Laureaci

Edycja 2020: Laureaci i Nominowani

Szanowni Państwo,

za nami piętnasta edycja konkursu "Lwy Koźmińskiego". Podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego 2020/2021 w dniu 5 października 2020, Laureaci nagrody odebrali statuetki.

Serdecznie gratulujemy wygranej i dziękujemy, że tworzycie tak wspaniałą społeczność Absolwentów Akademii Leona Koźmińskiego!

Decyzją Kapituły Konkursu nagrody otrzymali:

KATEGORIA "MENEDŻER"

Pan Sławomir Soszyński - to doświadczony ekspert od systemów bezpieczeństwa w sektorze bankowym. Przez 10 lat zajmował się bezpieczeństwem i architekturą IT Citibanku, pracując w Polsce, Londynie, Nowym Jorku, Singapurze. Następnie pracował dla JP Morgan w Londynie. Obecnie jest wiceprezesem ING Bank Śląski odpowiedzialnym za pion technologiczny i bezpieczeństwo IT. Ukończył fizykę teoretyczną i komputerową na Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a w Akademii Leona Koźmińskiego studia MBA.

 

KATEGORIA "PRAWNIK"

Pan Sławomir Czerwiński - jak przystało na wybitnego absolwenta naszej uczelni, łączy wiedzę prawniczą z doskonałą znajomością biznesu i finansów. Dzięki temu mógł pracować zarówno w kraju, jak i za granicą dla znanych międzynarodowych instytucji finansowych i kancelarii prawnych takich, jak Clifford Chance czy Baker & McKenzie. Obecnie jest partnerem oraz liderem zespołu private equity w CMS, jednej z dwóch największych kancelarii prawnych na świecie.

 

KATEGORIA "ADMINISTRACJA PUBLICZNA"

Pani Magdalena Czarzyńska-Jachim - jest wiceprezydentem miasta Sopot. Zaczynała karierę zawodową jako dziennikarka w „Dzienniku Bałtyckim”, później kierowała biurem promocji i komunikacji w Urzędzie Miasta Sopot i była jego rzeczniczką prasową. W Akademii Leona Koźmińskiego ukończyła studia podyplomowe.

 

KATEGORIA "START-UP"

Pan Aliaksandr Horlach - jest współzałożycielem SPOKO, wcześniej Pay Ukraine, internetowej platformy, która umożliwia dokonywanie szybkich i wygodnych przelewów pieniężnych na Ukrainę. Stojący za nią start-up rozwija się w szybkim tempie, działa już w 15 krajach i zatrudnia około 20 osób. Obecnie rozszerza działalność, oferując pożyczki dla Ukraińców. Firma uzyskała na rozwój 4 mln zł finansowania od MobiMedia Solution. Aliaksandr Horlach ukończył zarządzanie I stopnia na nitce angielskiej, a obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. 

 

KATEGORIA "PRZEDSIĘBIORCA"

Pan Marcin Zawadzki - absolwent MBA dla kadry medycznej, jest lekarzem i utalentowanym przedsiębiorcą. Założył MEDI-system, największą w Polsce sieć prywatnych ośrodków opieki długoterminowej i rehabilitacji stacjonarnej. Wprowadził też całkowicie nową usługę, jaką jest mieszkanie senioralne, będące substytutem własnego mieszkania, w którym można żyć wygodnie, bezpiecznie i samodzielnie, ale nie samotnie. Pierwszy ośrodek Senior Apartments powstał w 2016 r.

 

Gratulujemy!!

 

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich nominowanych Absolwentów:

 

Kategoria: ADMINISTRACJA PUBLICZNA

 • Magdalena Czarzyńska-Jachim - Wiceprezydent miasta, Urząd Miasta Sopot
 • Agnieszka Stefaniak – Hrycko - Zastępca Dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
 • Zdzisław Sipiera - Poseł na Sejm, Sejm RP

 

Kategoria: MENEDŻER

 • Sławomir Soszyński - Wiceprezes Zarządu Banku, ING Bank Śląski

 • Tadeusz Blecha - Prezes Zarządu, Hochtief Polska S.A
 • Olgierd Cieślik - Prezes Zarządu, Totalizator sportowy Sp. z o.o.
 • Marek Wadowski - Wiceprezes Zarządu ds. Finansów, TAURON Polska Energia S.A.
 • Justyna Gościńska - Dyrektor Marketingu, 4F
 • Piotr Taracha - Prezes Zarządu, Intrograf Lublin S.A.
 • Tomasz Stojek - Dyrektor Oddziału w Warszawie, Senetic

 

Kategoria: PRAWNIK

 • Sławomir Czerwiński - Partner,Kancelaria CMS Polska
 • Piotr Biernatowski - Partner,Gawroński & Partners S. K. A.
 • Anna Banaszewska - Wspólnik,Kancelaria Prawo Gospodarka Zdrowie
 • Jan Wittlin - Senior Internal Auditor,"Technicolor S.A.Jan Wittlin Advisory
 • Magdalena Bartosiewicz - Senior Associate,Członek Rady,Przewodnicząca Komisji Zagranicznej i Praw Człowieka, "Eversheds Sutherland Wierzbowski sp. k., Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie
 • Robert Zajdler - Radca prawny/Partner,"ZAJDLER ENERGY Lawyers&Consultants Politechnika Warszawska


