrzeby rozwoju. Lubię czuć, że mam realny wpływ na życie zawodowe innych ludzi.


  Najwięcej trudności w pracy sprawia mi...

  Pomimo tego, że proces rekrutacji jest dość prosty, to jest mi ciężko znaleźć odpowiednich kandydatów do pracy, nawet w dobie rynku pracownika. Kandydaci nie posiadają podstawowej wiedzy o firmie, do której aplikują. Wielu nie pamięta, bądź nawet nie przeczytało, jakie są wymagania na stanowisku, o które się ubiegają, zdarzają się też tacy, którzy bez uprzedzenia nie pojawiają się na spotkaniu rekrutacyjnym.


  Jak ALK wpłynęło na to, że jestem w tym miejscu?

  Studia magisterskie oraz podyplomowe dały mi nie tylko szeroką wiedzę z obszaru HR, ale też praktyczny warsztat, dzięki czemu mogłam poszerzyć swój zakres obowiązków o takie obszary jak: szkolenia, rekrutacja. Oczywiście nieocenione są kontakty i przyjaźnie, które nawiązałam w trakcie studiów i kontynuuje do dzisiaj. 
   

  Moje najważniejsze wspomnienie z okresu studiów w ALK?

  Najważniejsze wspomnienie… to chyba obrona pracy magisterskiej, miałam niesamowite pozytywne nastawienie idąc na obronę, myślałam „przecież to niemożliwe żebym nie zdała?!” i miałam rację, udało się „śpiewająco”. Zaraz po obronie przywitała mnie moja przyjaciółka z wielkim bukietem róż.


  Co zadecydowało o wybraniu studiów w ALK?

  Gdy wybierałam studia na ALK nie wiedziałam jeszcze, że będzie to jedna z moich najlepszych decyzji.  O wyborze ALK zdecydował wysoki poziom oraz doskonała organizacja zajęć dydaktycznych (opinie studentów).  Nowoczesny sposób przekazywania wiedzy, wykwalifikowana kadra, partnerski sposób komunikacji, atmosfera na uczelni, dodatkowe zajęcia, stypendia naukowe, które również otrzymałam, to zaledwie „skrawek”, tego co mogę napisać o ALK…   na pewno jeszcze tu wrócę.

   

  Chętnie nawiąże kontakty biznesowe z:

  Praktykami biznesu z obszaru HR.




 • Cezary Kozłowski - Ekspert w Dziale Wsparcia Sprzedaży w Sygma Bank S. A.

  • Miejsce zatrudnienia:
  Sygma Bank S.A.
  • Adres kontaktowy:
  cezary.kozlowski1@gmail.com
  • Edukacja w ALK:
  Magisterskie: Finanse i Rachunkowość;
  Podyplomowe: Zarządzanie Projektami

   

   

   

  Postanowiłem pracować w tym zawodzie, bo...

  ... czułem, że praca w bankowości w połączeniu ze studiami zaocznymi na liczącej się wśród pracodawców uczelni da mi dużą przewagę na rynku. Dzięki tej decyzji mam już spory bagaż doświadczenia zawodowego, będąc wciąż relatywnie młodą osobą :)


  Najważniejsze obszary mojej działalności to...


  ... to projekty, w których biorę ciągły udział jako osoba reprezentująca Departament Sprzedaży. Jestem odpowiedzialny za poprawne wdrażanie projektów od strony biznesowej, które związane są z Obszarem Sprzedaży Sygma Banku. Tworzę zlecenia zmiany dotyczące nowych projektów (tzw. Change request’y), biorę udział w spotkaniach, na których wraz z przedstawicielami pozostałych departamentów Banku ustalamy proces wdrożenia danego projektu. Weryfikuję również poprawność wdrożonych zmian na środowiskach testowych oraz jestem jedną z osób decydujących o pozostawieniu danej zmiany na tzw. środowisku produkcyjnym.

   

  Najwięcej satysfakcji w pracy sprawia mi...

  ... gdy moje działania mają realny wpływ na końcową jakość dostarczonego produktu, a moje decyzje, oparte na wiedzy, doświadczeniu czy intuicji okazują się trafne i często chronią bank przed niepotrzebnym ryzykiem.

   

  Najwięcej trudności w pracy sprawia mi...

  ... pogodzenie wielu zadań związanych z kilkoma projektami prowadzonymi w tym samym czasie. Jednakże ograniczenia czasowe dostarczają adrenaliny, a to stanowi dla mnie ogromną wartość dodaną…

   

  Jak ALK wpłynęło na to, że jestem w tym miejscu?

  ALK pozwoliło mi uzupełnić wiedzę i poszerzyć zakres moich kompetencji w obszarach Project Managementu.

   

  Moje najważniejsze wspomnienie z okresu studiów w ALK?

  Wymiana doświadczeń ze studentami pracującymi w podobnej branży do mojej. Wspólne rozmowy, które prowadziliśmy zarówno na zajęciach, jak i po nich, znacząco poszerzyły mój horyzont w obszarze projektów.

   

  Co zadecydowało o wybraniu studiów w ALK?

  Patrz punkt 1.

   

  Chętnie nawiąże kontakty biznesowe z:

  Firmami poszukującymi współpracy z młodymi, ambitnymi ludźmi, pracującymi w obszarze projektów.

 • Marcin Gabryszak - Prawnik w Kancelarii Pałucki Trusiński

  • Miejsce zatrudnienia:
  Kancelaria Pałucki Trusiński
  • Adres kontaktowy:
  m.gabryszak@hotmail.com
  • Edukacja w ALK:
  Magisterskie: Prawo


   

   

   

   

  Postanowiłem pracować w tym zawodzie, bo...