Kategoria PRZEDSIĘBIORCA

 • Marcin Zawadzki - CEO, Przewodniczący Rady Nadzorczej, Senior Apartments
 • Karina Popieluch - Konsultant, Trener, Wykładowca MBA, Właściciel KaiZen HR i KaiZen IT

 

Kategoria START-UP

 • Aliaksandr Horlach - Co-founder PayUkraine/SPOKO
 • Czternasta edycja

Edycja 2019: Laureaci i Nominowani

Szanowni Państwo,

3 października 2019 roku, podczas uroczystej Inauguracji nowego roku akademickiego, Laureaci nagrody "Lwy Koźmińskiego" odebrali statuetki.

Poniżej lista laureatów:

w kategorii Menedżer – Pan Wojciech Peret

Wojciech Peret jest przedstawicielem kadry zarządzającej przemysłem.

Początkowo jego kariera zawodowa związana była z Zakładem Turbin, ABB Zamech, potem Alstom Power. Pracował też w Seco/Warwick i w Wieltonie, a obecnie jest  prezesem zarządu Baltic Operator, firmy działającej w przemyśle stoczniowym.

Jego kariera pokazuje, że warto się uczyć – jest absolwentem m.in. Executive MBA w Koźmińskim, podejmować nowe wyzwania i nie obawiać się alokacji w związku ze zmianą zatrudnienia – pracował we Wrocławiu, w Warszawie, Świebodzinie, Wieluniu, w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku, by teraz przenieść się bliżej rodzinnego Elbląga - do Gdańska.

w kategorii Przedsiębiorca – Pan Michał Wędzicha

Michał Wędzicha przez 10 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w dużych firmach konsultingowych i technologicznych, a następnie rozpoczął studia MBA w Koźmińskim, które ukończył w 2016 r.

Równocześnie założył własną firmę CORE Services z siedzibą we Wrocławiu, która specjalizuje się w outsourcingu usług informatycznych. W ciągu 4 lat firma zwiększyła sprzedaż 10-krotnie uzyskując w ub. roku ponad 35 mln zł obrotu przy zatrudnieniu 250 osób.

w kategorii Prawnik – Pan Sławomir Kowalski

Sławomir Kowalski, prawnik, adwokat, ekspert ochrony danych osobowych, partner w Kancelarii Maruta Wachta. Jest absolwentem studiów podyplomowych i uczestnikiem studiów doktoranckich w ALK.

Od 2016 roku wykłada na studiach podyplomowych w ALK dzieląc się swoją wiedzą z zakresu ochrony danych osobowych.  

Gratulujemy!  

Nominowani Absolwenci:

Kategoria: MENEDŻER

 • Marek Kapłucha - Wiceprezes Zarządu, ERGiS S.A.
 • Janusz Miłuch - Dyrektor Zarządzający-Prezes Zarządu/Prezes Zarządu, Cement Ożarów S.A./CRH Materials Polska Sp. z o.o.
 • Tomasz Górnicki - Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji, Polski Holding Nieruchomości S.A.
 • Wojciech Peret - Prezes Zarządu, Stocznia Gdańsk S.A./GSG Towers Sp. z o.o/Baltic Operator Sp. z o.o.
 • Marek Rytlewski - Prezes Zarządu, Transprojekt Gdański Sp. z o.o.
 • Grzegorz Należyty - Członek Zarządu/Dyrektor, Siemens Sp. z o.o./ Gas and Power
 • Henryk Mucha - Prezes Zarządu, PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.

Kategoria: PRAWNIK

 • Sławomir Kowalski - Partner, Kancelaria Maruta Wachta

Kategoria: PRZEDSIĘBIORCA

 •    Lucyna Pleśniar - Prezes Zarządu, People Sp. z o.o.
 •    Michał Wędzicha - Prezes Zarządu, Core Services Sp. z o.o.
 •    Mateusz Juroszek - Prezes Zarządu, Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne
 •    Bartosz Miszkiewicz - Prezes Zarządu, Symlog Sp. z o.o.
 • Trzynasta edycja

Edycja 2018: Laureaci i Nominowani

Szanowni Państwo,

8 października 2018 roku, podczas uroczystej Inauguracji nowego roku akademickiego, Laureaci nagrody "Lwy Koźmińskiego" odebrali statuetki.

Poniżej lista laureatów: 

w kategorii Administracja Publiczna – Pani Danuta Kamińska


Danuta Kamińska o finansach publicznych, a zwłaszcza o finansach samorządów, wie chyba wszystko. Przez ostatnie 16 lat była skarbnikiem Katowic – Miasto, który w ostatnim czasie przeszło ogromną transformację.  Z Miasta opartego na węglu przekształciło się w miasto opartym na wiedzy, miastem spotkań i miastem UNESCO w dziedzinie muzyki.

Pani Kamińska to osoba bardzo zaangażowana m.in. w prace Zespołu ds. systemu finansów publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. 

Dodatkowo przez ponad 10 lat przewodniczyła Komisji Skarbników Unii Metropolii Polskich. Współorganizatorka, prelegent, panelista, ekspert, moderator licznych konferencji, warsztatów, spotkań związanych z finansami publicznymi. 

W 2017 r. została głosami 41 prezydentów, burmistrzów i wójtów wybrana do pierwszego zarządu nowopowstałej, pierwszej w Polsce ustawowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM), gdzie pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Zarządu i zajmuje się strategią, analizami i polityką przestrzenną tego obszaru. Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia to polski pilotaż/eksperyment funkcjonowania Metropolii z określonymi ustawowo zadaniami. GZM zrzesza 41 miast i gmin woj. Śląskiego z siedzibą władz w Katowicach, obejmuje silnie zurbanizowany obszar o powierzchni ponad 2500 km 2,  zamieszkały przez 2,3 mln ludności. Przed Metropolia stoi wiele wyzwań z których najważniejsze to to, by przeciwdziałać depopulacji, by przeciwdziałać smogowi, by obszar ten przekształcić w konkurencyjną Metropolię, w której chce się żyć, pracować, uczyć, rozwijać. Przed stolicą Metropolii Katowicami i samą Metropolią teraz stoi wielkie wyzwanie związane ze   Szczytem Klimatycznym, które odbędzie się w grudniu w Katowicach, po którym jest wiele oczekiwań dla świata, Polski, i wszystkich mieszkańców naszej planety. 

Danuta Kamińska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach, ukończyła też studia MBA dla Finansistów w Akademii Leona Koźmińskiego.

Mężatka, dwie córki Kasia i Małgosia – jedna z córek związana z Singapurem, druga ze Szwajcarią, skąd czerpie wiele inspiracji do funkcjonowania administracji publicznej. 

w kategorii Menedżer – Pan dr Mateusz Bonca

Dr Mateusz Bonca po 15 latach pracy dla międzynarodowych firm doradztwa strategicznego i banków w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, w 2016 r. powrócił do rodzinnej Gdyni. Od dwóch lat zasiada w zarządzie Grupy LOTOS, a obecnie jest prezesem tej spółki.

Ukończył SGH, studiował też w Maroku, w 2009 roku obronił z wyróżnieniem doktorat z ekonomii w Akademii Leona Koźmińskiego. Jest autorem publikacji i referatów naukowych, specjalistą m.in. w dziedzinie finansów islamskich. Pracował w McKinsey & Company, w Peppers & Rogers Group Middle East w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a w Niemczech na stanowisku dyrektora w centrali Deutsche Banku. Biegle włada językiem angielskim, w którym zdawał maturę międzynarodową w III LO w Gdyni. Dobrze zna niemiecki i arabski.

w kategorii Prawnik – Pani Edyta Snakowska – Estorninho

Edyta Snakowska-Estorninho  -  jest dyrektorem działu prawnego i compliance w PRATT & WHITNEY S.A., radcą prawnym, arbitrem SIDIR, członkiem międzynarodowych organizacji prawniczych oraz autorką praktycznych komentarzy, zwłaszcza z obszaru prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego - publikowanych w prasie i wydawnictwach specjalistycznych;

Specjalizuje się w prawie umów gospodarczych, w tym kontraktów typu FIDIC, zagadnieniach regulacyjnych (infrastruktura, przemysł lotniczy), oraz szeroko rozumianego Compliance w biznesie, w tym International Trade Compliance. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w kancelariach prawnych jak i w biznesie.

Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz aplikację sądową i adwokacka; studiowała w Cambridge University, na UW, w INP PAN, oraz dwa kierunki studiów podyplomowych w ALK: Prawo nowoczesnych technologii oraz LLM in International Commercial Law. Uczestniczy w wielu zawodowych konferencjach prawniczych i szkoleniach dotyczących umiejętności menadżerskich ( m.in Thayer Leader Development Group (TLDG) at West Point).

w kategorii Przedsiębiorca – Pan Marcin Wypchło
Marcin Wypchło zaczął pracować jako kierowca ciężarówki w wieku 18 lat. Trzynaście lat temu założył w Laskach koło Turku przedsiębiorstwo przewozowe ALEXAS, które zajmuje się krajowym i międzynarodowym transportem drogowym obsługiwanym przez sto zestawów ciężarówek. W 2011 firma otworzyła nowoczesny kompleks diagnostyczno-serwisowy MAN Truck & Bus z w pełni zautomatyzowaną myjnią TIR i uzyskała zezwolenie na prowadzenie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Obecnie firma zatrudnia 113  pracowników.
Jest podwójnym absolwentem ALK: studiów, magisterskich oraz Executive MBA.

w kategorii Start-Up – Pan Paweł Sieczkiewicz

Paweł Sieczkiewicz to współwłaściciel i prezes zarządu Telemedi.co, firmy z obszaru nowych technologii. Ta platforma telemedyczna działa przez internet lub telefon 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę i umożliwia bezpieczny kontakt z lekarzami różnych specjalności oraz dostęp do zdalnych badań diagnostycznych.