  ... daje mi sporo praktycznych narzędzi decydowania o tym, w jaki sposób będzie wyglądała moja przyszła kariera. Wbrew pozorom prawnik nie powinien kojarzyć się tylko z zamkniętym katalogiem zawodów prawniczych. Dziś mamy szereg możliwości prowadzenia biznesu, a nabyta na studiach i w praktyce wiedza prawnicza ułatwia podejmowanie ciekawych inicjatyw, niekoniecznie związanych z prawem.

  Najważniejsze obszary mojej działalności to...


  W swojej praktyce zawodowej obsługuję podmioty z branż: marketing, reklama i MICE w zakresie rozwiązywania ich spraw korporacyjnych oraz kwestii własności intelektualnej. Ponadto moim „oczkiem” w głowie jest tzw. Dekret Bieruta, czyli sprawy zwrotu bezprawnie odebranych po wojnie nieruchomości w Warszawie. Tematyka związana z dekretem była zresztą przedmiotem mojej pracy magisterskiej.

  Najwięcej satysfakcji w pracy sprawia mi...

  ... możliwość budowania relacji i zaufania w kontaktach z klientami. Dużo radości sprawia mi również nieskrępowana doświadczeniem i wiekiem możliwość wymiany poglądów ze współpracownikami i przełożonymi.

   

  Najwięcej trudności w pracy sprawia mi...

  W pracy nauczono mnie by nie używać słów: „trudno”, „ciężko”, itd.  Faktycznie każdy dzień pracy w Kancelarii to sporo wyzwań, ale mi osobiście daje to więcej satysfakcji niż bólu głowy.

   

  Jak ALK wpłynęło na to, że jestem w tym miejscu?

  ALK dała mi możliwość obserwowania i słuchania ludzi sukcesu, najlepszych specjalistów z różnych dziedzin. W ALK uczyłem się też brania odpowiedzialności za podejmowane decyzje. A to dlatego, że jako organizator studenckich imprez czy konferencji naukowych odpowiadałem za ich powodzenie.

   

  Moje najważniejsze wspomnienie z okresu studiów w ALK?

  Wspomnień pozostało zdecydowanie więcej niż zapamiętanych artykułów z kodeksu. Od wyboru na starostę roku, po zorganizowany Bal Prawnika bijący rekordy frekwencji. Pamiętam, że nie przespałem wtedy kilku nocy, zwłaszcza podczas sprzedaży biletów i nocy bezpośrednio po bardzo udanej imprezie.

   

  Co zadecydowało o wybraniu studiów w ALK?

  Nie wyobrażałem sobie studiowania w zamkniętych ramach kształcenia uniwersyteckiego. Szukałem powiewu świeżości i możliwości studiowania w kameralnych warunkach, gdzie nie tylko sale wykładowe są nowoczesne, ale również wykładowcy. Nie zawiodłem się.

   

  Chętnie nawiąże kontakty biznesowe z:

  Przede wszystkim z absolwentami ALK, których nie udało mi się jeszcze poznać. Interesują mnie też kontakty z ludźmi działającymi w branżach marketing, reklama oraz MICE.

 • Jadwiga Pazik-Ukraińska - Radca Prawny w kancelarii Olejnik Filipska Kancelaria Radców Prawnych sp.p. w Warszawie

  • Miejsce zatrudnienia:
  Olejnik Filipska Kancelaria Radców Prawnych sp.p. w Warszawie
  • Adres kontaktowy:
  jadwiga.pazik@oflegal.pl
  • Edukacja w ALK:
  Finanse i bankowość, Prawo, LLM in International Commercial Law


   

   

   

  Postanowiłam pracować w tym zawodzie, bo...

  W trakcie studiów na kierunku finanse i bankowość stwierdziłam, że jednak nie jest to obszar, którym chciałabym zajmować się w przyszłości. Na trzecim roku zdecydowałam się na podjęcie studiów prawniczych, potem praca w kancelarii, aplikacja… i jestem tu, gdzie jestem. Myślę, że to był świetny wybór.

  Najważniejsze obszary mojej działalności to...


  Na co dzień zajmuję się bieżącym doradztwem prawnym na rzecz przedsiębiorców polskich i zagranicznych, przygotowuję i opiniuję umowy gospodarcze.

  Najwięcej satysfakcji w pracy sprawia mi...

  Gdy znajdę rozwiązanie prawne, które będzie zaakceptowane przez klienta i możliwe do zastosowania w jego działalności.


  Najwięcej trudności w pracy sprawia mi...

  Przekonanie klientów, że polskie prawo też czasem jest racjonalne :-)

  Jak ALK wpłynęło na to, że jestem w tym miejscu?

  Przede wszystkim dzięki ALK umiem patrzeć na każde zagadnienie z różnych perspektyw – prawnej, finansowej, gospodarczej i w ujęciu międzynarodowym. Poznałam wielu fantastycznych ludzi, z którymi do tej pory utrzymuję kontakty.

   

  Moje najważniejsze wspomnienie z okresu studiów w ALK?

  Mój mąż i najlepsza w świecie przyjaciółka :-) Ale także wymiany zagraniczne w Słowenii oraz Kanadzie.

   

  Co zadecydowało o wybraniu studiów w ALK?

  Trochę przypadek, a trochę wsparcie rodziny. Już w 2001 roku, kiedy decydowałam o wyborze uczelni, ALK była jedyną, którą brałam pod uwagę. 

   

  Chętnie nawiąże kontakty biznesowe z:

  Przedsiębiorcami, którym będę mogła służyć pomocą prawną w ich bieżącej działalności oraz znajdowaniu mniej konwencjonalnych rozwiązań.

 • Bartłomiej Mystkowski - Head of Global ASGET region w Atradius Credit Insurance