Absolwent programów akceleracyjnych dla start-upów w Niemczech, Czechach i Polsce. Członek zespołu Lidera Cyfryzacji w Ministerstwie Cyfryzacji, współorganizator cyklicznych spotkań z prezentacjami start-upów dla osób decyzyjnych w korporacjach StartupConnector.

W Akademii Leona Koźmińskiego uzyskał licencjat z zarządzania.

Dwukrotny Mistrz Polski w kickboxingu.

 

Gratulujemy ZWYCIĘZCOM!

 

 

Nominowani Absolwenci:

Kategoria: ADMINISTRACJA PUBLICZNA

 • Michał Holeksa - Wiceprezes, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
 • Danuta Kamińska - Wiceprzewodnicząca Zarządu, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia 

Kategoria: MENEDŻER

 • Paweł Stańczak - Generalny Dyrektor Oddziału „Operator Systemu Transportu Gazu Ukrainy” / Członek Zarządu Ukrtransgaz
 • Dagmara Głowacka - Dyrektor Polityki Personalnej w klastrze Europa Północno-Wschodnia, Schenker sp. z o.o.
 • Przemysław Janiszewski – Wiceprezes ds. operacyjnych, Grupa Polimex-Mostostal S.A.
 • Michał Ciszek - Prezes Zarządu, Circle K Polska Sp. z o.o.
 • Paweł Miłoszewski – Dyrektor ds. Personalnych Europa Wschodnia – Północ i dla Fabryk Europy Wschodniej, Goodyear Dunlop Tires Polska; Członek Zarządu, F.O.Dębica S.A.
 • Adam Toborek  - Wiceprezes Zarządu, Famur S.A.
 • Sebastian Magadzio - Airbus Head of Country
 • Grażyna Ogrodnik – Prezes Zarządu; ZPR Express Sp. z o.o., Promotor United Entertainment Sp. z o.o.
 • Beata Żaczek - Wiceprezes Zarządu, Pekabex S.A.
 • Zbigniew Andrzejewski - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Zakłady Porcelany Stołowej LUBIANA S.A.
 • Marat Nevretdinov - Prezes Zarządu, Grupa Europa (TU Europa i TUnŻ Europa).
 • Dr Mateusz Bonca – Prezes Zarządu, Grupa Lotos S.A. 

Kategoria: PRAWNIK

 • Filip Uziębło – Partner,  Weil, Gotshal & Manges LLP
 • Andrzej Dziura - Partner, Kancelaria Otawski, Dziura, Jędrzejewski i Partnerzy
 • Mateusz Śliżewski – Prawnik, Greenberg Traurig Grzesiak sp. k.
 • Edyta Snakowska-Estorninho – Dyrektor Działu Prawnego i Compliance, PRATT&WHITNEY S.A
 • Karol Olkuski – Właściciel, Kancelaria Radcy Prawnego Karol Olkuski
 • Jakub Krysa - Senior Associate/ Radca prawny, Maruta Wachta sp.j. 

Kategoria: PRZEDSIĘBIORCA

 • Carmen Tarcha - Właścicielka Galerii Sztuki, Galeria Quadrilion Carmen Tarcha
 • Renata Stawiska – Właściciel, przychodnia DENTICA oraz INTERNET&HOTEL SYSTEMS
 • Marcin Wypchło – Prezes Zarządu, Firma transportowa ALEXAS 

Kategoria: START-UP

 • Paweł Sieczkiewicz – Prezes Zarządu, Telmedicin Sp. z o.o.
 • Jakub Koziej - CEO, Workz sp. z o.o.

 

 

 • Dwunasta edycja

  Edycja 2017: Laureaci i nominowani

   16 października 2017 roku, podczas uroczystej Inauguracji nowego roku akademickiego, Laureaci nagrody "Lwy Koźmińskiego" odebrali statuetki. Poniżej lista laureatów:

  • w kategorii Menedżer - Pani Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz
   Prezes Zarządu Macrologic S.A.
   Absolwentka studiów MBA dla finansistów w Akademii Leona Koźmińskiego (2008). Od 20 lat związana z Macrologic, polską firmą softwarową. Od 2009 jako członek zarządu kieruje zespołem usług stanowiących połowę przychodów Spółki, nadzoruje działalność finansową i administracyjną, odpowiada za audyt wewnętrzny i kontrolę ryzyka. W styczniu 2012 zostaje powołana na Prezesa Zarządu firmy Macrologic S.A.
  • w kategorii Przedsiębiorca - Pan Mariusz Leszek
   Wiceprezes Zarządu Lechpol Electronics Sp. z o.o.
   Absolwent  Zarządzania i Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
   Wprowadził na rynek pierwsze urządzenia z zakresu elektroniki konsumenckiej. Przez lata pracy rozwinął ofertę produktową o urządzenia car audio oraz technologie mobilne.
   Przyczynił się do sukcesu marki Kruger&Matz w 2013 roku.
   Firma Lechpol Sp. z o.o. - polski dystrybutor elektroniki powstały na początku lat 90. Jest właścicielem takich marek jak m.in. Kruger&Matz (audio, smartfony i laptopy), teesa (małe AGD), Peiying (car audio i tuning), Cabletech (tv), Quer (akcesoria komputerowe). Zatrudnia ponad 160 i posiada oddziały w Rumunii i Holandii. 
  • w kategorii Administracja - Pan Ignacy Góra
   Prezes Urzędu Transportu Kolejowego
   W Akademii Leona Koźmińskiego ukończył studia podyplomowe „Organizacja i zarządzanie - Europejski Model Zarządzania”. Od początku kariery zawodowej jest związany z branżą kolejową. Od 2016 Prezes Urzędu Transportu Kolejowego, wcześniej w latach 2013–2016 wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego. 
   W czerwcu 2016 r. został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Rady ds. Akredytacji przy Polskim Centrum Akredytacji. Jest inspiratorem „Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym.
  • w kategorii Prawnik - Pan Remigiusz Mróz
   Pisarz, laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. Kasacja.

   

  Gratulujemy zwycięzcom!

   

   

  Nominowani Absolwenci 

  Kategoria Menedżer:

  • Anna Kostro - Członek Zarządu ds. recyklingu elektroodpadów, Elemental Holding SA
  • Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Macrologic SA
  • Karol Gajos - Prezes Zarządu, Pentacomp Systemy Informatyczne S.A
  • Bartosz Klinowski - Executive Director (Europe), Member of the Board, Seco/Warwick SA
  • Agnieszka Kozakiewicz-Pietrzak - Członek Zarządu Millenium Leasing Sp. z o.o.
  • Adam Lesiński - Członek Zarządu, Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.
  • Cezary Maciołek - Wiceprezes Zarządu, Grupa Progres
  • Paweł Pawlak - Dyrektor Zarządzający, CREDENDO – SHORT-TERM EU RISKS úvěrová pojišťovna, a.s., S.A. Oddział w Polsce
  • Jolanta Sobierańska-Grenda - Prezes Zarządu, Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. w Gdyni
  • Tomasz Śniatała - Wiceprezes Zarządu, WIELTON S.A.

  Kategoria Przedsiębiorca:

  • Mariusz Leszek - Prezes Zarządu, Lechpol Electronics Sp. z o.o.
  • Tomasz Rutkowski - Prezes Zarządu, Senfino Sp. z o.o.

  Kategoria Prawnik:

  • Przemysław Guziejko - Właściciel, Kancelaria Adwokacka Przemysław Guziejko
  • Remigiusz Mróz - Własna działalność Remigiusz Mróz

  Kategoria Start-Up:

  • Eryk Pawłowski i Karolina Kozłowska - Współzałożyciele Anywhere.to Sp. z o.o.
  • Jan Boberek i Damian Lewandowski - Współzałożyciele TRUSENSE sp. z o.o.

  Kategoria Administracja:

  • Ignacy Góra - Prezes Urzędu, Urząd Transportu Kolejowego

   

   

 • Jedenasta edycja

  Edycja 2016: Laureaci i nominowani

   

  30 września 2016 r. na uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017 zostały wręczone statuetki Lwów Koźmińskiego.

  Zwycięzcami zostali:

  • W kategorii "Menedżer" – Daniel Mzyk
   Prezes Pagedu, potentata w produkcji sklejki wytwarzanej w kilku fabrykach w kraju, wytwórca zautomatyzowanych systemów i urządzeń magazynowych,  a także właściciel fabryki mebli z ponad stuletnią tradycją. Wchodząc do firmy założonej przez ojca, Edmunda Mzyka, rozpoczął od restrukturyzacji i oddłużenia, następnie stworzył strategię. Dziś skutecznie rozwija przemysłowo-inwestycyjną grupę, która uzyskuje 820 mln zł skonsolidowanych przychodów rocznie i 156 mln zł EBITDA. Zatrudnia 3000 osób.

  • W kategorii "Reaktywacja wielkiej polskiej marki”- Karol Zarajczyk
   Prezes Ursusa, od kilku lat przywraca świetność polskiej marce traktorów i angażuje się w odtworzenie polskiego przemysłu samochodowego. Dzięki jego wysiłkom traktory Ursus powróciły nie tylko na polskie pola, ale podbiły Afrykę. Na rynek europejski Ursus wprowadza produkowane w Polsce elektryczne autobusy i małe samochody dostawcze, które spełniają wszystkie wymogi środowiskowe. Ursus jest częścią kontrolowanego przez rodzinę Zarajczyków holdingu Pol-Mot, który zatrudnia 2500 osób.
    
  • W kategorii "Przedsiębiorca" - Paweł Szataniak i Mariusz Szataniak
   Sprinterzy polskiego rynku kapitałowego, którzy dobrze wykorzystali pieniądze inwestorów do zbudowania grupy spółek z branży spożywczej. Pamapol jest dziś potentatem rynku dań gotowych. 10 lat temu bracia Szataniakowie kupili firmę Wielton, producenta przyczep i naczep z Wielunia, która dziś ma zakłady produkcyjne we Francji i we Włoszech. Roczna sprzedaż należących do nich firm wynosi niemal 1,5 mld zł.

  • W kategorii "Prawnik" - Hubert Zalewski
   Prawnik, wspólnik w Kancelarii Adwokackiej Kurpiejewski i Wspólnicy, a także dyrektor ds. rozwoju w Radomskim Centrum Innowacji i Technologii. Pełni funkcję przewodniczącego komisji sportu Rady Dzielnicy Praga Południe.

  Serdecznie gratulujemy!

  Nominowani Absolwenci

  • Daniel Mzyk – członek Rady Nadzorczej, wcześniej Prezes Zarządu PAGED S.A., absolwent Zarządzania i marketingu w ALK z 2005 roku
  • Jarosław Broda – Wiceprezes Zarządu ds. Zarządzania Majątkiem i Rozwoju TAURON Polska Energia S.A., absolwent Executive MBA w ALK z 2016 roku
  • Karol Zarajczyk – Prezes Zarządu URSUS S.A., absolwent Finansów i bankowości w ALK z 2004 roku
  • Katarzyna Piątkowska – Dyrektor Zintegrowanego Łańcucha Dostaw Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o., absolwentka Logistyki w zarządzaniu w ALK z 2009 roku
  • Marek Wadowski – Wiceprezes Zarządu ds. Finansów TAURON Polska Energia S.A., absolwent Executive MBA w ALK z 2013 roku
  • Mira Kantor-Pikus – Dyrektor Działu Doradztwa Strategicznego Cushman & Wakefield Polska Sp.o.o., absolwentka Executive MBA w ALK z 2012 roku
  • Radosław Bółkowski – Consumer Business Unit Director – East Region Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o., absolwent Executive MBA w ALK z 2011 roku
  • Rafał Miland – Wiceprezes Zarządu PERN SA, absolwent Zarządzania w administracji publicznej w ALK z 2015 roku
  • Waldemar Pilczek – Prezes Zarządu quick-mix Spółka z o.o., absolwent MBA w ALK z 2008 roku
  • Katarzyna Twarowska – Prezes Zarządu ProfiLab. Wcześniej Dyrektor Audytu EY, absolwentka Executive MBA w ALK z 2015 roku
  • Marcin Zawadzki – założyciel firm MEDI-system i Senior Apartments, absolwent MBA dla kadry medycznej w ALK z 2009 roku
  • Paweł Szataniak – założyciel firm Wielton S.A. i Pamapol S.A., absolwent Kozmiński Advanced Management Program z 2016 roku
  • Mariusz Szataniak – założyciel firm Wielton S.A. i Pamapol S.A., absolwent Zarządzania projektami w ALK z 2016 roku
  • Marta Duraj – Senior Associate w Czabański Gałuszyński i Partnerzy sp.p., absolwentka seminarium doktoranckiego z Prawa w ALK z 2015 roku
  • Hubert Zalewski – Partner Kurpiejewski i Wspólnicy s.k.; Dyrektor ds. Rozwoju Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii Sp. z o.o., absolwent Prawa w ALK z 2010 roku

   

   

   

 • Dziesiąta edycja

  28.09.2015 r. na uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016 zostały wręczone statuetki Lwów Koźmińskiego.

  Zwycięzcami zostali:


  W kategorii "Menedżer" - Marcin Gralewski, Prezes Zarządu ORLEN OIL
  W kategorii "Przedsiębiorca" - Barbara Chwesiuk, Założycielka, właścicielka i główna projektantka firmy BIALCON
  W kategorii "Start-up" - Artur Racicki, Prezes i współzałożyciel startupu Social WiFi Sp. z o.o.
  W kategorii "Prawnik" - Dr Michał Pawłowski, Partner w kancelarii CMS CAMERON MCKENNA, szef Zespołu Rynków Kapitałowych.


  Gratulujemy naszym Lwom!

   

   

   

  Gratulujemy również pozostałym nominowanym! 

   

  W kategorii „Menedżer” nominowani zostali:

  Marcin Gralewski - Prezes Zarządu ORLEN OIL
  Żaneta Berus - Prezes EXPO XXI Warszawa
  Dariusz Kowalczyk-Tomerski - Prezes Zarządu TP TELTECH
  Łukasz Hadyś - Członek Zarządu ds. Finansowych PKP CARGO
  Wojciech Peret - V-ce President, Managing Director, Turbine Factory at Alstom Power Sp. z o. o.
  Marta Cydejko - Executive Director Human Resources at KGHM Polska Miedź S.A.

  W kategorii „Przedsiębiorca” nominowani zostali:

  Dariusz Racz - ITM Software House Sp. z o.o.
  Artur Racicki - Social WiFi Sp. z o.o.
  Barbara Chwesiuk – BIALCON

  oraz w kategorii „Prawnik”:

  Dr Michał Pawłowski – Adwokat, Partner w CMS CAMERON MCKENNA

   

 • Ninth edition

  W 2014 roku do kategorii: przedsiębiorca oraz menedżer została dołączona kategoria prawnik. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

  • Agnieszka Brzezińska - nagroda w kategorii przedsiębiorca / Prezes Zarządu w Bona-Agra Sp. z o.o.
  • Dariusz Hajdukiewicz - nagroda w kategorii prawnik / Dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej w Urzędzie m.st. Warszawy
  • Marek Woszczyk - nagroda w kategorii menedżer / Prezes Zarządu w PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

   

 • Ósma edycja

  4 X podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego wybitni absolwenci Akademii Leona Koźmińskiego otrzymali statuetkę „Lwa Koźmińskiego”, będącą kopią rzeźby lwa Leo, która w tym roku stanęła przed głównym wejściem do uczelni. Wcześniej nagroda nosiła nazwę Orły Sukcesu Koźmińskiego.

  Wręczane po raz pierwszy lwy otrzymali:
  •    Adam Wasiak, dyrektor generalny Lasów Państwowych, absolwent MBA,
  •    Jerzy „Yuri” Drabent i Maciej Bielicki, absolwenci zarządzania, założyciele i współwłaściciele agencji social media „Lubię to”
  Marcin Petrykowski, absolwent zarządzania i marketingu, dyrektor wykonawczy JP Morgan Londyn i wicedyrektor polskiego oddziału JP Morgan.

   

 • Siódma edycja

  Nagrody  w roku 2012 zostały przyznane w dwóch nowych kategoriach.

  W kategorii  Menedżer  nagrodę otrzymał Pan Aster Papazyan, który obecnie pracuje na stanowisku Country Manager w DELL POLSKA. Duża wiedza, umiejętność wykorzystania jej w praktyce oraz zdobyte doświadczenie zawodowe przyczyniły się do zdobycia statuetki. Drugą kategorią była kategoria Przedsiębiorca. W niej nagrody otrzymali Pan Dominik Tomczyk oraz Pan Jacek Stelmach, Prezes i Wiceprezes z firmy POLWAX S.A., absolwenci Executive MBA naszej uczelni.  Nagroda została wręczona między innymi za innowacyjne rozwiązania oraz opracowanie jak również wdrożenie do produkcji nowych wyrobów.

 • Szósta edycja

  W roku 2011 laureatami konkursu zostali:
   
  W kategorii Absolwent studiów wyższych - Piotr Błoński, absolwent Zarządzania i Marketingu, specjalizacja Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw z 2006 roku.
  Chief Financial Officer KCR Group, Prokurent, Przewodniczący Rady Nadzorczej KCR Czech Republic. Wcześniej między innymi dyrektor finansowy Exim Tours, kontroler finansowy KCR SA, analityk finansowy w Fischer Air Polska. Zaprojektował i wdrożył system wspomagający zarządzanie, który wspiera i automatyzuje procesy tworzenia oraz realizacji przedsiębiorstw przez firmę KCR oraz racjonalizuje stopień wykorzystania zasobów ludzkich mierząc ich produktywność i zyskowność. Dzięki systemowi udało się zwiększyć marżę na poziomie EBITDA o 4 punkty procentowe.
   
  W kategorii Absolwent studiów podyplomowych i MBA - Ernest Bartosik, absolwent XVIII nitki Executive MBA. Dyrektor Generalny w firmie farmaceutycznej BERLIN-CHEMIE/MENARINI Sp. z o.o., wcześniej Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w tej firmie, w przeszłości między innymi Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu w firmie Sandoz (grupa Novartis). Zreorganizował, powiększył i zoptymalizował strukturę biznesową firmy w czasie światowego kryzysu. W rezultacie w latach 2010-2011 zatrudniono 40 nowych osób w zespole promocyjnym, a przyrost sprzedaży w roku 2010 był na poziomie 15 mln EURO osiągając wartość 71,6 mln EURO.
  Zarządza firmą mającą 340 pracowników.

 • Piąta edycja

  Laureatami piątej, jubileuszowej edycji konkursu zostali:
   
  W kategorii Absolwent studiów wyższych - Patrycja Ilasz-Kłoda, absolwentka aż trzech kierunków studiów w Akademii Leona Koźmińskiego (studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie i Marketing, studiów MBA oraz studiów doktoranckich). Od 2004 roku pracuje w Telekomunikacji Polskiej, gdzie w chwili obecnej jest Dyrektorem Programu Zarządzania Ciągłością Działania w Grupie TP S.A.
   
  W kategorii Absolwent studiów podyplomowych i MBA - Mieczysław Magierski, absolwent studiów Executive MBA z 2005 roku, Prezes Zarządu w Miejskich Zakładach Autobusowych Sp. z o.o. Jednym z jego największych sukcesów zawodowych jest znaczący awans spółki w prestiżowym "Rankingu 500 największych polskich firm" .
  Specjalny "Orzeł Sukcesu" z w kategorii Służba Publiczna został przyznany absolwentce Koźmiński MBA dla Kadry Medycznej - Pani Krystynie Barbarze Kozłowskiej, która od października 2009 roku pełni funkcję Rzecznika Praw Pacjenta.

 • Czwarta edycja

  W czwartej edycji konkursu zostały przyznane ponownie trzy nagrody.
  W kategorii Absolwent studiów wyższych wygrała - Anna Rogowska, absolwentka studiów magisterskich z zarządzania i marketingu z 1999 roku. Od lutego 2008 roku jest dyrektorem HR w EMPIK Sp. z o.o. Odpowiada ona za politykę kadrową firmy, zatrudniającej 3000 pracowników w całym kraju.
   
  W kategorii Absolwent studiów podyplomowych i MBA - Tadeusz Chmielewski absolwent studiów Executive MBA z 1997 roku, właściciel i prezes Spółki Rohlig Suus Logistics S.A. W ciągu 15 lat rozbudował on kilkuosobowe przedstawicielstwo firmy niemieckiej do obecnego stanu; przedsiębiorstwa z pierwszej dziesiątki firm logistycznych w Polsce, zatrudniającego ponad 600 osób w 18 oddziałach w Polsce i Rosji.
   
  W kategorii Służba Publiczna - Małgorzata Stachurska-Turos, absolwentka studiów Koźmiński MBA dla kadry medycznej z 2002 roku, od marca br. dyrektor Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, który z sukcesami restrukturyzuje. Przez ostatnie dwie kadencje pełniła też funkcję z-cy Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie.
   
  Statuetki zostały wręczone podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego. Do IV edycji konkursu zgłosiło się 27 absolwentów ALK, pracujący w branżach: energetycznej, finansowej, bankowej, IT, logistycznej, medycznej, rozrywkowej, motoryzacyjnej, kosmetycznej, teleinformatycznej oraz w mediach.

 • Trzecia edycja

  Trzech absolwentów uczelni Koźmińskiego: Michał Powałowski, Mirosław  Lubarski i Leszek Król zwyciężyli w konkursie „Orły Sukcesu” 2007. Jury uznało, że odnieśli najbardziej spektakularny sukces zawodowy.
    
  Pierwszy z laureatów - Michał Powałowski, który w KOŹMIŃSKIM ukończył studia magisterskie na kierunku zarządzanie i marketing, jest teraz Dyrektorem Działu Analiz Kredytowych i Limitów w ING Commercial Finance Polska S.A.. Za największy sukces zawodowy uważa osiągnięcie obecnej pozycji w firmie. A zaczynał przed 10 laty jako specjalista ds. obsługi klienta.
    
  Drugi nagrodzony, absolwent studiów MBA, Mirosław Lubarski, zajmuje obecnie stanowisko Dyrektora Marketingu i jest członkiem Zarządu Grupy Polskie Składy Budowlane SA,  największej siecią hurtowni materiałów budowlanych w Polsce. Jego sukces to współtworzenie firmy, zbudowanie jej marki oraz stworzenie sieci polskich sklepów „PSB-Mrówka”.
    
  Trzeci wyróżniony - w nowej kategorii: służba publiczna - absolwent studiów licencjackich na kierunku zarządzanie i marketing, Leszek Król, Dyrektor Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, w ciągu 6 lat pracy w tym urzędzie awansował od stanowiska pracownika merytorycznego do dyrektora wydziału.

 • Druga edycja

  W II edycji konkursu „Orły Sukcesu” zwycięzcą w kategorii absolwent studiów wyższych została Sylwia Sadowska, która w ciągu trzech lat awansowała z pozycji przedstawiciela ds. sprzedaży produktów hipotecznych na stanowisko dyrektora Centrum Finansowego mBanku.

  Natomiast wśród absolwentów studiów podyplomowych „Orłem Sukcesu” został wyróżniony Waldemar Rogujski – prezes zarządu firmy Kooperacja Techniczna S.A., która jest certyfikowanym dostawcą kompletnych linii montażowych dla Mercedesa, BMW, Audi oraz komponentów mechaniki m.in. dla Nokii.

 • Pierwsza edycja

  W roku 2005 został po raz pierwszy zorganizowany konkurs „Orły Sukcesu Koźmińskiego”, rozgrywany w dwóch kategoriach: „absolwent studiów wyższych” i „absolwent studiów podyplomowych”.

  Konkurs miał na celu wyróżnienie i uhonorowanie statuetką Orła Sukcesu absolwentów WSPiZ im. Leona Koźmińskiego, którzy odnieśli najbardziej spektakularny sukces, i których ścieżka kariery mogłaby służyć za wzór dla pozostałych studentów. Kapituła konkursu brała pod uwagę takie kryteria, jak: ranga stanowiska i dynamika awansu kandydata oraz pozycja rynkowa i prestiż firmy.
  Zwycięzcą w kategorii absolwent studiów wyższych został Krzysztof Sobolewski, który w ciągu 7 lat od praktykanta w Banku PKO BP awansował na stanowisko Dyrektora jednego z głównych oddziałów.
  Absolwentem studiów podyplomowych, uhonorowanym „Orłem Sukcesu” został Pan Stanisław Jędrzejewski – obecnie pełniący funkcję Dyrektora – Redaktora Naczelnego Programu I Polskiego Radia.